anaconda 13.21.261 - en to hu translation catalogue (893 entries)

en: 
    
    Press 'OK' to choose a different partitioning option.
hu: 
    
    Nyomjon „OK” gombot, hogy más partícionálási lehetőséget válasszon.

en: 
    
    Press 'OK' to exit the installer.
hu: 
    
    Nyomjon „OK”-t, hogy kilépjen a telepítőből.

en: 
    
    The installer has detected %s MB of RAM.
hu: 
    
    A telepítő %s MB RAM-ot talált a gépben.

en: 
    
    Unknown Error.  Aborting.
hu: 
    
    Ismeretlen hiba.  Kilépés.

en: 
    
    WARNING!!! VNC server running with NO PASSWORD!
    You can use the vncpassword=<password> boot option
    if you would like to secure the server.
hu: 
    
    FIGYELEM!!! A VNC kiszolgáló JELSZÓ NÉLKÜL működik!
    Használhatja a vncpassword=<jelszó> rendszerindító 
    beállítást, ha biztonságossá szeretné tenni a kiszolgálót.

en: 
    
    You chose to connect to a listening vncviewer. 
    This does not require a password to be set.  If you 
    set a password, it will be used in case the connection 
    to the vncviewer is unsuccessful
hu: 
    
    Ön egy figyelő vncviewerhez csatlakozást választja. 
    Ez nem igényel beállított jelszót.  Ha beállít egy jelszót, 
    akkor azt használni fogom, amennyiben a csatlakozás 
    a vncviewerhez sikertelen

en: 
    
    You chose to execute vnc with a password.
hu: 
    
    Ön vnc futtatását választja jelszóval.

en:   <Tab>/<Alt-Tab> between elements   |  <Space> selects   |  <F12> next screen
hu: <Tab>/<Alt-Tab> elemek közti váltás  |  <Szóköz>  kiválasztás  |  <F12> köv. képernyő

en:   <Tab>/<Alt-Tab> between elements  | <Space> selects | <F12> next screen
hu:   <Tab>/<AltTab> elemek között  |  <Szóköz> megjelölés  |  <F12> köv. képernyő

en:  against anaconda at %s
hu:  anaconda tárggyal %s helyen

en:  with the provider of this software.
hu:  e szoftver szállítójának.

en: %s Installer
hu: %s telepítő

en: %s KB
hu: %s kB

en: %s directory:
hu: %s mappa:

en: %s has a partition type of 0x82 (Linux swap) but does not appear to be formatted as a Linux swap partition.
    
    Would you like to format this partition as a swap partition?
hu: %s partíció típusa 0x82 (Linux lapozó), de úgy tűnik, nem aszerint alakították ki.
    
    Szeretné ezt a partíciót lapozó részként kialakítani?

en: %s must have a bsd disk label.
hu: %s résznek rendelkeznie kell BSD lemez címkével.

en: %s must have a mac disk label.
hu: %s résznek kell egy mac lemez címke.

en: '%s' is an invalid IP address.
hu: „%s” érvénytelen IP cím.

en: '%s' is not a valid IPv6 address.
hu: „%s” nem érvényes IPv6 cím.

en: (Max size is %s MB)
hu: (Max. méret %s MB)

en: /boot/efi is not EFI.
hu: /boot/efi nem EFI.

en: <Enter> to exit
hu: <Enter>, hogy kilépjen

en: <Not Applicable>
hu: <Nem jellemző>

en: <Space>,<+>,<-> selection   |   <F2> Add drive   |   <F12> next screen
hu: <Szóköz>,<+>,<->: kijelölés | <F2>: eszköz hozzáadás | <F12>: tovább

en: <b>Device number:</b>
hu: <b>Eszköz szám:</b>

en: <b>Repository _name:</b>
hu: <b>Tároló _név:</b>

en: <b>Repository _type:</b>
hu: <b>Tároló _típus:</b>

en: A boot loader password prevents users from changing kernel options, increasing security.
hu: A rendszerindító jelszavas védelme a biztonságot növelő lehetőség - megakadályozza a felhasználókat, hogy a rendszermag paramétereit elállítsák.

en: A fatal error occurred when installing the %s package.  This could indicate errors when reading the installation media.  Installation cannot continue.
hu: Végzetes hiba történt a %s csomag telepítése közben. Ez jelentheti a telepítő média hibáit is ami olvasás közben derült ki. Telepítés nem tud folytatódni.

en: A minimum swap file size of %d MB is recommended.  Please enter a size for the swap file:
hu: A lapozó fájlt érdemes legalább %d MB-ra venni.  Kérem adja meg a lapozó fájl méretét:

en: A module name must be specified for the kickstart device command.
hu: Modul nevet is meg kell adni a kickstart device parancsában.

en: A password will prevent unauthorized listeners connecting and monitoring your installation progress.  Please enter a password to be used for the installation
hu: Jelszó használatával lehet megakadályozni, hogy illetéktelenek férjenek hozzá a telepítési folyamathoz.  Kérem adjon meg a telepítéshez használandó jelszót

en: A screenshot named '%s' has been saved.
hu: „%s” nevű képernyőkép elmentve.

en: A swap file is strongly recommended. Failure to create one could cause the installer to abort abnormally.  Are you sure you wish to continue?
hu: Mindenképpen azt ajánljuk, hogy készítsen egy lapozó fájlt. Ha ezt nem teszi meg, előfordulhat, hogy a telepítő váratlanul leáll.  Biztosan folytatni kívánja?

en: A value is required for the field %s
hu: Érték kell %s mezőnek

en: Absolute Symlinks
hu: Abszolút szimbolikus linkek

en: Add Device
hu: Eszköz hozzáadása

en: Add FCP device
hu: FCP eszköz hozzáadása

en: Add Partition
hu: Partició hozzáadása

en: Add Repository
hu: Tároló hozzáadása

en: Add Swap
hu: Lapozó hozzáadása

en: Add _FCoE SAN
hu: _FCoE SAN hozzáadása

en: Add _ZFCP LUN
hu: _ZFCP LUN hozzáadása

en: Add _iSCSI target
hu: _iSCSI cél hozzáadása

en: Additional Size Options
hu: További méret lehetőségek

en: Advanced Storage Options
hu: További tároló lehetőségek

en: Afrikaans
hu: Afrikai

en: Allowable _Drives:
hu: Engedélyezett e_szközök:

en: Also add this passphrase to all existing encrypted devices
hu: E jelszó használata minden meglévő titkosított eszközhöz

en: Also add this passphrase to all existing encrypted devices to streamline the boot process
hu: E jelszó használata minden meglévő titkosított eszközhöz, hogy meggyorsítsuk a betöltés folyamatát

en: An error has occurred - no valid devices were found on which to create new file systems. Please check your hardware for the cause of this problem.
hu: Hiba történt – nincs érvényes eszköz, amin új fájlrendszert lehetne kialakítani. Kérem ellenőrizze a hardvert, hogy kiderítse a probléma okát.

en: An error occured finding the installation image on your hard drive.  Please check your images and try again.
hu: Hiba történt a telepítő képet keresése közben a merevlemezen.  Kérem ellenőrizze a képeket, és próbálkozzon újra.

en: An error occurred mounting the source device %s.  This may happen if your ISO images are located on an advanced storage device like LVM or RAID, or if there was a problem mounting a partition.  Click exit to abort the installation.
hu: %s forráseszköz becsatolása közben hiba történt.  Ez megtörténhet, ha az ISO képmások egy fejlett tároló eszközön vannak (mint LVM vagy RAID), vagy ha baj volt a lemezrész becsatolásával.  Kattintson a kilépésre, hogy kilépjen a telepítőből.

en: An error occurred saving screenshots to disk.
hu: A képernyőképek lemezre mentése közben hiba történt.

en: An error occurred trying to bring up the %s network interface.
hu: %s hálózati csatolót bekapcsolván hiba történt.

en: An error occurred trying to mount some or all of your system. Some of it may be mounted under %s.
    
    Press <return> to get a shell. The system will reboot automatically when you exit from the shell.
hu: A rendszer néhány része vagy egésze becsatolása alatt hiba történt. Néhány még becsatolva maradhat %s alatt.
    
    Rendszerhéj megnyitásához nyomjon <Enter>-t. A rendszerhéjból kilépve a gép magától újra fog indulni.

en: An error occurred unmounting the disc.  Please make sure you're not accessing %s from the shell on tty2 and then click OK to retry.
hu: Lemez lecsatolása közben hiba történt.  Kérem győződjön meg arról, hogy nem használja %s eszközt egy parancsértelmezőből a tty2-n, majd kattintson az OK gombra, hogy újra megpróbálja.

en: An error occurred when attempting to load an installer interface component.
    
    className = %s
hu: Telepítő felülelet komponensét betöltvén hiba történt.
    
    osztály = %s

en: An error occurred when trying to create %s.  Some element of this path is not a directory. This is a fatal error and the install cannot continue.
    
    Press <Enter> to exit the installer.
hu: %s előkészítése közben hiba történt.  Az elérési út néhány eleme nem mappa. Ez végzetes hiba. A telepítés nem folytatható.
    
    Nyomjon <Enter>-t, hogy kilépjen a telepítőből.

en: An error occurred while saving the screenshot.  If this occurred during package installation, you may need to try several times for it to succeed.
hu: Képernyőkép mentése közben hiba történt.  Ha ez a csomag telepítése alatt történt, akkor lehet, hogy többször is meg kell próbálni, hogy sikeres legyen.

en: An error was encountered while activating your storage configuration.
hu: A tároló beállításainak érvényesítése közben hiba lépett fel.

en: An error was encountered while creating device %s.
hu: %s eszköz elkészítése közben hiba történt.

en: An error was encountered while formatting device %s.
hu: %s eszköz formázása közben hiba lépett fel.

en: An error was encountered while migrating filesystem on device %s.
hu: A fájlrendszert átmozgatása közben hiba történt a %s eszközön.

en: An error was encountered while removing device %s.
hu: %s eszköz eltávolítása közben hiba történt.

en: An error was encountered while resizing device %s.
hu: %s eszköz átméretezése alatt hiba történt.

en: An error was encountered while setting up device %s.
hu: %s eszköz beállítása közben hiba történt.

en: An unhandled exception has occurred.  This is most likely a bug.  Please save a copy of the detailed exception and file a bug report
hu: Kezeletlen kivétel történt.  A legvalószínűbb, hogy ez programhiba.  Kérem, másolja ki a kivétel teljes szövegét, és adjon fel egy hibabejelentést

en: Apple Bootstrap
hu: Apple rendszerindító

en: Arabic
hu: Arab

en: Are you sure you want to delete the logical volume "%s"?
hu: Biztosan törölni szeretné „%s” logikai kötetet?

en: Are you sure you want to reset the partition table to its original state?
hu: Biztosan vissza akarja állítani a partíciós tábla eredeti állapotát?

en: Are you sure you want to skip entering a passphrase for device %s?
    
    If you skip this step the device's contents will not be available during installation.
hu: Biztosan ki akarja hagyni a jelszó megadását %s eszközhöz?
    
    Ha átugorja e lépést, az eszköz tartalma elérhetetlen lesz a telepítés közben.

en: Are you sure you wish to exit the installer?
hu: Biztos, hogy ki kíván lépni a telepítőből?

en: Assamese
hu: Assami

en: At least one unused physical volume partition is needed to create an LVM Volume Group.
    
    Create a partition or RAID array of type "physical volume (LVM)" and then select the "LVM" option again.
hu: Legalább egy nem használt fizikai kötet rész szükséges LVM kötetcsoport teremtéséhez.
    
    Teremtsen egy „fizikai kötet (LVM)” típusú részt vagy egy RAID csoportot majd válassza újból az „LVM” opciót.

en: At least two unused software RAID partitions are needed to create a RAID device.
    
    First create at least two partitions of type "software RAID", and then select the "RAID" option again.
hu: Legalább két szoftveres RAID rész szükséges RAID eszköz készítéséhez.
    
    Először csináljon legalább két „szoftver RAID” részt, majd válassza újból a „RAID” opciót.

en: Attempting to connect to vnc client on host %s...
hu: Csatlakozás %s gazdán levő vnc ügyfélhez...

en: Automatic Partitioning Errors
hu: Az Automatikus Particionálás során fellépett hibák

en: BIOS Drive Order
hu: BIOS eszköz sorrend

en: Back
hu: Vissza

en: Bad bootproto %s specified in network command
hu: Network parancsban hibás a bootproto %s

en: Bengali
hu: Bengáli

en: Bengali(India)
hu: Bengáli (India)

en: Boot Loader Configuration
hu: Rendszerindító beállítás

en: Boot label contains illegal characters
hu: A rendszerindító címke tiltott karaktereket tartalmaz

en: Boot loader device
hu: Rendszerindító eszköz

en: Boot loader operating system list
hu: Rendszerindító operációs rendszer lista

en: Bootable partitions can only be on RAID1 devices.
hu: Rendszerindító partíció csak RAID1 eszközön lehet.

en: Bootable partitions cannot be on a RAID device.
hu: Rendszerindító partíció nem lehet RAID eszközön.

en: Bootable partitions cannot be on a logical volume.
hu: Rendszerindító partíció nem lehet logikai köteten.

en: Bootable partitions cannot be on an %s filesystem.
hu: Rendszerindító partíció nem lehet %s fájlrendszeren.

en: Bootable partitions cannot be on an encrypted block device
hu: Rendszerindító partíció nem lehet titkosított eszközön.

en: Bootloader
hu: Rendszerindító

en: Bulgarian
hu: Bulgár

en: C_ontinue
hu: F_olytatás

en: Can't have a question in command line mode!
hu: Nem lehet kérdezni parancssoros módban!

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Cancelled
hu: Törölve

en: Cannot Delete
hu: Nem lehet törölni

en: Cannot find hard drive for BIOS disk %s
hu: Nincs merevlemez %s BIOS lemezhez

en: Cannot find kickstart file on CDROM.
hu: Nem találtam kickstart fájlt a CD-n.

en: Cannot find kickstart file on hard drive.
hu: Nincs kickstart fájl a merevlemezen.

en: Cannot find ks.cfg on removable media.
hu: Nincs ks.cfg fájl a cserélhető adathordozón.

en: Caps Lock is on.
hu: Caps Lock bekapcsolva.

en: Catalan
hu: Katalán

en: Chandev Parameters
hu: Chandev paraméterek

en: Chandev line
hu: Chandev sor

en: Change Disc
hu: Cseréljen lemezt

en: Change _password
hu: _Jelszó megváltoztatása

en: Checking
hu: Ellenőrzés

en: Checking "%s".
hu: „%s” ellenőrzése.

en: Checking dependencies in packages selected for installation
hu: A telepítésre kiválasztott csomagok közötti függőségek ellenőrzése

en: Checking filesystem on %s
hu: Fájlrendszer ellenőrzése %s partíción

en: Checking media.
hu: Adathordozó ellenőrzése.

en: Checksum Test
hu: Ellenőrző összeg vizsgálata

en: Chinese(Simplified)
hu: Chinese (Egyszerű)

en: Chinese(Traditional)
hu: Kínai (Hagyományos)

en: Choose "%s" to test the disc currently in the drive, or "%s" to eject the disc and insert another for testing.
hu: Válassza „%s” opciót az olvasóban levő lemez ellenőrzéséhez, vagy „%s” opciót a lemez kivételéhez, és újabb tesztelendő lemez behelyezéséhez.

en: Choose a Language
hu: Válasszon nyelvet

en: Choose a passphrase for the encrypted devices. You will be prompted for this passphrase during system boot.
hu: Válasszon jelszót a titkosított eszközöknek. A rendszerindító induláskor kérni fogja ezt a jelszót.

en: Choose a passphrase for this encrypted partition. You will be prompted for the passphrase during system boot.
hu: Válasszon jelszót e titkosított résznek. A rendszerindító induláskor kérni fogja ezt a jelszót.

en: Command line mode requires all choices to be specified in a kickstart configuration file.
hu: A parancssoros módhoz minden választást meg kell adni a kickstart konfigurációs fájlban.

en: Complete
hu: Kész

en: Completed
hu: Kész

en: Con_firm:
hu: _Megerősítés:

en: Configure FCoE Parameters
hu: FCoE paraméterek beállítása

en: Configure TCP/IP
hu: TCP/IP beállítás

en: Configure _proxy
hu: _Proxy beállítás

en: Configuring Network Interfaces
hu: Hálózat csatolók beállítása

en: Confirm
hu: Megerősítés

en: Confirm Delete
hu: Törlés megerősítése

en: Confirm Physical Extent Change
hu: Fizikai terjedelem méretének változtatás megerősítése

en: Confirm Reset
hu: Visszaállítás megerősítése

en: Confirm passphrase:
hu: Jelszó megerősítése:

en: Confirm:
hu: Megerősítés:

en: Congratulations
hu: Gratulálok

en: Congratulations, your %s installation is complete.
hu: Gratulálok! %s telepítése kész.

en: Congratulations, your %s installation is complete.
    
    Please reboot to use the installed system.  Note that updates may be available to ensure the proper functioning of your system and installation of these updates is recommended after the reboot.
hu: Végeztünk %s telepítésével. Gratulálok!
    
    Kérem indítson újra, hogy a telepített rendszert használja.  Vegye észre, hogy frissítések lehetnek elérhetők a rendszer megfelelő működéséhez, és ezek telepítése ajánlott az újraindulás után.

en: Connected!
hu: Kapcsolódva!

en: Continue
hu: Folytatás

en: Copying live image to hard drive.
hu: Élő képmás másolása a merevlemezre.

en: Could not allocate requested partitions: %s.
hu: Nem sikerült lefoglalni a kért partíciókat: %s.

en: Could not find enough free space for automatic partitioning, please use another partitioning method.
hu: Nem találtam elég szabad helyet automata particionáláshoz. Kérem használjon más particionálási eljárást.

en: Could not find enough free space for automatic partitioning.  Press 'OK' to exit the installer.
hu: Nem találtam elég szabad helyet az automata particionáláshoz. Nyomjon egy 'OK'-t a telepítőből való kilpéshez.

en: Could not log in to any of the discovered nodes
hu: Nem tudtam bejelentkezni egyik felfedezett elembe sem

en: Couldn't Mount ISO Source
hu: Nem sikerült ISO forrást becsatolni

en: Croatian
hu: Horvát

en: Customize _later
hu: Testreszabás _később

en: Czech
hu: Cseh

en: DISPLAY variable not set. Starting text mode.
hu: DISPLAY változó nincs beállítva. Szöveges mód indítása.

en: Danish
hu: Dán

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Default Boot _Target
hu: Alapértelme_zett rendszerindító cél

en: Dependency Check
hu: Függőség ellenőrzés

en: Device
hu: Eszköz

en: Device %s does not appear to contain an installation image.
hu: Úgy tűnik %s eszköz nem tartalmaz telepítő képet.

en: Device %s is encrypted. In order to access the device's contents during installation you must enter the device's passphrase below.
hu: %s eszköz titkosítva. Ahhoz, hogy hozzáférjek az eszköz tartalmához telepítés közben, önnek alább meg kell adnia az eszköz jelszavát.

en: Device Creation Failed
hu: Eszköz elkészítése sikertelen

en: Device Removal Failed
hu: Eszköz eltávolítása sikertelen

en: Device Resize Failed
hu: Az eszköz átméretezése sikertelen

en: Device Setup Failed
hu: Eszköz beállítása sikertelen

en: Devices
hu: Eszközök

en: Directory holding image:
hu: Képeket tartalmazó mappa:

en: Dirty File Systems
hu: Rendezetlen fájlrendszerek

en: Disc Found
hu: Lemez felismerve

en: Disc Not Found
hu: Lemez nem található

en: Do _Not Format
hu: Átalakítás _nélkül

en: Do you have a driver disk?
hu: Van vezérlőprogram lemeze?

en: Do you want to start the network interfaces on this system?
hu: El szeretné indítani a rendszer hálózati csatolóit?

en: Do you wish to load any more driver disks?
hu: Szeretne további vezérlő lemezeket betölteni?

en: Done
hu: Kész

en: Driver Disk Source
hu: Eszközkezelő szoftver lemezének forrása

en: Driver disk
hu: Vezérlőprogram lemez

en: Driver disk is invalid for this release of %s.
hu: %s jelen kiadásában érvénytelen eszközkezelő szoftver lemeze.

en: Due to system changes, your boot loader configuration can not be automatically updated.
hu: A rendszerben történt módosítások miatt a rendszerindító beállításai nem frissíthetők automatikusan.

en: Duplicate Device
hu: Ismételt eszköz

en: Duplicate Label
hu: Ismételt címke

en: Dutch
hu: Holland

en: EFI System Partition
hu: EFI rendszer partíció

en: E_xit Installer
hu: _Kilépés a telepítőből

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Edit LVM Volume Group
hu: LVM kötet csoport szerkesztése

en: Edit LVM Volume Group: %s
hu: LVM kötet csoport szerkesztése: %s

en: Edit Logical Volume: %s
hu: Logikai kötet szerkesztése: %s

en: Edit Partition: %s
hu: %s partíció szerkesztése

en: Edit RAID Device
hu: RAID eszköz szerkesztése

en: Edit RAID Device: %s
hu: %s RAID eszköz szerkesztése

en: Edit Repository
hu: Tároló szerkesztése

en: Eject Disc
hu: Lemez kiadása

en: Enable IPv4 support
hu: IPv4 támogatás engedélyezése

en: Enable IPv6 support
hu: IPv6 támogatás engedélyezése

en: Enable network interface
hu: Hálózati csatoló engedélyezése

en: Encrypt device?
hu: Eszköz titkosítása?

en: English
hu: Angol

en: Enter Boot Loader Password
hu: Adja meg a rendszerindító jelszót

en: Enter Module Parameters
hu: Modul paraméterek megadása

en: Enter a boot loader password and then confirm it.  (Note that your BIOS keymap may be different than the actual keymap you are used to.)
hu: Adja meg a rendszerindító jelszót, és erősítse meg.  (Ne felejtse el, hogy a BIOS esetleg más billentyűzetkiosztást használ, mint amit ön megszokott.)

en: Enter a label for the boot loader menu to display. The device (or hard drive and partition number) is the device from which it boots.
hu: Adja meg a rendszerindító menüben megjelenítendő címkét. A megadott eszközről (vagy merevlemez és partíció számról) indul majd a rendszer.

en: Enter passphrase for encrypted partition
hu: Adja meg a titkosított rész jelszavát

en: Enter passphrase:
hu: Jelszó megadása:

en: Enter the IPv4 and/or the IPv6 address and prefix (address / prefix).  For IPv4, the dotted-quad netmask or the CIDR-style prefix are acceptable. The gateway and name server fields must be valid IPv4 or IPv6 addresses.
hu: Adjon meg IPv4 és/vagy IPv6 címet és előtagot (cím / előtag).  IPv4 esetén használható a négytagú, pontokkal elválasztott hálózat maszk, vagy a CIDR stílusú előtag. Az átjáró és a névkiszolgáló mezőkben érvényes IPv4 vagy IPv6 címeknek kell szerepelni.

en: Erase ALL disks, and perform a fresh install
hu: Minden merevlemez törlése és friss telepítés végrehajtása

en: Error
hu: Hiba

en: Error - the logical volume name %s is not valid.
hu: Hiba – %s logikai kötet név érvénytelen.

en: Error - the logical volume name contains illegal characters or spaces.  Acceptable characters are letters, digits, '.' or '_'.
hu: Hiba – a logikai kötet név érvénytelen jelet vagy szóközt tartalmaz.  Csak ékezetlen betű, számjegy, „.” vagy „_” használható.

en: Error - the volume group name %s is not valid.
hu: Hiba történt – %s kötet csoport név érvénytelen.

en: Error - the volume group name contains illegal characters or spaces.  Acceptable characters are letters, digits, '.' or '_'.
hu: Hiba – a kötet csoport név érvénytelen jeleket vagy szóközöket tartalmaz. Csak ékezetlen betű, számjegy, „.” és „_” használható.

en: Error Enabling Network
hu: Hiba a hálózat engedélyezésekor

en: Error Installing Package
hu: Csomag telepítése meghiúsult

en: Error Parsing Kickstart Config
hu: Hiba történt a Kickstart beállítás feldolgozásakor

en: Error Partitioning
hu: Hiba a particionáláskor

en: Error Running Transaction
hu: Hiba az átvitel végrehajtása alatt

en: Error Saving Screenshot
hu: A képernyőkép mentése közben hiba történt

en: Error Setting Up Repository
hu: Hiba a tároló beállítása közben

en: Error With Data
hu: Hibás adat

en: Error downloading kickstart file
hu: Kickstart fájlt letöltése hibás

en: Error downloading updates image
hu: Hiba a frissítő képmás letöltése közben

en: Error in %s on line %d of kickstart file %s.
hu: %s hibás: %d. sor %s kickstart fájl.

en: Error opening kickstart file %s: %m
hu: %s kickstart fájlt megnyitása közben hiba történt: %m

en: Error processing %%ksappend lines: %s
hu: Hiba %%ksappend sorok feldolgozása alatt: %s

en: Error reading contents of kickstart file %s: %m
hu: %s kickstart fájlt beolvasása közben hiba történt: %m

en: Error storing an encryption key: %s
hu: Hiba egy titkosítási kulcs letárolása közben: %s

en: Error with Hostname
hu: Hibás gazda név

en: Error with Partitioning
hu: Hiba a particionálásnál

en: Error with Password
hu: Jelszóhiba

en: Error with passphrase
hu: Jelszóhiba

en: Error!
hu: Hiba!

en: Estonian
hu: Észt

en: Exit
hu: Kilépés

en: Exit installer
hu: Kilépés a telepítőből

en: Exiting
hu: Kilépés

en: Extended
hu: Kibővített

en: Failed to activate these network interfaces: %s
hu: A következő hálózati eszközök aktiválása nem sikerült: %s

en: Failed to load driver disk from file.
hu: Nem sikerült betölteni a vezérlő képmást a fájlból.

en: Failed to mount driver disk.
hu: Nem sikerült becsatolni a eszközkezelő szoftver lemezét.

en: Failed to mount partition.
hu: Nem sikerült becsatolni a partíciót.

en: Failed to mount updates disk
hu: Nem sikerült becsatolni a frissítő lemezt.

en: Failed to read directory %s: %m
hu: %s mappa beolvasása sikertelen: %m

en: File System _Type:
hu: Fájl rendszer _típusa:

en: Filesystems have already been activated.  You cannot go back past this point.
    
    Would you like to continue with the installation?
hu: A fájlrendszerek már működnek.  Ettől a ponttól folytatva, már nincs visszalépés.
    
    Szeretné folytatni a telepítéssel?

en: Fill all space _up to (MB):
hu: Összes hely kitöltése _eddig (MB):

en: Fill to maximum _allowable size
hu: Kitöltés a max. _megengedett méretig

en: Finishing upgrade
hu: Felfejlesztés befejezése

en: Finishing upgrade process.  This may take a little while.
hu: Felfejlesztés befejezése.  Ez egy ideig eltarthat.

en: Finnish
hu: Finn

en: First BIOS drive:
hu: Első BIOS eszköz:

en: First sector of boot partition
hu: A rendszerindító rész első szektora

en: Flashing %s port lights for %d seconds.
hu: %s kapu fények villogtatása %d másodpercig.

en: Following warnings occurred during automatic partitioning:
    
    %s
hu: A következő figyelmeztetések érkeztek az automata particionálás közben:
    
    %s

en: Force to be a _primary partition
hu: Kényszerített első_dleges rész legyen

en: Format
hu: Formázás

en: Format Warning
hu: Formázási figyelmeztetés

en: Format Warnings
hu: Formázási figyelmeztetések

en: Format as Swap?
hu: Kialakítás lapozóként?

en: Format?
hu: Formázás?

en: Formatting
hu: Formázás

en: Formatting Failed
hu: A formázás sikertelen

en: Found local installation media
hu: Helyi telepítő adathordozó érzékelve

en: Fourth BIOS drive:
hu: Negyedik BIOS eszköz:

en: Free
hu: Szabad

en: Free Space
hu: Szabad hely

en: Free Space (MB)
hu: Szabad hely (MB)

en: Free Space:
hu: Szabad hely:

en: French
hu: Francia

en: Gateway:
hu: Átjáró:

en: German
hu: Német

en: Go _back
hu: _Vissza

en: Graphical installation is not available. Starting text mode.
hu: Grafikus telepítés nem érhető el. Szöveges mód indítása.

en: Greek
hu: Görög

en: HTTP/FTP
    CD/DVD
    NFS
    Hard Drive
hu: HTTP/FTP
    CD/DVD
    NFS
    Merevlemez

en: Hard Drives
hu: Merevlemezek

en: Hard drive
hu: Merevlemez

en: Hebrew
hu: Héber

en: Hostname must be 255 or fewer characters in length.
hu: A gazdanév legfeljebb 255 jelből állhat.

en: Hostname must start with a valid character in the ranges 'a-z', 'A-Z', or '0-9'
hu: A gazda név első betűje az „a-z”, „A-Z” vagy „0-9” intervallumban kell legyen.

en: Hostname:
hu: Gazdanév:

en: Hostnames can only contain the characters 'a-z', 'A-Z', '0-9', '-', or '.'
hu: A gazda nevében kizárólag engedélyezett jelek: 'a-z', 'A-Z', '0-9', '-', vagy '.'

en: How would you like to modify your drive configuration?
hu: Hogyan szeretné módosítani az eszköz beállítást?

en: Hungarian
hu: Magyar

en: I _don't want to create a swap file
hu: Nem a_karok lapozó fájlt készíteni

en: I _want to create a swap file
hu: Lapo_zó fájlt szeretnék csinálni

en: I can't go to the previous step from here. You will have to try again.
hu: Innen nem lehet visszalépni. Újra meg kell próbálnia.

en: IP address is missing.
hu: IP cím hiányzik.

en: IPv4 Address:
hu: IPv4 cím:

en: IPv4 CIDR prefix must be between 0 and 32.
hu: IPv4 CIDR előtag 0 és 32 közé kell essen.

en: IPv4 Needed for NFS
hu: NFS-hez IPv4 kell

en: IPv4 address:
hu: IPv4 cím:

en: IPv4 addresses must contain four numbers between 0 and 255, separated by periods.
hu: IPv4 cím 4 darab, 0 és 255 közé eső, egymástól ponttal elválasztott számot kell tartalmazzon.

en: IPv6 address:
hu: IPv6 cím:

en: Icelandic
hu: Izlandi

en: Identify
hu: Azonosítás

en: Identify NIC
hu: Hálózat csatoló azonosítása

en: If you would like to test additional media, insert the next disc and press "%s". Testing each disc is not strictly required, however it is highly recommended.  Minimally, the discs should be tested prior to using them for the first time. After they have been successfully tested, it is not required to retest each disc prior to using it again.
hu: Amennyiben további adathordozót is akar még ellenőrizni, helyezze be a következő lemezt, és nyomjon "%s" gombot. Minden egyes lemez ellenőrzése nem feltétlenül szükséges, azonban ajánlatos. Legalább az első használat előtt érdemes a lemezeket ellenőrizni. Amennyiben már sikeresen ellenőrizték őket, nem szükséges az újra ellenőrizni.

en: Ignore _all
hu: Az összes mellőzése

en: Illegal Logical Volume Name
hu: Tiltott logikai kötet név

en: Illegal logical volume name
hu: Tiltott logikai kötet név

en: Illegal size
hu: Tiltott méret

en: In progress
hu: Folyamatban

en: In which time zone are you located?
hu: Melyik időzónában tartózkodik?

en: Indonesian
hu: Indonéz

en: Info
hu: Infó

en: Initializing iSCSI initiator
hu: Az iSCSI inicializáló beállítása

en: Insert Driver Disk
hu: Tegyen be eszközkezelő szoftver lemezét

en: Insert your driver disk into /dev/%s and press "OK" to continue.
hu: Tegye be a vezérlőprogram lemezt /dev/%s olvasóba, majd nyomjon „OK”-t, hogy folytassam.

en: Insert your updates disk into %s and press "OK" to continue.
hu: Tegye be a frissítés lemezt %s eszközbe, majd nyomjon „OK”-t, hogy folytassam.

en: Install
hu: Telepítés

en: Install Window
hu: Telepítőablak

en: Install class forcing text mode installation
hu: A telepítő osztály szöveges módú telepítést erőltet

en: Install on System
hu: Telepítés a rendszerre

en: Install the live CD to your hard disk
hu: Live CD telepítése a merevlemezre

en: Install to Hard Drive
hu: Telepítés merevlemezre

en: Installation Key
hu: Telepítő kulcs

en: Installation Method
hu: Telepítő eljárás

en: Installation Progress
hu: Telepítés állapota

en: Installation Starting
hu: Kezdődik a telepítés

en: Installation cannot continue.
hu: A telepítés nem folytatható.

en: Installation requires partitioning of your hard drive.  The default layout is suitable for most users.  Select what space to use and which drives to use as the install target.
hu: A telepítés a merevlemez felosztását igényli.  Az alapértelmezett felosztás megfelel a legtöbb használónak.  Válassza ki, mely helyet használjuk, és mely eszközökre telepítsünk.

en: Installing %s
hu: %s telepítése

en: Installing bootloader.
hu: Rendszerindító telepítése.

en: Installing on a FireWire device.  This may or may not produce a working system.
hu: Telepítés FireWire eszközre.  Ez a megoldás működésképtelen rendszert is eredményezhet.

en: Installing on a USB device.  This may or may not produce a working system.
hu: Telepítés USB eszközre.  Ez a megoldás működésképtelen rendszert is eredményezhet.

en: Invalid Directories
hu: Érvénytelen mappák

en: Invalid Duration
hu: Érvénytelen időtartam

en: Invalid Prefix
hu: Érvénytelen előtag

en: Invalid Proxy URL
hu: Érvénytelen proxy URL

en: Invalid Repository Name
hu: Érvénytelen tároló név

en: Invalid Repository URL
hu: Érvénytelen tároló URL

en: Invalid Volume Group Name
hu: Érvénytelen kötet csoport név

en: Invalid mount point
hu: Érvénytelen becsatoló pont

en: Italian
hu: Olasz

en: Japanese
hu: Japán

en: Kernel Parameters
hu: Rendszermag paraméterek

en: Keyboard Selection
hu: Billentyűzet kiválasztás

en: Keyboard Type
hu: Billentyűzet típus

en: Kickstart Error
hu: Kickstart hiba

en: Korean
hu: Koreai

en: LVM Volume Groups
hu: LVM kötet csoportok

en: Label
hu: Címke

en: Language Selection
hu: Nyelv kiválasztása

en: Load another disk
hu: Másik lemez betöltése

en: Load driver disk
hu: Vezérlő lemez betöltése

en: Loading
hu: Betöltés

en: Loading %s driver
hu: %s vezérlő betöltése

en: Loading SCSI driver
hu: SCSI vezérlő betöltése

en: Local CD/DVD
hu: Helyi CD/DVD

en: Logical Volume Name
hu: Logikai kötet név

en: Logical Volume Name:
hu: Logikai kötet név:

en: Looking for installation images on CD device %s
hu: Telepítő képeket keresek %s CD eszközön

en: Looking for installation images on CD device %s
hu: Telepítő képeket keresek %s CD eszközön

en: Macedonian
hu: Macedón

en: Make LVM Volume Group
hu: LVM kötet csoport készítése

en: Make Logical Volume
hu: Logikai kötet készítése

en: Make RAID Device
hu: RAID eszköz készítése

en: Malay
hu: Maláj

en: Malayalam
hu: Malayalam-i

en: Manual TCP/IP Configuration
hu: Kézi TCP/IP beállítás

en: Manually choose
hu: Kézi kiválasztás

en: Marathi
hu: Maráthi

en: Media Check
hu: Adathordozó ellenőrzése

en: Media Detected
hu: Adathordozó érzékelve

en: Mi_grate filesystem to:
hu: Fájlrendszer mi_grálása:

en: Migrate File Systems
hu: Fájlrendszerek migrálása

en: Migration Failed
hu: A migráció sikertelen

en: Missing Group
hu: Hiányzó csoport

en: Missing ISO 9660 Image
hu: Hiányzó ISO 9660 képmás

en: Missing Information
hu: Hiányzó információ

en: Missing Package
hu: Hiányzó csomag

en: Missing Protocol
hu: Hiányzó protokoll

en: More Driver Disks?
hu: Van még vezérlőprogram lemez?

en: Mount Point
hu: Csatoló pont

en: Mount Point/
    RAID/Volume
hu: Csatolási pont/
    RAID/Kötet

en: Mount failed
hu: Becsatolás sikertelen

en: Mount point in use
hu: Használt csatoló pont

en: Must supply a --url argument to Url kickstart method.
hu: Meg kell adni egy --url argumentumot az Url kickstart parancsnak.

en: NFS Setup
hu: NFS beállítás

en: NFS directory
hu: NFS mappa

en: NFS installation method requires IPv4 support.
hu: NFS telepítő eljárás IPv4 támogatást igényel.

en: NFS server name:
hu: NFS kiszolgáló név:

en: Name Server:
hu: Névkiszolgáló:

en: Name in use
hu: Név használatban

en: Nameserver:
hu: Névkiszolgáló:

en: Nepali
hu: Nepál

en: Network Configuration
hu: Hálózati beállítások

en: Network Error
hu: Hálózat hiba

en: Network Install Required
hu: Hálózati telepítés szükséges

en: Networking Device
hu: Hálózat eszköz

en: No
hu: Nem

en: No Drives Found
hu: Nincs tároló eszköz

en: No Media Found
hu: Nem találtam hordozót

en: No Network Available
hu: Nincs elérhető hálózat

en: No Software Repos Enabled
hu: Nincs engedélyezett szoftver tároló

en: No device drivers have been loaded for your system.  Would you like to load any now?
hu: Nincs eszköz vezérlő betöltve a rendszerbe.  Be szeretne most tölteni egyet?

en: No driver found
hu: Nincs vezérlő

en: No drivers found
hu: Nincs vezérlőprogram

en: No drivers were found to manually insert.  Would you like to use a driver disk?
hu: Nincs kézzel beszúrható vezérlő.  Szeretne vezérlőprogram lemezt használni?

en: No free slots
hu: Nincs üres aljzat

en: No free space
hu: Nincs szabad hely

en: No iSCSI nodes discovered
hu: Nem találtam iSCSI elemeket

en: No initiator name set
hu: Nincs kezdeményező név beállítva

en: No installation media was found. Please insert a disc into your drive and try again.
hu: Nem találtam telepítő hordozót. Kérem tegyen be egy lemezt, és próbálja újra.

en: No kernel packages were installed on the system.  Bootloader configuration will not be changed.
hu: Nem települtek rendszermag csomagok. A rendszerindító beállításai nem változnak meg.

en: No new iSCSI nodes discovered
hu: Nem találtam új iSCSI elemeket

en: No partitions are available to resize.  Only physical partitions with specific filesystems can be resized.
hu: Nincs átméretezésre elérhető lemezrész.  Csak bizonyos fájlrendszerű részeket lehet átméretezni.

en: No password
hu: Nincs jelszó

en: Northern Sotho
hu: Északi Sotho

en: Norwegian(Bokmål)
hu: Norvég (Bokmål)

en: Not enough physical volumes
hu: Nincs elég fizikai kötet

en: Not enough space
hu: Nincs elég szabad hely

en: Note that updates may be available to ensure the proper functioning of your system and installation of these updates is recommended after the reboot.
hu: Vegye észre, hogy a rendszer hibátlan működésének biztosításához frissítések lehetnek elérhetők, amiket ajánlunk az újraindulás után.

en: Notice
hu: Megjegyzés

en: Number of _spares:
hu: Tartalékok _száma:

en: Original File System Label:
hu: Eredeti fájl rendszer címke:

en: Original File System Type:
hu: Eredeti fájl rendszer típus:

en: PPC PReP Boot
hu: PPC PReP rendszerindító

en: Package Installation
hu: Csomagok telepítése

en: Packages in %s
hu: %s csomagok

en: Partition
hu: Partíció

en: Partitioning
hu: Partícionálás

en: Partitioning Errors
hu: Partícionálási hibák

en: Partitioning Type
hu: Felosztás típusa

en: Partitioning Warning
hu: Particionálási figyelmeztetés

en: Partitioning Warnings
hu: Partícionálási figyelmeztetések

en: Partitions of type '%s' must be constrained to a single drive.  To do this, select the drive in the 'Allowable Drives' checklist.
hu: „%s” típusú részeket csak egyetlen eszközhöz lehet rendelni.  Az eszközt a „Használható eszközök” listából lehet kiválasztani.

en: Passphrase
hu: Jelszó

en: Passphrase for encrypted device
hu: Jelszó a titkosított részhez

en: Password (confirm):
hu: Jelszó (megerősítés):

en: Password Length
hu: Jelszó hossz

en: Password Mismatch
hu: Eltérő jelszavak

en: Password:
hu: Jelszó:

en: Passwords do not match
hu: A jelszavak nem egyeznek meg

en: Passwords don't match
hu: A jelszavak különböznek

en: Performing post-installation configuration
hu: Zárótelepítés beállításainak végrehajtása

en: Performing post-installation filesystem changes.  This may take several minutes.
hu: Fájlrendszer változásainak zárótelepítése.  Ez néhány percig eltarthat.

en: Performing post-upgrade configuration
hu: Zárófrissítés beállításainak végrehajtása

en: Persian
hu: Perzsa

en: Physical Volumes to _Use:
hu: _Használandó fizikai kötetek:

en: Pick a root password. You must type it twice to ensure you know it and do not make a typing mistake.
hu: Válasszon rendszergazda jelszót. A jelszót kétszer kell beírnia, hogy biztosan tudja, és ne gépelje el.

en: Please enter a logical volume name.
hu: Kérem adjon meg logikai kötet nevet.

en: Please enter a volume group name.
hu: Kérem adjon meg egy kötetcsoportnevet.

en: Please enter an NFS server and path.
hu: Kérem adjon meg NFS kiszolgáló nevet és utat.

en: Please enter any parameters which you wish to pass to the %s module separated by spaces.  If you don't know what parameters to supply, skip this screen by pressing the "OK" button.
hu: Kérem adja meg %s modulnak átadni kívánt paramétereket, szóközzel elválasztva.  Ha nem tudja, milyen paraméterekre van szükség, lépjen tovább a következő képernyőre „OK” gombot nyomva.

en: Please enter the URL containing the %s installation image on your server.
hu: Kérem, adja meg az URL-t, ami %s telepítő képeket tartalmazza a kiszolgálón.

en: Please manually connect your vnc client to %s to begin the install.
hu: Kérem csatlakozzon a vnc ügyféllel %s gazdához, hogy megkezdje a telepítést.

en: Please manually connect your vnc client to begin the install.
hu: Kérem csatlakozzon vnc ügyféllel, hogy megkezdje a telepítést.

en: Please name this computer.  The hostname identifies the computer on a network.
hu: Kérem nevezze el e számítógépet.  Hálózatban a gazda név azonosítja a számítógépet.

en: Please provide the configuration information for this software repository.
hu: Kérem, adja meg beállítás információkat e szoftver tárolóhoz.

en: Please reboot to use the installed system.
hu: Kérem indítsa újra a rendszert, hogy a telepített rendszert használhassa.

en: Please select any additional repositories that you want to use for software installation.
hu: Kérem válasszon ki minden további tárolót, amit használni akar a szoftver telepítéséhez.

en: Please select the driver below which you wish to load.  If it does not appear and you have a driver disk, press F2.
hu: Kérem válassza ki alább a betöltendő vezérlőprogramot.  Ha nem jelenik meg, és rendelkezik vezérlő lemez, nyomjon F2-t.

en: Please select the network interface which is connected to
    your FCoE switch.
hu: Kérem válassza ki a hálózati csatlakozót ami kapcsolódik
    az ö FCoE switch-hez.

en: Please shutdown to use the installed system.
hu: Kérem állítsa le a rendszert, hogy a telepített rendszert használhassa.

en: Polish
hu: Lengyel

en: Portuguese
hu: Portugál

en: Portuguese(Brazilian)
hu: Portugál (Brazil)

en: Post Installation
hu: Zárótelepítés

en: Post Upgrade
hu: Zárófrissítés

en: Post-Installation
hu: Zárótelepítés

en: Pre-Installation
hu: Telepítés előkészítés

en: Prefix must be between 1 and 32 for IPv4 networks or between 1 and 128 for IPv6 networks
hu: Az előtag 1 és 32 közé kell essen IPv4 hálózatnál, vagy 1 és 128 közé IPv6 hálózatnál.

en: Preparing to install
hu: Telepítés előkészítése

en: Preparing transaction from installation source
hu: Tranzakció előkészítése telepítő forrásból

en: Press <enter> for a shell
hu: Parancsértelmezőért nyomjon <Enter>-t

en: Proceed with upgrade?
hu: Frissítéssel folytatja?

en: Proxy U_RL (host:port)
hu: Átjátszó URL (gazda:kapu)

en: Proxy pass_word
hu: Proxy jel_szó

en: Proxy u_sername
hu: Proxy _használó

en: Punjabi
hu: India

en: RAID Device
hu: RAID eszköz

en: RAID Devices
hu: RAID eszközök

en: RAID _Device:
hu: RAID _eszköz:

en: RAID _Level:
hu: RAID _szint:

en: RAM detected (MB):
hu: Érzékelt memória (MB):

en: Re_boot
hu: Újrain_dítás

en: Re_set
hu: _Visszaállítás

en: Re_view and modify partitioning layout
hu: Felosztás felül_vizsgálata és megváltoztatása

en: Read-Only
hu: Csak olvasható

en: Reading anaconda updates
hu: Anaconda frissítések olvasása

en: Reading driver disk
hu: Eszközkezelő szoftver lemezének olvasása

en: Reboo_t
hu: Ú_jraindítás

en: Reboot
hu: Újraindítás

en: Reboot system
hu: Szerver újraindítása

en: Reboot?
hu: Újraindítás?

en: Recent kernels (2.4 or newer) need significantly more swap than older kernels, up to twice the amount of RAM on the system.  You currently have %dMB of swap configured, but you may create additional swap space on one of your file systems now.
hu: A 2.4-es és újabb Linux rendszermagok nagyobb lapozó területet igényelnek, mint a régebbi változatok - ez elérheti a RAM méretének kétszeresét.  Jelenleg %d MB méretű lapozó van beállítva, de most hozzáadhat további lapozó helyet is valamelyik fájl rendszeren.

en: Reinstall System
hu: Rendszer újratelepítése

en: Replace existing Linux system
hu: Meglévő Linux rendszer lecserélése

en: Repository %r is missing name in configuration, using id
hu: %r tároló neve hiányzik a beállításban, id-t használók

en: Repository _URL
hu: Tároló _URL

en: Repository editing is not available in text mode.
hu: Tároló szerkesztés nem érhető el szöveges módban.

en: Requested password contains non-ASCII characters, which are not allowed.
hu: A kért jelszó tartalmaz nem ASCII jeleket, ami nem engedélyezett.

en: Required Install Media
hu: Szükséges telepítő adathordozók

en: Rescue
hu: Mentés

en: Rescue Method
hu: Mentő eljárás

en: Rescue Mode
hu: Mentő mód

en: Resize Device Error
hu: Eszköz átméretezés hiba

en: Resize FileSystem Error
hu: Fájlrendszer átméretezés hiba

en: Resizing
hu: Átméretezés

en: Resizing Failed
hu: Átméretezés sikertelen

en: Resizing filesystem on %s
hu: Fájlrendszer átméretezése %s partíción

en: Retrieving
hu: Letöltés

en: Retrieving installation information for %s.
hu: Telepítő információk beszerzése %s számára.

en: Retrieving installation information.
hu: Telepítő információk beszerzése.

en: Retry
hu: Újra

en: Retrying
hu: Újrapróbálás

en: Retrying download.
hu: Letöltés újrapróbálása.

en: Romanian
hu: Román

en: Root Password
hu: Rendszergazda jelszó

en: Root Password:
hu: Rendszergazda jelszó:

en: Root _Password:
hu: _Rendszergazda jelszó:

en: Running anaconda %s, the %s rescue mode - please wait.
hu: Anaconda %s, a %s mentő mód fut – kérem várjon.

en: Running anaconda %s, the %s system installer - please wait.
hu: Anaconda %s, a %s rendszer telepítő fut – kérem várjon.

en: Running anaconda via telnet.
hu: Anaconda futtatása telneten át.

en: Running post-installation scripts
hu: Telepítést záró szkriptek futtatása

en: Running pre-installation scripts
hu: Telepítés előkészítési szkriptek futtatása

en: Running...
hu: Futtatás alatt...

en: Russian
hu: Orosz

en: Saving Screenshot
hu: Képernyőkép mentése

en: Scanning
hu: Beolvasás

en: Scanning iSCSI nodes
hu: iSCSI elemek lekérése

en: Screenshots Copied
hu: Képernyőképek átmásolva

en: Scriptlet Failure
hu: Kickstart szkript hiba

en: Second BIOS drive:
hu: Második BIOS eszköz:

en: Seconds:
hu: Másodpercek:

en: Select 'Yes' to continue and format these partitions, or 'No' to go back and change these settings.
hu: Válassza az „Igen”-t a folytatáshoz és a partíciók formázásához, vagy a „Nem”-et a visszalépéshez és a beállítások megváltoztatásához.

en: Select A Directory
hu: Mappa választás

en: Select Device Driver to Load
hu: Válassza ki a betöltendő vezérlőprogramot

en: Select Partition
hu: Válasszon partíciót

en: Select driver
hu: Válasszon vezérlőt

en: Select driver disk image
hu: Válasszon eszközkezelő szoftver lemez képmását

en: Select the _partition to put the swap file on:
hu: Erre a _partícióra kerüljön a lapozó fájl:

en: Select the file which is your driver disk image.
hu: Válassza ki a fájlt, amelyik a eszközkezelő szoftver lemezének képmása.

en: Serbian
hu: Szerb

en: Serbian(Latin)
hu: Szerb (Latin)

en: Setup Networking
hu: Hálózat beállítása

en: Shutdown
hu: Leállítás

en: Size
    (MB)
hu: Méret
    (MB)

en: Size (MB)
hu: Méret (MB)

en: Size (MB):
hu: Méret (MB):

en: Skip
hu: Kihagyás

en: Skip boot loader updating
hu: Rendszerbetöltő frissítés kihagyása

en: Slovak
hu: Szlovák

en: Slovenian
hu: Szlovén

en: Software Development
hu: Szoftver fejlesztés

en: Some of your software repositories require networking, but there was an error enabling the network on your system.
hu: Néhány szoftver tárolóhoz hálózat kell, de a hálózat engedélyezése közben hiba történt .

en: Some packages associated with this group are not required to be installed but may provide additional functionality.  Please choose the packages which you would like to have installed.
hu: E csoportban néhány csomagot nem szükséges telepíteni, de további szolgáltatásokat tehetnek lehetővé.  Kérem válassza ki a telepíteni kívánt csomagokat.

en: Spanish
hu: Spanyol

en: Specify optional module arguments
hu: Választható modul argumentumok megadása

en: Start VNC
hu: VNC indítása

en: Starting VNC...
hu: VNC indítása...

en: Starting graphical installation.
hu: Grafikus telepítő indul…

en: Starting installation process
hu: Telepítési folyamat indul

en: Storage Activation Failed
hu: Tárolóeszköz aktiválása sikertelen

en: Storage Device Warning
hu: Tárolóeszköz figyelmeztetés

en: Storing encryption keys
hu: Titkosítási kulcsok mentése

en: Success
hu: Sikerült

en: Suggested size (MB):
hu: Javasolt méret (MB):

en: Swap file _size (MB):
hu: Lap_ozó fájl mérete (MB):

en: Swap file size (MB):
hu: Lapozó fájl méret (MB):

en: Swedish
hu: Svéd

en: System clock uses UTC
hu: UTC rendszer óra

en: System has problem
hu: Rendszer neve:

en: System to Rescue
hu: Mentendő rendszer

en: System to Upgrade
hu: Frissitendő rendszer

en: Tajik
hu: Thai

en: Test
hu: Próba

en: Text mode provides a limited set of installation options.  It does not allow you to specify your own partitioning layout or package selections.  Would you like to use VNC mode instead?
hu: A szöveges mód lekorlátozott telepítés opciókat kínál.  Nem engedi meg a saját merevlemez felosztást vagy a csomagok kiválogatását.  Kívánja inkább a VNC módot használni?

en: That directory could not be mounted from the server.
hu: Azt a mappát nem sikerült becsatolni

en: That directory does not seem to contain a %s installation image.
hu: Úgy tűnik, az a mappa nem tartalmaz %s telepítő képet.

en: That's not the correct %s disc.
hu: Ez nem a megfelelő %s lemez.

en: The %s disc was not found in any of your CDROM drives. Please insert the %s disc and press %s to retry.
hu: Egyik CD-ROM olvasóban sincs %s lemez. Kérem tegyen %s lemezt, és nyomjon %s gombot, hogy újra próbálja.

en: The %s disc was not found in any of your drives. Please insert the %s disc and press %s to retry.
hu: %s lemez nincs egyik olvasóban sem. Kérem tegye be %s lemezt, és nyomjon %s gombot, hogy újra próbálja.

en: The ISO image %s has a size which is not a multiple of 2048 bytes.  This may mean it was corrupted on transfer to this computer.
    
    It is recommended that you exit and abort your installation, but you can choose to continue if you think this is in error.
hu: %s ISO képmás mérete nem 2048 bájt többszöröse.  Ez azt is jelentheti, hogy erre a számítógépre áthozva megsérült a képmás.
    
    Ajánlom, hogy lépjen ki, és szakítsa meg a telepítést. Azonban választhatja a folytatást is, ha úgy gondolja, hogy ez egy hiba.

en: The VNC server is now running.
hu: A VNC kiszolgáló elindult.

en: The boot partition must be within the first 4MB of the disk.
hu: A boot résznek a lemez első 4MB-jában kell lennie.

en: The default installation of %s includes a set of software applicable for general internet usage.  What additional tasks would you like your system to support?
hu: %s alapértelmezett telepítése tartalmaz egy általános Internet használathoz készült szoftver csoportot.  Milyen további feladatokat szeretne, hogy a rendszer támogassa?

en: The disk %s requires at least 1MB of free space at the beginning.
hu: %s lemez elején legalább 1MB szabad helynek kell lennie.

en: The file %s cannot be opened.  This is due to a missing file, a corrupt package or corrupt media.  Please verify your installation source.
    
    If you exit, your system will be left in an inconsistent state that will likely require reinstallation.
hu: %s fájlt nem sikerült megnyitni.  Valószínűleg hiányzó fájl, sérült csomag, vagy sérült hordozó okozta.  Kérem ellenőrizze a telepítő forrást.
    
    Ha kilép, a rendszer töredékkel teli marad, s emiatt újbóli telepítést igényel.

en: The file systems of the Linux installation you have chosen to upgrade have already been mounted. You cannot go back past this point.
hu: A frissíteni kívánt Linux telepítés fájlrendszereit már csatlakoztattam. Ettől a ponttól már nem léphet vissza.

en: The following are directories which should instead be symbolic links, which will cause problems with the upgrade.  Please return them to their original state as symbolic links and restart the upgrade.
hu: A következő mappák a várttal ellentétben nem szimbolikus linkek, ami gondot okoz frissítés  közben.  Kérem állítsa vissza az eredeti állapotukat szimbolikus linkekként, majd indítsa újra a frissítést.

en: The following devices have been found on your system.
hu: A következő eszközöket találtam a rendszerben.

en: The following error occurred when mounting the file systems listed in /etc/fstab.  Please fix this problem and try to upgrade again.
    %s
hu: Az /etc/fstab fájlban felsorolt részeket becsatolva a következő hiba történt.  Kérem javítsa ki ezt a hibát, majd próbálkozzon a frissítéssel újra.
    %s

en: The following error occurred while setting up the repository:
    
    %s
hu: A következő hiba merült fel a tároló beállítása közben:
    
    %s

en: The following error was found while parsing the kickstart configuration file:
    
    %s
hu: A következő hiba merült fel a kickstart konfigurációs fájl értelmezése közben:
    
    %s

en: The following file systems for your Linux system were not unmounted cleanly.  Please boot your Linux installation, let the file systems be checked and shut down cleanly to upgrade.
    %s
hu: A következő fájlrendszereket nem tisztán csatolták ki.  Indítsa el a rendszert, hagyja, hogy a fájlrendszerek ellenőrzése megtörténjen, majd tisztán állítsa le a rendszert a frissítés  megkezdése előtt.
    %s

en: The following file systems for your Linux system were not unmounted cleanly.  Would you like to mount them anyway?
    %s
hu: A rendszer következő részeit nem tisztán csatolták ki.  Biztosan be szeretné csatolni őket?
    %s

en: The following files are absolute symbolic links, which we do not support during an upgrade. Please change them to relative symbolic links and restart the upgrade.
hu: A következő fájlok abszolút szimbolikus linkek, melyeket a frissítési folyamat nem támogat. Kérem változtassa meg ezeket relatív szimbolikus linkekre, és indítsa újra a frissítési folyamatot.

en: The following partitions were not deleted because they are in use:
    
    %s
hu: A következő részeket nem töröltem, mert használják:
    
    %s

en: The following pre-existing partitions have been selected to be formatted, destroying all data.
hu: A következő korábban már kialakított partíciókat jelölte ki formázásra az összes adat törlésével.

en: The following warnings exist with your requested partition scheme.
    
    %s
    
    Would you like to continue with your requested partitioning scheme?
hu: A következő figyelmeztetések keletkeztek a kért felosztási sémához.
    
    %s
    
    Szeretné folytatni a kért felosztó sémával?

en: The given location isn't a valid %s live CD to use as an installation source.
hu: A megadott hely nem érvényes telepítési forrásként használható %s élő CD.

en: The image which was just tested has errors. This could be due to a corrupt download or a bad disc.  If applicable, please clean the disc and try again.  If this test continues to fail you should not continue the install.
hu: A tesztelt képmás hibás. Ezt okozhatta egy letöltési hiba vagy lemezhiba.  Ha érdemes, tisztítsa meg a lemezt, és próbálja újra.  Ne folytassa a telepítést, ha a teszt továbbra sem sikeres.

en: The image which was just tested was successfully verified.  It should be OK to install from this media.  Note that not all media/drive errors can be detected by the media check.
hu: A lemezképet – amit éppen kipróbált – sikeresen ellenőriztem.  Erről a adathordozóról nyugodtan telepíthet.  Figyelem: nem tud minden hordozó/olvasó hibát érzékelni a lemezellenőrzés.

en: The installation source given by device %s could not be found.  Please check your parameters and try again.
hu: A %s eszköz telepítő forrást nem találom.  Kérem ellenőrizze a paramétereket, és próbálja újra.

en: The installer has tried to mount image #%s, but cannot find it on the hard drive.
    
    Please copy this image to the drive and click Retry.  Click Exit to abort the installation.
hu: A telepítő megpróbálta becsatolni #%s képet, de nem találja a merevlemezen.
    
    Kérem másolja ezt a képet a merevlemezre, és kattintson az Újra gombra.  Kattintson a Kilépésre, hogy megszakítsa a telepítést.

en: The installer is unable to detect the boot loader currently in use on your system.
hu: A telepítő nem képes érzékelni a most használt rendszerindítót.

en: The kickstart configuration file is missing required information that anaconda cannot prompt for.  Please add the following sections and try again:
    %s
hu: A kickstart beállítás fájlból olyan adat hiányzik, amit a telepítő nem tud bekérni.  Kérem adja hozzá a következő szakaszokat, majd próbálja újra:
    %s

en: The logical volume name "%s" is already in use. Please pick another.
hu: Ezt a „%s” logikai kötet nevet már használják. Kérem válasszon másikat.

en: The mount point "%s" is in use. Please pick another.
hu: Ezt a „%s” csatoló pontot már használják. Kérem válasszon másikat.

en: The mount point %s is invalid.  Mount points must start with '/' and cannot end with '/', and must contain printable characters and no spaces.
hu: %s csatoló pont érvénytelen.  Csatoló pontnak „/” jellel kell kezdődnie, nem végződhet „/” jelre, és csak nyomtatható jeleket tartalmazhat, szóközöket nem.

en: The mount point %s must be on a linux file system.
hu: %s csatoló pontnak linuxos fájlrendszerben kell lennie.

en: The partitioning scheme you requested caused the following critical errors.
hu: A kért felosztási séma a következő kritikus hibákat okozta:

en: The partitioning scheme you requested generated the following warnings.
hu: A kért felosztási séma a következő figyelmeztetéseket idézte elő:

en: The passphrase must be at least eight characters long.
hu: A jelszó legalább 8 jel hosszú kell legyen.

en: The passphrases you entered were different.  Please try again.
hu: A megadott jelszók különböznek.  Kérem próbálja újra.

en: The password must be at least six characters long.
hu: A jelszó legalább 6 karakter hosszú kell legyen.

en: The passwords you entered were different.  Please try again.
hu: A megadott jelszók különböznek. Kérem próbálja újra.

en: The passwords you entered were different. Please try again.
hu: Az ön által beírt jelszók különböznek. Kérem próbálja újra.

en: The physical extent size cannot be changed because otherwise the space required by the currently defined logical volumes will be increased to more than the available space.
hu: A fizikai terjedelem mérete nem változtatható meg, mert akkor a már meglévő logikai kötetek mérete meghaladná a rendelkezésre álló helyet.

en: The physical extent size cannot be changed because the resulting maximum logical volume size (%10.2f MB) is smaller than one or more of the currently defined logical volumes.
hu: Fizikai kiterjedés mérete nem változtatható meg, mert ezzel a maximális logikai kötet méret (%10.2f MB) kisebb lenne, mint az egyik létező logikai kötet mérete.

en: The repository %s has already been added.  Please choose a different repository name and URL.
hu: „%s” tárolót már hozzáadta. Kérem válasszon másik tároló nevet és URL-t.

en: The requested size as entered is not a valid number greater than 0.
hu: A megadott méret érvényes pozitív szám kell lengyen.

en: The root account is used for administering the system.  Enter a password for the root user.
hu: A root számlát rendszer adminisztrációra használják.  Adja jelszót a root használónak.

en: The root filesystem you created is not large enough for this live image (%.2f MB required).
hu: A gyökér fájlrendszer, amit ön készített nem elég nagy ehhez az élő képhez (%.2f·MB·szükséges).

en: The root for the previously installed system was not found.
hu: A korábban telepített rendszer root-ja nem található.

en: The root for the previously installed system was not found.  You can exit installer or backtrack to choose installation instead of upgrade.
hu: Az előző rendszer gyökerét nem találtam.  Kiléphet a telepítőből, vagy visszaléphet, hogy a telepítést válassza a frissítés helyett.

en: The root password must be at least 6 characters long.
hu: Rendszergazda jelszó legalább 6 jel hosszú kell legyen.

en: The root password must be at least six characters long.
hu: Rendszergazda jelszó legalább 6 karakter hosszú kell legyen.

en: The screenshots have been saved in the directory:
    
    	/root/anaconda-screenshots/
    
    You can access these when you reboot and login as root.
hu: A képernyőképek a következő mappába kerültek:
    
    	/root/anaconda-screenshots/
    
    Újraindítás után rendszergazdaként belépve érheti el.

en: The storage configuration you have chosen has already been activated. You can no longer return to the disk editing screen. Would you like to continue with the installation process?
hu: A választott felosztás opciók már élnek. Már nem léphet vissza a lemez szerkesztő képernyőre. Folytatni szeretné a telepítést?

en: The swap device:
    
         %s
    
    in your /etc/fstab file is currently in use as a software suspend device, which means your system is hibernating. If you are performing a new install, make sure the installer is set to format all swap devices.
hu:      %s
    
    lapozó eszközt az /etc/fstab fájl szerint jelenleg szoftveres felfüggesztéshez használják, ami annyit jelent, hogy a rendszer hibernált állapotban van. Ha új telepítést végez, győződjön meg arról, hogy a telepítő újra alakítja az összes lapozó területet.

en: The swap device:
    
         %s
    
    in your /etc/fstab file is currently in use as a software suspend device, which means your system is hibernating. To perform an upgrade, please shut down your system rather than hibernating it.
hu:      %s
    
    lapozó eszközt az /etc/fstab fájl szerint jelenleg szoftveres felfüggesztéshez használják, ami annyit jelent, hogy a rendszer hibernált állapotban van. A frissítés elvégzéséhez inkább állítsa le a rendszert, ne hibernálja.

en: The swap device:
    
         %s
    
    is an old-style Linux swap partition.  If you want to use this device for swap space, you must reformat as a new-style Linux swap partition.
hu: A lapozó eszköz:
    
         %s
    
    egy régi típusú Linux lapozó partíció. Ha ezt az eszközt kívánja használni lapozóként, újra kell formáznia egy új típusúra.

en: The swap file must be between 1 and 2000 MB in size.
hu: A lapozó fájl méretének 1 és 2000 MB közé kell esnie.

en: The system will be rebooted now.
hu: A rendszer most újraindul.

en: The system will now reboot.
hu: A rendszer most újraindul.

en: The value you entered is not a valid number.
hu: A megadott érték nem érvényes szám.

en: The volume group name "%s" is already in use. Please pick another.
hu: „%s” kötet csoport nevet már használják. Kérem válasszon másikat.

en: The z/IPL Boot Loader will be installed on your system after installation is complete. You can now enter any additional kernel and chandev parameters which your machine or your setup require.
hu: A z/IPL rendszerindító lesz feltelepítve a telepítés végén. Most megadhatók a gép illetve a konfiguráció működéséhez szükséges további rendszermag- és chandev-paraméterek.

en: The z/IPL Boot Loader will now be installed on your system.
    
    The root partition will be the one you selected previously in the partition setup.
    
    The kernel used to start the machine will be the one to be installed by default.
    
    If you wish to make changes later after the installation feel free to change the /etc/zipl.conf configuration file.
    
    You can now enter any additional kernel parameters which your machine or your setup may require.
hu: A z/IPL rendszerindító telepítése következik.
    
    A gyökér rész a telepítés korábbi fázisában kijelölt rész lesz.
    
    A rendszer indítása a kiválasztott alapértelmezett rendszermaggal történik.
    
    Ha később, a telepítés után szeretne módosításokat végrehajtani, akkor módosítsa az /etc/zipl.conf beállítás fájlt.
    
    Adja meg azokat a rendszermag-paramétereket, melyek a gép vagy a konfiguráció használatához szükségesek.

en: The z/IPL boot loader will be installed on your system.
hu: z/IPL rendszerindítót telepít a gépre.

en: There are multiple partitions on this device which could contain the driver disk image.  Which would you like to use?
hu: Több olyan partíció található ezen az eszközön, amely tartalmazhatja a eszközkezelő szoftver lemezének képmását.  Melyiket szeretné használni?

en: There are multiple partitions on this device which could contain the update disk image.  Which would you like to use?
hu: Több rész van ezen az eszközön, ami tartalmazhat frissítő lemez képmást.  Melyiket szeretné használni?

en: There is no room left in the volume group to create new logical volumes. To add a logical volume you must reduce the size of one or more of the currently existing logical volumes
hu: Nem maradt hely a kötetcsoportban új logikai kötet létrehozásához. Logikai kötet hozzáadásához legalább az egyik meglévő logikai kötet méretét le kell csökkenteni.

en: There is not enough space on the device you selected for the swap partition.
hu: Nincs elég hely a kiválasztott eszközön a lapozó rész elkészítéséhez.

en: There seem to be one or more existing Linux installations on your system.
    
    Please choose one to upgrade, or select 'Reinstall System' to freshly install your system.
hu: Legalább egy létező Linux-rendszer található a gépen.
    
    Válassza ki a felfejlesztendőt, vagy friss rendszer telepítéséhez válassza „Rendszer újratelepítése” lehetőséget.

en: There was an error configuring your network interface.
hu: Hálózat csatoló beállítása alatt hiba történt.

en: There was an error encountered while resizing the device %s.
hu: %s eszköz átméretezése közben hiba történt.

en: There was an error installing the bootloader.  The system may not be bootable.
hu: Hiba történt a rendszerindító telepítése közben.  A rendszer valószínűleg nem lesz indítható.

en: There was an error installing the live image to your hard drive.  This could be due to bad media.  Please verify your installation media.
    
    If you exit, your system will be left in an inconsistent state that will require reinstallation.
hu: Hiba történt az élő kép merevlemezre másolása közben.  Talán sérült hordozó okozta.  Kérem ellenőrizze a telepítő hordozót.
    
    Ha kilép, a rendszer töredékkel teli marad, s emiatt újbóli telepítést igényel.

en: There was an error running your transaction for the following reason(s): %s.
hu: Az átvitel végrehajtása alatt hiba történt a következő miatt: %s

en: There was an error running your transaction for the following reason: %s
hu: Az átvitel végrehajtása alatt hiba történt a következő okból: %s

en: There were file conflicts when checking the packages to be installed:
    %s
hu: Fájlütközés történt a telepítendő csomagokat ellenőrzése alatt:
    %s

en: Third BIOS drive:
hu: Harmadik BIOS eszköz:

en: This boot target cannot be deleted because it is for the %s system you are about to install.
hu: Ez a rendszerindító bejegyzés nem törölhető, mert a most telepítendő %s rendszerhez tartozik.

en: This change in the value of the physical extent will require the sizes of the current logical volume requests to be rounded up in size to an integer multiple of the physical extent.
    
    This change will take effect immediately.
hu: Fizikai terjedelem értékének megváltozása megköveteli, hogy a már meglevő logikai kötet kérelmek mérete a fizikai kiterjedés méretének egész számú többszörösére legyen felkerekítve.
    
    A változás azonnal érvénybe lép.

en: This change in the value of the physical extent will waste substantial space on one or more of the physical volumes in the volume group.
hu: Ha erre az értékre változtatja a fizikai kiterjedés méretét, akkor a kötet csoporton belül legalább egy fizikai köteten jelentős helyet pocsékol el.

en: This device is already being used for another boot entry.
hu: Ezt az eszközt egy másik rendszerindító bejegyzés már használja.

en: This device is an extended partition which contains logical partitions that cannot be deleted:
hu: Ez az eszköz olyan kiterjesztett rész, ami nem törölhető logikai részeket tartalmaz:

en: This device is part of a LVM volume group.
hu: E rész egy LVM kötetcsoporthoz tartozik.

en: This device is part of a RAID device.
hu: E rész egy RAID eszközhöz tartozik.

en: This device is part of the LVM volume group '%s'.
hu: Ez az eszköz „%s” LVM kötet csoporthoz tartozik.

en: This device is part of the RAID device %s.
hu: E rész a %s RAID eszközhöz tartozik.

en: This is a global passphrase
hu: Ez globális jelszó

en: This is the recommended option.
hu: Ez a javasolt beállítás.

en: This label is already in use for another boot entry.
hu: Ezt a címkét egy másik rendszerindító bejegyzés már használja.

en: This mount point is invalid.  The %s directory must be on the / file system.
hu: Ez a csatoló pont érvénytelen.  %s mappának a / fájlrendszerben kell lennie.

en: This option creates a new boot loader configuration.  If you wish to switch boot loaders, you should choose this.
hu: Ezzel új rendszerindító beállítást lehet készíteni.  Ha le szeretné cserélni az eddigi rendszerindítót, válassza ezt.

en: This option makes no changes to boot loader configuration.  If you are using a third party boot loader, you should choose this.
hu: Ebben az esetben nem változik meg a rendszerindító beállítás.  Ha külső forrásból származó rendszerindítót használ, akkor válassza ezt a lehetőséget.

en: This partition is holding the data for the hard drive install.
hu: E rész tartalmazza a merevlemezes telepítéshez szükséges adatokat.

en: This partition is part of an inconsistent LVM Volume Group.
hu: E rész egy ellentmondásos LVM kötetcsoporthoz tartozik.

en: This requires that you have an active network connection during the installation process.  Please configure a network interface.
hu: Ehhez szükséges, hogy a telepítés alatt legyen aktív hálózat kapcsolat.  Kérem állítson be egy hálózat csatolót.

en: This will update your current boot loader.
hu: Ez frissíti az aktuális rendszerbetöltőt.

en: Time Zone Selection
hu: Időzóna választás

en: To begin testing the media before installation press %s.
    
    Choose %s to skip the media test and start the installation.
hu: Nyomjon %s gombot, hogy leellenőrizzem az adathordozót.
    
    Válassza %s gombot, hogy kihagyjam az adathordozó ellenőrzését, és megkezdjem a telepítést.

en: To use RAID you must first create at least two partitions of type 'software RAID'.  Then you can create a RAID device that can be formatted and mounted.
hu: RAID használatához először készíteni kell legalább két 'szoftveres RAID' típusú részt.  Majd egy RAID eszközt, ami kialakítható és becsatolható.

en: To use iSCSI disks, you must provide the address of your iSCSI target and the iSCSI initiator name you've configured for your host.
hu: Az iSCSI lemezek használatához meg kell adnia az iSCSI cél eszköz címét és az iSCSI kezdeményező nevét, amit a számítógépen beállított.

en: Too small
hu: Túl kicsi

en: Total Space:
hu: Összes hely:

en: Turkish
hu: Török

en: Type
hu: Típus

en: URL Setup
hu: URL beállítás

en: URL is a _mirror list
hu: URL egy _tükör lista

en: URL must be either an ftp or http URL
hu: Az URL vagy ftp vagy http URL kell legyen.

en: Ukrainian
hu: Ukrán

en: Unable To Delete
hu: Nem sikerült törölni

en: Unable To Edit
hu: Nem lehet szerkeszteni

en: Unable to Start X
hu: Nem lehet az X-et elindítani

en: Unable to access the disc.
hu: Elérhetetlen a lemez.

en: Unable to activate a networking device.  Networking will not be available in rescue mode.
hu: Nem lehet a hálózati eszközt bekapcsolni.  Hálózat nem lesz elérhető mentő módban.

en: Unable to download the kickstart file.  Please modify the kickstart parameter below or press Cancel to proceed as an interactive installation.
hu: Nem sikerült letölteni a Kickstart-fájlt.  Kérem változtassa meg az alábbi kickstart paramétert, vagy nyomjon Mégsem-et, hogy interaktívan folytassuk a telepítést.

en: Unable to download the updates image.  Please modify the updates location below or press Cancel to proceed without updates..
hu: Nem sikerült letölteni a frissítő képmást.  Kérem módosítsa alább a frissítések helyét, vagy nyomjon Mégsem-et, hogy frissítések nélkül folytatódjon a telepítés...

en: Unable to find /bin/sh to execute!  Not starting shell
hu: Nem találom a futtatandó /bin/sh-t!  Nem indítok parancssort

en: Unable to find any devices of the type needed for this installation type.  Would you like to manually select your driver or use a driver disk?
hu: Nem találtam a telepítés típusának megfelelő eszközt.  Szeretne vezérlőt választani, vagy vezérlő lemezt használni?

en: Unable to find image
hu: Képmás nem található

en: Unable to find install image %s
hu: Nem találtam e telepítési képmást: %s

en: Unable to load title bar
hu: Nem sikerült betölteni a címsort

en: Unable to mount filesystem
hu: Nem lehet fájlrendszert becsatolni

en: Unable to read group information from repositories.  This is a problem with the generation of your install tree.
hu: Nem sikerült beolvasni a csoportinformációt a tárolókból. A probléma a telepítési fa felépítésében lépett fel.

en: Unable to read package metadata from repository.  This may be due to a missing repodata directory.  Please ensure that your repository has been correctly generated.
    
    %s
hu: Nem lehet beolvasni a csomagleíró adatokat a tárolóból.  Talán hiányzik egy repodata mappa.  Kérem ellenőrizze, hogy jól készítették-e el a tárolót.
    
    %s

en: Unable to read package metadata. This may be due to a missing repodata directory.  Please ensure that your install tree has been correctly generated.
    
    %s
hu: Nem lehet beolvasni a csomagleírásokat. Ezt okozhatja a repodata mappa hiánya.  Kérem ellenőrizze, hogy jól készítették-e el a telepítő fát.
    
    %s

en: Unable to retrieve the install image.
hu: Nem tudtam letölteni a telepítő képet.

en: Uncategorized
hu: Nem besorolt

en: Unknown Device
hu: Ismeretlen eszköz

en: Unknown Linux system
hu: Ismeretlen Linux rendszer

en: Unknown Url method %s
hu: Ismeretlen Url parancs %s

en: Unknown driver disk kickstart source: %s
hu: Ismeretlen vezérlő lemez kickstart forrás: %s

en: Unknown error processing %%ksappend lines: %s
hu: Ismeretlen hiba %%ksappend sorok feldolgozása alatt: %s

en: Unrecoverable Error
hu: Helyrehozhatatlan hiba

en: Update Disk Source
hu: Frissítő lemez forrása

en: Update boot loader configuration
hu: Rendszerbetöltő beállítás frissítése

en: Updates
hu: Frissítések

en: Updates Disk
hu: Frissítő lemez

en: Upgrade Boot Loader Configuration
hu: Rendszerbetöltő beállítások frissítése

en: Upgrade Examine
hu: Frissítési vizsgálat

en: Upgrade Swap Partition
hu: Lapozó rész frissítése

en: Upgrade existing "%s" system
hu: Létező "%s" rendszer frissítése

en: Upgrade root not found
hu: Frissíthető gyökér nem található

en: Upgrading %s
hu: %s frissítése

en: Use a driver disk
hu: Vezérlő lemez használata

en: Use entire drive
hu: Teljes eszköz használata

en: Use free space
hu: Szabad hely használata

en: Use text mode
hu: Szöveges mód használata

en: Used Space:
hu: Felhasznált hely:

en: VNC Configuration
hu: VNC beállítása

en: Vietnamese
hu: Vietnam

en: Volume Group Name:
hu: Kötet csoport név:

en: Volume to Shrink
hu: Csökkentendő kötet

en: Waiting for NetworkManager
hu: Várakozás a NetworkManager-re

en: Waiting for NetworkManager to activate these devices: %s
hu: Várakozás a NetworkManager-re hogy aktiválja a következő eszközöket: %s

en: Waiting for NetworkManager to configure %s.
hu: Várok, hogy NetworkManager beállítsa %s eszközt.

en: Waiting for telnet connection.
hu: Várakozás telnet kapcsolatra.

en: Warning
hu: Figyelmeztetés

en: Warning! This is pre-release software!
hu: Figyelmeztetés! Ez kiadás előtti szoftver!

en: Warning: %s.
hu: Figyelmeztetés: %s.

en: Warnings During Automatic Partitioning
hu: Figyelmeztetések az automata particionálás során

en: Weak Password
hu: Gyenge jelszó

en: Web Server
hu: Web kiszolgáló

en: Welcome to %s
hu: Üdvözli %s

en: Welcome to %s for %s
hu: Üdvözli %s %s

en: Welcome to %s for %s - Rescue Mode
hu: Üdvözöli %s %s – Mentő mód

en: Welcome to %s!
hu: Üdvözöli %s!

en: What language would you like to use during the installation process?
hu: Melyik nyelvet szeretné használni a telepítés alatt?

en: What partition and directory on that partition holds the installation image for %s?  If you don't see the disk drive you're using listed here, press F2 to configure additional devices.
hu: Melyik részen, és azon belül melyik mappában van a telepítő képmás a %s rendszerhez?  Ha nem látja a listában a használt lemezt, nyomjon F2-t további eszközök beállításához.

en: What type of keyboard do you have?
hu: Milyen típusú billentyűzete van?

en: What type of media contains the installation image?
hu: Milyen típusú hordozón van a telepítő képmás?

en: What type of media contains the rescue image?
hu: Milyen típusú hordozón van a mentő képmás?

en: What would you like to do?
hu: Mit szeretne tenni?

en: When finished please exit from the shell and your system will reboot.
hu: Amint elkészült, kérem lépjen ki a rendszerhéjból, és a rendszer újra fog indulni.

en: Where would you like to install the boot loader for your system?
hu: Hova szeretné telepíteni a rendszerindítót?

en: Which device holds the root partition of your installation?
hu: Melyik rész tartalmazza a meglévő rendszer gyökerét?

en: Which drive(s) do you want to use for this installation?
hu: Mely eszközöket szeretné használni a telepítéshez?

en: Which model keyboard is attached to this computer?
hu: Milyen típusú billentyűzet van a géphez kötve?

en: Which partition would you like to shrink to make room for your installation?
hu: Melyik részt szeretné csökkenteni, hogy helyet készítsen a telepítésnek?

en: Will try to connect again in 15 seconds...
hu: Újabb próbálkozás 15 másodperc múlva...

en: Would you like to continue with the upgrade?
hu: Folytatni szeretné a rendszer frissítését?

en: Would you like to continue with your requested partitioning scheme?
hu: Tovább szeretne lépni a kért felosztási sémával?

en: Would you like to perform a checksum test of the ISO image:
    
       %s?
hu: El szeretné végezni az ellenőrző összeg vizsgálatát ezen ISO képmásra:
    
       %s?

en: Would you like to use VNC?
hu: Szeretne VNC-t használni?

en: Writing storage configuration to disk
hu: Felosztás lemezre írása

en: Wrong Disc
hu: Rossz lemez

en: Wrong SME Server version found
hu: Koozali SME Server verzió

en: Wrong SME server version
hu: Koozali SME Server verzió

en: X was unable to start on your machine.  Would you like to start VNC to connect to this computer from another computer and perform a graphical install or continue with a text mode install?
hu: Az X nem tudott elindulni az Ön gépén.  El szeretné indítani a VNC-t, hogy egy másik gépről csatlakozni lehessen ehhez a géphez - a grafikus módú telepítés indításához, vagy inkább szöveges módban szeretné folytatni a telepítést?

en: Yes
hu: Igen

en: You appear to be upgrading from a system which is too old to upgrade to this version of %s.  Are you sure you wish to continue the upgrade process?
hu: Úgy tűnik, a rendszer túl régi, ezért nem frissíthető fel %s változatra.  Biztosan folytatni szeretné a folyamatot?

en: You are about to delete a RAID device.
hu: RAID eszköz törlésére készül.

en: You are about to delete all partitions on the device '%s'.
hu: „%s” eszközön minden részt törölni fog.

en: You are about to delete the %s partition.
hu: %s rész törlésére készül.

en: You are about to delete the logical volume "%s".
hu: „%s” logikai kötet törlésére készül.

en: You are about to delete the volume group "%s".
    
    ALL logical volumes in this volume group will be lost!
hu: „%s” kötet csoport törlésére készül.
    
    A kötet csoporthoz tartozó összes logikai kötet EL FOG VESZNI!

en: You can further customize the software selection now, or after install via the software management application.
hu: Még tovább testreszabhatja a szoftver válogatást most vagy később a telepítés után a szoftverkezelő alkalmazással.

en: You can identify the physical port for
hu: Azonosíthat egy fizikai kaput

en: You cannot delete a partition of a LDL formatted DASD.
hu: LDL DASD részt nem lehet törölni.

en: You cannot edit this device:
    
    %s
hu: Ezen rész nem szerkeszthető:
    
    %s

en: You cannot remove this physical volume because otherwise the volume group will be too small to hold the currently defined logical volumes.
hu: E fizikai kötet nem távolítható el, mert akkor a logikai kötetcsoport túl kicsi lenne ahhoz, hogy elférjenek rajta a most megadott logikai kötetek.

en: You do not have enough RAM to install %s on this machine.
hu: Nincs elég memória ebben a gépben %s telepítéséhez.

en: You do not have enough RAM to use the graphical installer.  Starting text mode.
hu: Nincs elég memória a grafikus telepítő használatához.  Telepítés szöveges módban.

en: You don't have any Linux partitions.  Rebooting.
hu: Nincs semmilyen Linux partíciója.  Újraindulás.

en: You don't have any Linux partitions. Press return to get a shell. The system will reboot automatically when you exit from the shell.
hu: Nincs Linux partíció. Nyomjon Entert a parancssorhoz. A rendszer magától újraindul, amikor kilép a parancssorból.

en: You don't seem to have any hard drives on your system! Would you like to configure additional devices?
hu: Úgy tűnik, nincs egyetlen merevlemez vezérlő sem a rendszerben. Kíván további eszközöket beállítani?

en: You have chosen to use a pre-existing partition for this installation without formatting it. We recommend that you format this partition to make sure files from a previous operating system installation do not cause problems with this installation of Linux. However, if this partition contains files that you need to keep, such as home directories, then continue without formatting this partition.
hu: Egy már meglévő részt választott ki telepítésre megújítás nélkül. Ajánljuk, hogy új fájlrendszert alakítson ki e részen, hogy az új rendszer működésében biztosan ne okozzanak bajt a korábbi rendszerhez tartozó fájlok. Azonban, ha ezen a részen olyan fájlok vannak, amelyeket meg szeretne őrizni, például a használók saját könyvtárai, akkor folytassa megújítás nélkül.

en: You have multiple devices which could serve as sources for a driver disk.  Which would you like to use?
hu: Több olyan meghajtó található a gépben, amely forrásául szolgálhat az eszközkezelő szoftver lemezének.  Melyiket szeretné használni?

en: You have multiple devices which could serve as sources for an update disk.  Which would you like to use?
hu: Több eszköz van a rendszerben, ami tartalmazhat frissítő lemezt. Melyiket szeretné használni?

en: You have multiple network devices on this system. Which would you like to install through?
hu: Több hálózat eszköz van a rendszerben. Melyiken át szeretné elvégezni a telepítést?

en: You have not created a /boot/efi partition.
hu: Nem csinált /boot/efi részt.

en: You have not created a bootable partition.
hu: Nem csinált rendszerindító részt.

en: You have not defined a root partition (/), which is required for installation of %s to continue.
hu: Nem adta meg a gyökér részt (/), ami nélkül %s nem telepíthető.

en: You have not specified a FCP LUN or the number is invalid.
hu: Nem adott meg FCP LUN számot, vagy a szám érvénytelen.

en: You have not specified a device number or the number is invalid
hu: Nem adott meg eszközszámot, vagy a szám érvénytelen

en: You have not specified a swap partition.  Although not strictly required in all cases, it will significantly improve performance for most installations.
hu: Nem adott meg lapozó részt.  Erre nincs mindig szükség, de a legtöbb esetben jelentősen növelheti a teljesítményt.

en: You have not specified a swap partition.  Due to the amount of memory present, a swap partition is required to complete installation.
hu: Nem adott meg lapozó részt.  A memória mérete miatt, lapozó rész kell a telepítés befejezéséhez.

en: You have not specified a worldwide port name or the name is invalid.
hu: Nem adott meg WWPN port nevet, vagy a név érvénytelen.

en: You have provided a weak password: %s
hu: Gyenge jelszót adott meg: %s

en: You have specified that the group '%s' should be installed. This group does not exist. Would you like to continue or abort this installation?
hu: „%s” csoportot megjelölte telepítésre. Nincs ilyen csoport. Folytatni akarja, vagy megszakítja a telepítést?

en: You have specified that the package '%s' should be installed.  This package does not exist. Would you like to continue or abort this installation?
hu: „%s” csomagot megjelölte telepítésre.  Nincs ilyen csomag. Folytatni akarja, vagy megszakítja a telepítést?

en: You must correct these errors before you continue your installation of %s.
hu: E hibákat ki kell javítani, mielőtt folytatná %s telepítését.

en: You must enter a URL.
hu: Meg kell adni egy URL-t.

en: You must enter a valid hostname for this computer.
hu: Érvényes gazda nevet kell adni ennek a számítógépnek.

en: You must enter both a valid IPv4 address and a network mask or CIDR prefix.
hu: Meg kell adnia egy érvényes IPv4 címet, valamint vagy egy hálózat maszkot, vagy egy CIDR-előtagot.

en: You must enter both a valid IPv6 address and a CIDR prefix.
hu: Meg kell adni egy érvényes IPv6 címet és egy CIDR-előtagot.

en: You must enter the number of seconds as an integer between 1 and 30.
hu: Meg kell adnia a másodpercek számát 1 és 30 közötti egészként.

en: You must enter your root password and confirm it by typing it a second time to continue.
hu: Meg kell adni a rendszergazda jelszót, majd megerősíteni ellenőrzésképpen, mielőtt folytatja.

en: You must first select a partition to delete.
hu: Először ki kell választani a törölni kívánt partíciót.

en: You must have at least one software repository enabled to continue installation.
hu: Legalább egy szoftver tárolót engedélyezni kell, hogy folytassuk a telepítést.

en: You must provide a repository name.
hu: Meg kell adnia egy tároló nevet.

en: You must provide an HTTP, HTTPS, or FTP URL to a proxy.
hu: Meg kell adnia egy HTTP, HTTPS vagy FTP URL-t egy proxyhoz.

en: You must provide an HTTP, HTTPS, or FTP URL to a repository.
hu: Meg kell adnia egy HTTP, HTTPS vagy FTP URL-t egy tárolóhoz.

en: You must select at least one protocol (IPv4 or IPv6).
hu: Legalább egy protokollt (IPv4 vagy IPv6) ki kell választani.

en: You must specify a label for the entry
hu: Meg kell adni egy címkét a bejegyzéshez

en: You need more space on the following file systems:
hu: Több szabad helyre van szüksége az alábbi fájlrendszereken:

en: You need to select at least one hard drive to install %s.
hu: Legalább egy merevlemezt ki kell választani %s telepítéséhez.

en: You specified block device encryption should be enabled, but you have not supplied a passphrase. If you do not go back and provide a passphrase, block device encryption will be disabled.
hu: Megadta, hogy a blokk eszköz titkosítás engedélyezett legyen, de nem adott meg jelszót. Ha nem ad meg egy jelszót, akkor a blokk eszköz titkosítása letiltásra kerül.

en: Your / partition does not match the the live image you are installing from.  It must be formatted as %s.
hu: A / rész nem egyezik meg az élő képpel, ahonnan telepít.  %s fájlrendszert kell kialakítani.

en: Your boot loader password is shorter than six characters.  We recommend a longer boot loader password.
    
    Would you like to continue with this password?
hu: A rendszerindító jelszó rövidebb 6 karakternél.  Ennél hosszabb jelszót célszerű választani.
    
    Folytatni szeretné ezzel a jelszóval?

en: Your installation source is set to a network location, but no netork devices were found on your system.  To avoid a network installation, boot with the full DVD, full CD set, or do not pass a repo= parameter that specifies a network source.
hu: A telepítés forrását hálózati helyre állította, de nem találtam hálózati eszközt a rendszerben.  A hálózati telepítést elkerülendő indítson újra egy teljes DVD vagy CD készlettel, vagy ne adjon meg hálózati forrást jelölő 'repo=' paramétert.

en: Your root partition is less than 250 megabytes which is usually too small to install %s.
hu: A gyökér rész mérete kisebb 250 MB-nál, ami általában nem elég %s telepítéséhez.

en: Your selected packages require %d MB of free space for installation, but you do not have enough available.  You can change your selections or exit the installer.
hu: A kiválasztott csomagoknak %d MB szabad hely kell, de nincs elég elérhető.  Megváltoztathatja az összeállítást, vagy kiléphet a telepítőből.

en: Your system %s is not upgradeable this to SME Server 9.x version
hu: Az ön rendszere frissíthető.

en: Your system had dirty file systems which you chose not to mount.  Press return to get a shell from which you can fsck and mount your partitions.  The system will reboot automatically when you exit from the shell.
hu: A rendszerben rendezetlen fájlrendszerek vannak, amiket úgy döntött, nem csatlakoztat.  Nyomjon Enter-t, hogy a parancssorban a részeket fsck-val kijavíthatja, és becsatolhatja. A rendszer magától újraindul, amikor kilép a rendszerhéjból.

en: Your system is mounted under the %s directory.
hu: A rendszer becsatolva %s ponton.

en: Your system is not upgradeable. There is more than one SME server partition.
hu: Az ön rendszere frissíthető.

en: Your system is upgradeable.
hu: Az ön rendszere frissíthető.

en: Your system will now be rebooted...
hu: A rendszer újraindítása következik...

en: _Abort
hu: _Megszakítás

en: _Add
hu: _Hozzáadás

en: _Add FCoE Disk(s)
hu: FCoE lemez(ek) hozzá_adása

en: _Add additional software repositories
hu: További szoftver tárolók _hozzáadása

en: _Add drive
hu: _Vezérlő hozzáadása

en: _Back
hu: _Vissza

en: _Change device
hu: Eszköz_csere

en: _Confirm:
hu: _Megerősítés:

en: _Continue
hu: _Tovább

en: _Create new boot loader configuration
hu: Ú_j rendszerindító beállítás készítése

en: _Customize now
hu: _Testreszabás most

en: _Debug
hu: Ny_omkövetés

en: _Delete
hu: Tö_rlés

en: _Deselect
hu: Ki_húzás

en: _Deselect all optional packages
hu: Minden választható csomag ki_húzása

en: _Details
hu: _Részletek

en: _Device
hu: Esz_köz

en: _Directory
hu: _Mappa

en: _Edit
hu: Sz_erkesztés

en: _Eject
hu: L_emez kiadása

en: _Encrypt
hu: _Titkosítás

en: _Encrypt system
hu: Rendszer _titkosítása

en: _Exit
hu: _Kilépés

en: _Exit installer
hu: _Kilépés a telepítőből

en: _File Bug
hu: _Hiba iktatása

en: _File System Type:
hu: _Fájl rendszer típusa:

en: _Fixed size
hu: _Rögzített méret

en: _Format
hu: _Formázás

en: _Format as:
hu: _Formázás mint:

en: _Format partition?
hu: Partíció _formázása?

en: _Ignore
hu: _Mellőz

en: _Ignore All
hu: _Mindegyik mellőzése

en: _Install anyway
hu: _Telepítés mindenképpen

en: _Install boot loader on /dev/%s.
hu: _Rendszerindító telepítése a /dev/%s eszközre.

en: _Label
hu: _Címke

en: _Logical Volume Name:
hu: _Logikai kötet név:

en: _Logical Volumes
hu: _Logikai kötetek

en: _Modify Partition
hu: Partíció _módosítása

en: _Modify repository
hu: _Tároló megváltoztatása

en: _Mount Point:
hu: _Csatolási pont:

en: _Next
hu: _Tovább

en: _Optional packages
hu: _Választható csomagok

en: _Partition
hu: _Rész

en: _Password:
hu: J_elszó:

en: _Path
hu: _Út

en: _Physical Extent:
hu: _Fizikai darab:

en: _RAID Members:
hu: _RAID tagok:

en: _Re-initialize
hu: Újra _alakít

en: _Reboot
hu: Újrai_ndítás

en: _Resize
hu: Át_méretezés

en: _Retry
hu: Újr_a

en: _Select
hu: _Bejelölés

en: _Select all optional packages
hu: _Minden választható csomag megjelölése

en: _Server
hu: _Kiszolgáló

en: _Shrink
hu: Z_sugorít

en: _Size (MB):
hu: Mé_ret (MB):

en: _Skip boot loader updating
hu: Rendszerbetöltő frissítés ki_hagyása

en: _Update boot loader configuration
hu: Rendszerbetöltő beállításainak _frissítése

en: _Use a boot loader password
hu: Jelszó h_asználata a rendszerindítóban

en: _Volume Group Name:
hu: Kötet cso_port név:

en: _Write changes to disk
hu: Vált_ozások lemezre írása

en: by flashing the LED lights for a number of seconds.  Enter a number between 1 and 30 to set the duration to flash the LED port lights.
hu: eszközhöz a LED lámpácskát villogtatva egy megadott ideig.  Adjon meg egy számot 1 és 30 között, hogy beállítsa a LED kapu fény villogás idejét.

en: default:LTR
hu: alapértelmezés:LTR

en: file conflicts
hu: fájl ütközés

en: filesystem configuration missing a type
hu: fájlrendszer beállításból hiányzik a típus

en: iSCSI not available
hu: iSCSI nem érhető el

en: insufficient disk inodes
hu: nincs elég inode

en: insufficient disk space
hu: nem elegendő szabad lemezterület

en: loader has already been run.  Starting shell.
hu: betöltő már lefutott.  Parancssor indítása.

en: older package(s)
hu: régebbi csomag(ok)

en: package already installed
hu: már telepített csomag

en: package conflicts
hu: csomag ütközés

en: package for incorrect arch
hu: nem megfelelő architektúrához készült csomag

en: package for incorrect os
hu: nem megfelelő operációs rendszerhez készült csomag

en: required package
hu: szükséges csomag

en: vginfo failed for %s
hu: vginfo sikertelen %s eszközre

en: z/IPL Boot Loader Configuration
hu: z/IPL rendszerindító beállításai

en: z/IPL Configuration
hu: z/IPL beállítás

en: zFCP device %s not found, not even in device ignore list.
hu: %s zFCP eszköz nem található, még a mellőzött eszközlistán sem.

en: zSeries machines can access industry-standard SCSI devices via Fibre Channel (FCP). You need to provide a 16 bit device number, a 64 bit World Wide Port Name (WWPN), and a 64 bit FCP LUN for each device.
hu: A zSeries számítógépek hozzá tudnak férni Fibre Channel-ön (FCP) keresztül a szabványos SCSI-eszközökhöz. A következőket kell megadni minden eszközhöz: 16 bites eszközszám, 64 bites egyedi portnév (World Wide Port Name, WWPN), 64 bites FCP LUN.
