anaconda 21.48.22.157 - en to hu translation catalogue (1142 entries)

en: 	Use of this product is subject to the license agreement found at %s
    
    	Installation complete.  Press return to quit
hu: 	A termék használata az  %s licencszerződés hatálya alá tartozik
    
    	Telepítés befejezve. _Nyomja meg az Enter  gombot a kilépéshez

en: 
    
    Unknown Error.  Aborting.
hu: 
    
    Ismeretlen hiba.  Kilépés.

en: 
    
    WARNING!!! VNC server running with NO PASSWORD!
    You can use the vncpassword=<password> boot option
    if you would like to secure the server.
hu: 
    
    FIGYELEM!!! A VNC kiszolgáló JELSZÓ NÉLKÜL működik!
    Használhatja a vncpassword=<jelszó> rendszerindító 
    beállítást, ha biztonságossá szeretné tenni a kiszolgálót.

en: 
    
    You chose to connect to a listening vncviewer. 
    This does not require a password to be set.  If you 
    set a password, it will be used in case the connection 
    to the vncviewer is unsuccessful
hu: 
    
    Ön egy figyelő vncviewerhez csatlakozást választja. 
    Ez nem igényel beállított jelszót.  Ha beállít egy jelszót, 
    akkor azt használni fogom, amennyiben a csatlakozás 
    a vncviewerhez sikertelen

en: 
    
    You chose to execute vnc with a password.
hu: 
    
    Ön vnc futtatását választja jelszóval.

en: 
    Press <return> to reboot your system.
hu: 
    Nyomja meg a <return> gombot a rendszer újraindításához.

en: 
    Running in cmdline mode, no interactive debugging allowed.
    The exact error message is: 
    
    %s.
    
    The installer will now terminate.
hu: 
    A parancssoros futáskor az interaktív hibakeresés nem engedélyezett.
    A pontos hibaüzenet a következő:
    
    %s
    
    A telepítő most leáll.

en: 
    The installation was stopped due to an error which occurred while running in non-interactive cmdline mode. Since there cannot be any questions in cmdline mode, edit your kickstart file and retry installation. 
    The exact error message is: 
    
    %s. 
    
    The installer will now terminate.
hu: 
    A telepítés megállt, mert hiba történt a nem interaktív, parancsmódú futás során. Mivel parancsmódban nem lehetnek kérdések, ezért szerkessze a kickstart fájlt, és próbálja újra a telepítést.
    A pontos hibaüzenet a következő:
    
    %s.
    
    A telepítő most leáll.

en: 
    Would you like to use it anyway?
hu: 
    Ennek ellenére mindenképp alkalmazza?

en:   Please make your choice from [ '1' to enter the %(spoke_title)s spoke | '%(quit)s' to quit |
      '%(continue)s' to continue | '%(refresh)s' to refresh]:
hu:  Kérjük válasszon fentről [ „1” a %(spoke_title)s lépcsőhöz ugráshoz | „%(quit)s” a kilépéshez |
     „'%(continue)s” a folytatáshoz | „%(refresh)s” a frissítéshez]:

en:   Please make your choice from above ['%(quit)s' to quit | '%(begin)s' to begin installation |
      '%(refresh)s' to refresh]:
hu: Kérjük válasszon fentről [„%(quit)s” kilépéshez | „%(begin)s” a telepítés indításához |
    „%(refresh)s” a frissítéshez]:

en:   Please make your choice from above ['%(quit)s' to quit | '%(continue)s' to continue |
      '%(refresh)s' to refresh]:
hu: Kérem válasszon a fenti lehetőségekből ['%(quit)s' a kilépéshez | '%(continue)s' a folytatáshoz |
      '%(refresh)s' a frissítéshez]:

en:   You don't have enough space available to install <b>%(product)s</b>, even if you used all of the free space available on the selected disks.
hu:   Nincs elég szabad tárhelye a(z) <b>%(product)s</b> telepítéséhez, még ha fel is használja az összes szabad tárhelyet a kiválasztott lemezeken.

en:  IPv4 Address: %(addr)s Netmask: %(netmask)s Gateway: %(gateway)s
hu:  IPv4 cím: %(addr)s Netmaszk: %(netmask)s Gateway: %(gateway)s

en:  IPv6 Address: %(addr)s/%(prefix)d
hu:  IPv6 cím: %(addr)s/%(prefix)d

en:  Starting text mode.
hu: Szöveges mód indítása.

en:  Try the text mode installer by running:
    
    '/usr/bin/liveinst -T'
    
     from a root terminal.
hu:  Próbálja ki a szöveges módú telepítő futtatását ezzel:
    
    „/usr/bin/liveinst -T”
    
    egy root terminálból.

en: %(bootloader_stage2_description)s cannot be on an iSCSI disk which is not configured in iBFT.
hu: A(z) %(bootloader_stage2_description)s nem lehet olyan iSCSI lemezen, amely nincs beállítva a iBFT-ben.

en: %(count)d disk selected; %(capacity)s capacity; %(free)s free | %(count)d disks selected; %(capacity)s capacity; %(free)s free
hu[0]: %(count)d lemez kiválasztva; %(capacity)s kapacitással; %(free)s szabad
hu[1]: %(count)d lemez kiválasztva; %(capacity)s kapacitással; %(free)s szabad

en: %(desc)s cannot be of type %(type)s
hu: A(z) %(desc)s nem lehet %(type)s típusú

en: %(desc)s cannot be of type %(type)s.
hu: A(z) %(desc)s nem lehet %(type)s típusú.

en: %(desc)s must be between %(min)d and %(max)d MB in size
hu: A(z) %(desc)s %(min)d és %(max)d MB között kell legyen

en: %(desc)s must be mounted on one of %(mountpoints)s.
hu: A(z) %(desc)s a következők egyikén kell csatolva legyen: %(mountpoints)s.

en: %(desc)s must be within the first %(max_end)s of the disk.
hu: A(z) %(desc)s a lemez első %(max_end)s-ján belül kell legyen.

en: %(desc)s must not be larger than %(max)dMB.
hu: A(z) %(desc)s nem lehet nagyobb, mint %(max)d MB.

en: %(desc)s must not be smaller than %(min)dMB.
hu: A(z) %(desc)s nem lehet kisebb, mint %(min)d MB.

en: %(deviceName)s may not have enough space for grub2 to embed core.img when using the %(fsType)s file system on %(deviceType)s
hu: Előfordulhat, hogy a(z) %(deviceName)s  nem rendelkezik elegendő szabad tárhellyel a grub2 számára, hogy tárolja a core.img fájlt a(z) %(deviceType)s eszközön, a(z) %(fsType)s fájlrendszeren.

en: %(freeSize)s of %(devSize)s
hu: %(freeSize)s / %(devSize)s

en: %(fs)s must be on a device of type %(type)s
hu: %(fs)s számára %(type)s típusú eszközön kell lennie

en: %(name)s must have one of the following disklabel types: %(types)s.
hu: A(z) %(name)s lemezcímke típusa a következők egyike kell legyen: %(types)s.

en: %(productName)s %(productVersion)s INSTALLATION
hu: %(productName)s %(productVersion)s TELEPÍTÉS

en: %(productName)s %(productVersion)s installation
hu:  %(productName)s %(productVersion)s telepítése

en: %(productName)s %(productVersion)s installation on host %(name)s
hu:  %(productName)s %(productVersion)s telepítése a %(name)s kiszolgálóra

en: %(product_name)s requires %(needed_ram)s MB of memory to install, but you only have %(total_ram)s MB on this machine.
hu: A(z) %(product_name)s telepítéséhez %(needed_ram)s MB memória szükséges, de csak %(total_ram)s MB elérhető ezen a gépen.

en: %s (confirm):
hu: %s (erősítse meg):

en: %s The disks you've selected have the following amounts of free space:
hu: %s
    A kiválasztott lemezeken elérhető összes szabad hely:

en: %s cannot be encrypted
hu: %s nem titkosítható

en: %s cannot be on an encrypted block device.
hu: A(z) %s nem lehet titkosított blokkeszközön.

en: %s free
hu: %s szabad

en: %s is missing. Cannot setup authentication.
hu: Hiányzik a(z) %s. Nem állítható be a hitelesítés.

en: %s is missing. Cannot setup firewall.
hu: A(z) „%s” hiányzik. A tűzfal nem állítható be.

en: %s is now successfully installed and ready for you to use!
    Go ahead and reboot to start using it!
hu: A(z) %s sikeresen telepítésre került a rendszerére és kész a használatba vételre! 
    Gyerünk, indítson újra és ismerkedjen meg vele!

en: %s is now successfully installed on your system and ready for you to use!  When you are ready, reboot your system to start using it!
hu: %s sikeresen telepítésre került a rendszerére és használatra kész!
    Amikor úgy érzi felkészült, indítsa újra a rendszerét, és vegye használatba!

en: %s is now successfully installed, but some configuration still needs to be done.
    Finish it and then click the Finish configuration button please.
hu: %s sikeresen települt a rendszerében, de néhány beállítást és finomhangolást még el kell végeznie. /n Kérem fejezze be és kattintson a Konfiguráció befejezésére.

en: %s must be on a primary partition.
hu: A(z) %s elsődleges partíción kell legyen.

en: %s timezone
hu: %s időzóna

en: %s to switch layouts.
hu: Kiosztás váltásához :%s

en: (%s free)
hu: (%s szabad)

en: /boot file system
hu: /boot fájlrendszer

en: /boot/efi must be on a device of type %(oneFsType)s or %(anotherFsType)s
hu: /boot/efi partíciónak az eszközön %(oneFsType)s vagy %(anotherFsType)s típusúnak kell lennie

en: <b>%(count)d disk; %(size)s capacity; %(free)s free space</b> (unpartitioned and in file systems) | <b>%(count)d disks; %(size)s capacity; %(free)s free space</b> (unpartitioned and in file systems)
hu[0]: <b>%(count)d lemez; %(size)s visszanyerhető tárhely, %(free)s szabad tárhely</b> (particionálatlan és a fájlrendszerekben)
hu[1]: <b>%(count)d lemez; %(size)s visszanyerhető tárhely, %(free)s szabad tárhely</b> (particionálatlan és a fájlrendszerekben)

en: <b>%(count)s disk; %(size)s reclaimable space</b> (in file systems) | <b>%(count)s disks; %(size)s reclaimable space</b> (in file systems)
hu[0]: <b>%(count)s disks; %(size)s visszanyerhető tárhely</b> (a fájlrendszerekben)
hu[1]: <b>%(count)s disks; %(size)s visszanyerhető tárhely</b> (a fájlrendszerekben)

en: <b>Tip:</b> Keep your user name shorter than 32 characters and do not use spaces.
hu: <b>Tipp:</b> Válasszon mindig 32 karakternél rövidebb felhasználói nevet és ne használjon szóközöket.

en: <b>Warning:</b> All storage changes made using the installer will be lost when you press 'Rescan Disks'.
hu: <b>Figyelem:</b> Az összes telepítővel végzett tárolómódosítás elveszik, amikor a „Lemezek újrapásztázása” gombot megnyomja.

en: <b>Warning</b>: All storage changes made using the installer will be lost when you choose to format.
hu: <b>Figyelmeztetés</b>: Minden a telepítőben beállított tárolóval kapcsolatos változtatás el fog veszni, ha úgy dönt, hogy formázza.

en: <b>You don't have enough space available to install %(productName)s</b>, even if you used all of the free space available on the selected disks.  You could add more disks for additional space, modify your software selection to install a smaller version of <b>%(productName)s</b>, or quit the installer.
hu: <b>Nincs elég szabad tárhelye %(productName)s telepítéshez</b>, még ha fel is használja az összes szabad tárhelyet a kiválasztott lemezeken. További lemezeket adhat hozzá bővebb tárhely kapacitásért, módosíthatja, leválogathatja a szoftvereit, hogy kisebb méretű verziót kapjon <b>%(productName)s</b>, vagy kiléphet a telepítőből.

en: <b>You don't have enough space available to install %s</b>.  You can shrink or remove existing partitions via our guided reclaim space tool, or you can adjust your partitions on your own in the custom partitioning interface.
hu: <b>Nincs elég szabad tárhelye %s</b> telepítéshez, de segíthetünk visszanyerni átméretezéssel, vagy a partíciók eltávolításával. Ehhez segítségül hívhatja az irányított tárhelynyerő eszközünket, vagy beállíthatja a partícióit az egyéni particionálási felületen.

en: <span size="small"><b>Example:</b> iqn.2012-09.com.example:diskarrays-sn-a8675309</span>
hu: <span size="small"><b>Például:</b> iqn.2012-09.com.example:diskarrays-sn-a8675309</span>

en: <span size="small"><b>Example:</b> squid.mysite.org:3128</span>
hu: <span size="small"><b>Például:</b> squid.mysite.org:3128</span>

en: A %(command)s with the name %(policyName)s has already been defined.
hu: A(z) %(command)s a(z) %(policyName)s névvel már meg lett adva.

en: ADD A KEYBOARD LAYOUT
hu: BILLENTYÚZETKIOSZTÁS HOZZÁADÁSA

en: ADD A NEW MOUNT POINT
hu: ÚJ CSATOLÁSI PONT HOZZÁADÁSA

en: ADD DASD STORAGE TARGET
hu: iSCSI TÁROLÓ CÉL HOZZÁADÁSA

en: ADD iSCSI STORAGE TARGET
hu: iSCSI TÁROLÓ CÉL HOZZÁADÁSA

en: ADD zFCP STORAGE TARGET
hu: zFCP TÁROLÓ CÉL HOZZÁADÁSA

en: ADVANCED USER CONFIGURATION
hu: TAPASZTALT FELHASZNÁLÓI BEÁLLÍTÁSOK

en: AM
hu: DE

en: AM/PM Down
hu: DE/DU le

en: AM/PM Up
hu: DE/DU fel

en: AVAILABLE SPACE
hu: ELÉRHETŐ LEMEZTERÜLET

en: A_utomatically configure partitioning.
hu: Automatikusan állítsa be a particionálást.

en: Action
hu: Művelet

en: Add Layout
hu: Kiosztás hozzáadása

en: Add NTP Server
hu: Új NTP kiszolgáló hozzáadása

en: Add NTP server
hu: NTP kiszolgáló hozzáadása

en: Add NTP server address
hu: NTP kiszolgáló cím hozzáadása

en: Add Specialized Disk
hu: Specializált lemez hozzáadása

en: Add a new mount point.
hu: Egy cs_atolási pont hozzáadása.

en: Add a new repository.
hu: Új szoftver tároló hozzáadása.

en: Add and mark for usage NTP servers
hu: Adja meg és jelölje ki az NTP kiszolgálók használatához

en: Add device
hu: Eszköz hozzáadása

en: Add-Ons for Selected Environment
hu: Bővítmények a kiválasztott környezethez

en: Added new %(type)s to existing container %(name)s.
hu: Egy új %(type)s került hozzáadásra a meglévő %(name)s gyűjtőhöz.

en: Additional repositories
hu: További szoftver tárolók

en: Administrator %s will be created
hu: Adminsztrátor %s hozzáadásra kerül.

en: After %d minutes, the installation will continue regardless of the amount of available entropy
hu: %d perc után a telepítés folytatódni fog, függetlenül attól, hogy mennyi az elérhető entrópia.

en: Alt + Shift to switch layouts.
hu: Alt + Shift a kiosztások átváltásához.

en: An error has occurred - no valid devices were found on which to create new file systems.  Please check your hardware for the cause of this problem.
hu: Hiba történt – nincs érvényes eszköz, amin új fájlrendszert lehetne kialakítani. Ellenőrizze a hardvert, hogy kiderítse a probléma okát.

en: An error occurred mounting the source device %s. Retry?
hu: Hiba történt a(z) %s forráseszköz csatlakoztatásakor. Újra?

en: An error occurred trying to mount some or all of your system.  Some of it may be mounted under %s
hu: Hiba történt a rendszer része vagy egésze csatolása közben. Egy része lehet, hogy a(z) %s alatt lett csatolva.

en: An error occurred unmounting the disc.  Please make sure you're not accessing %s from the shell on tty2 and then click OK to retry.
hu: A lemez leválasztása közben hiba történt.  Kérjük győződjön meg arról, hogy nem használja a(z) %s eszközt egy parancsértelmezőből a tty2-n, majd kattintson az OK gombra, hogy újra megpróbálja.

en: An error occurred while resizing the device %s.
hu: Hiba történt a(z) %s eszköz átméretezése közben.

en: An unknown error occurred during installation.  Details are below.
hu: Ismeretlen hiba történt a telepítés során. Részletek lent.

en: Apply configuration in installer
hu: Összeállítás felhasználása a telepítőben

en: Are you sure you want to delete all of the data on %s, including snapshots and/or subvolumes?
hu: Biztos törli az összes adatot innen: %s, beleértve a pillanatképeket és az alköteteket?

en: Are you sure you want to delete all of the data on %s?
hu: Biztos benne hogy törli az összes adatot innen: %s?

en: Are you sure you wish to quit the
    installation process?
hu: Biztos benne, hogy kilép a
    telepítési folyamatból?

en: As large as possible
hu: Amilyen nagyra csak lehetséges

en: At least one of your swap devices does not have a UUID, which is common in swap space created using older versions of mkswap. These devices will be referred to by device path in /etc/fstab, which is not ideal since device paths can change under a variety of circumstances.
hu: Legalább egy cserehelynek nincs UUID azonosítója, amely gyakori az mkswap régi verzióival készült cserehelyek esetén. Ezekre az eszközökre eszközútvonalként lesz hivatkozva az /etc/fstab fájlban, amely nem ideális, mivel az eszközútvonalak különféle körülmények esetén megváltozhatnak.

en: Attempting to connect to vnc client on host %s...
hu: Csatlakozás %s gazdán levő vnc ügyfélhez...

en: Attempting to start vncconfig
hu: Kísérlet a vncconfig elindítására

en: Authentication
hu: Azonosítás

en: Authentication required
hu: Azonosítás szükséges

en: Authentication required by wireless network
hu: Azonosítás szükséges a vezeték nélküli hálózathoz

en: Automatic
hu: Automatikus

en: Automatic partitioning failed. <a href="">Click for details.</a>
hu: Az automatikus particionálás sikertelen. <a href="">Kattintson a részletekért.</a>

en: Automatic partitioning selected
hu: Automata particionálás kiválasztva

en: Autopartitioning Options
hu: Automata particionálási opciók

en: Available Layouts
hu: Elérhető kiosztások

en: Available entropy: %(av_entr)s, Required entropy: %(req_entr)s [%(pct)d %%]
hu: Meglévő entrópia: %(av_entr)s, Szükséges entrópia: %(req_entr)s [%(pct)d %%]

en: Available entropy: %(av_entr)s, Required entropy: %(req_entr)s [%(pct)d %%] (%(rem)d %(min)s remaining)
hu: Elérhető entrópia: %(av_entr)s, Szükséges entrópia: %(req_entr)s [%(pct)d %%] (%(rem)d %(min)s van hátra)

en: Available languages
hu: Elérhető nyelvek

en: Available locales
hu: Elérhető területi beállítások

en: Available regions
hu: Elérhető régiók

en: Available timezones in region %s
hu: Elérhető időzónák a régióban %s

en: Bad format of the IP address
hu: Rossz IP-cím formátum

en: Bad format of the netmask
hu: Hibás hálózati maszk formátum

en: Base Environment
hu: Alap Környezet

en: Base environment
hu: Alap Környezet

en: Beta Warn
hu: Béta figyelmeztetés

en: Bond
hu: Összekapcsolás

en: Bond %(interface_name)s (%(list_of_slaves)s) connected
hu: Bond kapcsolódva: %(interface_name)s (%(list_of_slaves)s)

en: Boot
hu: Rendszerindítás

en: Boot loader stage1 device cannot be on an iSCSI disk which is not configured in iBFT.
hu: Az 1. szintű rendszerbetöltő eszköz nem lehet olyan iSCSI lemezen, amely nincs beállítva a iBFT-ben.

en: Bridge
hu: Híd

en: Bridge %(interface_name)s (%(list_of_slaves)s) connected
hu: Bridge kapcsolódva: %(interface_name)s (%(list_of_slaves)s)

en: Btrfs partition "%(device)s" has a format of "%(format)s", but should have a format of "Btrfs".
hu: A(z) „%(device)s” Btrfs partíció „%(format)s” formázással rendelkezik, de „Btrfs” formázás lenne szükséges helyette.

en: Btrfs partition "%s" is defined multiple times.
hu: A(z) „%s” Btrfs partíció többször van megadva.

en: Btrfs volume "%s" specified with --useexisting does not exist.
hu: A(z) „%s”, --useexisting kapcsolóval megadott Btrfs kötet nem létezik.

en: Btrfs volume defined without any member devices.  Either specify member devices or use --useexisting.
hu: Btrfs kötet tageszközök nélkül megadva. Vagy adja meg a tageszközöket, vagy használja a --useexisting kapcsolót.

en: CHAP pair
hu: CHAP pár

en: CHAP pair and a reverse pair
hu: CHAP pár és a fordított pár

en: CONFIGURATION
hu: BEÁLLÍTÁSOK

en: CONFIGURE %(container_type)s
hu: ÁLLÍTSA BE A %(container_type)s

en: CONFIGURE CONTAINER
hu: KONTÉNER BEÁLLÍTÁSA

en: CONFIGURE MOUNT POINT
hu: CSATOLÁSI PONT BEÁLLÍTÁSA

en: CREATE USER
hu: FELHASZNÁLÓ HOZZÁADÁSA

en: CUSTOMIZATION
hu: TESTRESZABÁS

en: Cable unplugged
hu: Kábel kihúzva

en: Cache PVs must belong to the same VG as the cached LV
hu: A gyorsítótár PV-k ugyanahhoz a VG-hez kell tartozzanak, mint a gyorsítótárazott LV.

en: Can't apply configuration, device activation failed.
hu: Nem alkalmazható konfiguráció, az eszköz aktíválása nem sikerült

en: Cannot install to unpartitionable device "%s".
hu: Nem lehet telepíteni a nem particionálható „%s” eszközre.

en: Cannot relabel already existing file system.
hu: Nem címkézhető újra a már létező fájlrendszer.

en: Cannot set label on file system.
hu: Nem címkézhető a fájlrendszer.

en: Capacity
hu: Kapacitás

en: Change timezone
hu: Időzóna módosítása

en: Changes here will only apply to the installed system. Use the desktop's tool to configure the keyboard for the installation process.
hu: A változtatások csak a telepített rendszerre lesznek érvényesek. Használja a felület eszközeit a telepítésnél a billentyűzet beállításához.

en: Checking image checksum
hu: Lemezkép ellenőrző összegének ellenőrzése

en: Checking software dependencies...
hu: Szoftverek függőségeinek ellenőrzése...

en: Checking software selection
hu: Kiválasztott szoftverek ellenőrzése

en: Checking storage configuration...
hu: Tárolóeszközök összeállításának ellenőzése...

en: Choose an installation source type.
hu: Válasszon egy telepítési forrástípust.

en: City
hu: Város

en: Close
hu: Bezár

en: Closest mirror
hu: Legközelebbi tükör

en: CmdlineError: Missing package: %s
hu: CmdlineError:Hiányzó csomag:%s

en: Complete!
hu: Kész!

en: Configuration not saved: netmask missing in static configuration
hu: A beállítások nincsenek mentve: a hálózati maszk hiányzik a statikus beállításokból

en: Configure NTP
hu: NTP beállítása

en: Configure NTP servers
hu: NTP kiszolgálók beállítása

en: Configure device %s
hu: Állítsa be az %s eszközt

en: Configuring addons
hu: Bővítmények beállítása

en: Configuring device %s.
hu: %s eszköz beállítása

en: Configuring installed system
hu: Telepített rendszer beállítása

en: Confirm Password
hu: Jelszó megerősítés

en: Connect automatically after reboot
hu: Csatlakozzon automatikusan az újraindítás után

en: Connected
hu: Csatlakozás

en: Connected!
hu: Kapcsolódva!

en: Connected: %(list_of_interface_names)s
hu: Kapcsolódva: %(list_of_interface_names)s

en: Connecting
hu: Csatlakozás

en: Connecting...
hu: Csatlakozás…

en: Connection failed
hu: Csatlakozás sikertelen

en: Continue
hu: Folytatás

en: Continuing with this action will reset all your partitioning selections to their current on-disk state.
hu: A művelet folytatása vissza fogja állítani a kiválasztott particionálást a jelenlegi lemezállapotra.

en: Create a new %(container_type)s ...
hu: Új %(container_type)s készítése ...

en: Create new mount points by clicking the '+' button.
hu: Készítsen új csatolási pontokat a '+' gomb segítségével.

en: Create or select %(container_type)s
hu: Készítsen vagy válasszon a %(container_type)s típusok közül

en: Creating snapshots
hu: Pillanatfelvételek készítése

en: Creating users
hu: Felhasználók hozzáadása

en: Current host name:
hu: Jelenlegi gépnév:

en: Current host name: %s
hu: Jelenlegi gépnév: %s

en: Current layout: '%s'. Add more layouts to enable switching.
hu: Jelenlegi elrendezés:  '%s'.  Adjon hozzá több elrendezést, hogy  tudjon váltani.

en: Current layout: '%s'. Click to switch to the next layout.
hu: Jelenlegi elrendezés:  '%s' . Kattintson ide ha válaszatani szeretne a következő elrendezések közül.

en: Custom partitioning selected
hu: Egyéni particionálás kiválasztva

en: Custom software selected
hu: Egyéni szoftverek kiválasztva

en: DATA
hu: ADATOK

en: DATE & TIME
hu: DÁTUM ÉS IDŐ

en: DEFAULT TITLE
hu: ALAPÉRTELMEZETT CÍMKE

en: DISK ENCRYPTION PASSPHRASE
hu: LEMEZ TITKOSÍTÁSI JELSZÓ

en: DISPLAY variable not set. Starting text mode.
hu: A DISPLAY változó nincs beállítva. Szöveges mód indítása.

en: DISTRIBUTION INSTALLATION
hu: DISZTRIBÚCIÓ TELEPÍTÉS

en: Default HUB title
hu: Alapértelmezett HUB cím

en: Default Route
hu: Alapértelmezett elérési út

en: Default spoke title
hu: Alapértelmezett fokozat neve

en: Delete
hu: Törli

en: Deployment complete: %s
hu: Telepítés kész: %s

en: Deployment starting: %s
hu: Telepítés indítása: %s

en: Description
hu: Leírás

en: Description goes here.
hu: Leírás kerül ide.

en: Device "%s" given in clearpart device list does not exist.
hu: A clearpart eszközlistában megadott „%s” eszköz nem létezik.

en: Device Name
hu: Eszköznév

en: Device Selection
hu: Eszköz kiválasztása

en: Device configuration
hu: Eszköz beállítások

en: Device description
hu: Eszközinformációk

en: Device discovery failed.
hu: Eszközfelkutatás sikertelen.

en: Device discovery succeeded.
hu: Az eszköz felfedezés sikeres.

en: Device does not support RAID level selection %s.
hu: Az eszköz nem támogatja a RAID szint kiválasztását: %s.

en: Device reconfiguration failed.
hu: Az eszköz újrakonfigurálása meghiúsult.

en: Device reconfiguration failed. <a href="">Click for details.</a>
hu: Az eszköz újraparaméterezése sikertelen. <a href="">Kattintson a részletekért.</a>

en: Device reformat request failed. <a href="">Click for details.</a>
hu: Eszköz újraformázási kérés meghíúsult. <a href="">Kattintson a részletekért.</a>

en: Device removal request failed. <a href="">Click for details.</a>
hu: Eszköz eltávolítási kérés meghiúsult. <a href="">Kattintson a részletekért.</a>

en: Device resize request failed. <a href="">Click for details.</a>
hu: Eszköz átméretezési kérés meghíúsult. <a href="">Kattintson a részletekért.</a>

en: Device(s):
hu: Eszköz(ök):

en: Device:
hu: Eszköz:

en: Device: %s
hu: Eszköz: %s

en: Devices reconfiguration succeeded.
hu: Az eszköz újrakonfigurálása sikeres.

en: Disconnected
hu: Leválasztva

en: Disconnecting
hu: Leválasztás

en: Disconnecting...
hu: Leválasztás…

en: Discovering DASD devices.  This may take a moment...
hu: iSCSI eszközök felkutatás alatt. Ez eltarthat egy darabig...

en: Discovering iSCSI targets.  This may take a moment...
hu: iSCSI célok felfedezés alatt. Ez eltarthat egy darabig…

en: Discovering realm to join
hu: Tartomány felfedezése a csatlakozáshoz

en: Discovering zFCP devices.  This may take a moment...
hu: zFCP eszközök felfedezése. Ez eltarthat egy ideig…

en: Discovery login rejected.
hu: Felfedezési bejelentkezés elutasítva.

en: Disk
hu: Lemez

en: Disk "%s" given in clearpart command does not exist.
hu: A clearpart parancsban megadott „%s” lemez nem létezik.

en: Disk "%s" given in ignoredisk command does not exist.
hu: Az ignoredisk parancsban megadott „%s” lemez nem létezik.

en: Disk "%s" given in nvdimm command does not exist.
hu: A(z) „%s” nvdimm-ben megadott parancs nem létezik.

en: Disk "%s" given in part command does not exist.
hu: A part parancsban megadott „%s” lemez nem létezik.

en: Disk "%s" in part command is not partitioned.
hu: A part parancsban megadott „%s” lemez nem particionált.

en: Disk formatting complete.
hu: A merevlemez formázása kész.

en: Disk rescan complete.
hu: A lemezek újrapásztázása befejeződött.

en: Disk summary goes here
hu: Összesített információk a lemezekről

en: Disklabel "%s" given in clearpart command is not supported on this platform.
hu: A clearpart parancsban megadott „%s” lemezcímke nem támogatott ezen a platformon.

en: Disks left unselected here will not be touched.
hu: A kijelöletlenül hagyott lemezek érintetlenül maradnak.

en: Do you really want to quit?
hu: Biztos hogy ki akar lépni?

en: Downloading %(url)s (%(pct)d%%)
hu: Letöltés: %(url)s (%(pct)d%%)

en: Downloading group metadata...
hu: Csoport metaadatainak letöltése...

en: Downloading package metadata...
hu: Csomagok metaadatainak letöltése...

en: Duplicate repository names.
hu: Többszörös tárolónevek.

en: Either a group name in the group list is invalid or groups are not separated by a comma
hu: A csoportnév érvénytelen a csoportlistában, vagy a csoportok nem vesszővel vannak elválasztva

en: Empty
hu: Üres

en: Empty repository name
hu: Üres tároló név

en: Enabled
hu: Engedélyezve

en: Encrypt
hu: Titkosítás

en: Encryption
hu: Titkosítás

en: Enough entropy gathered, please stop typing.
hu: Elég entrópia gyűlt össze, kérjük hagyja abba a gépelést.

en: Enter '%s' to ignore the warning and attempt to install anyway.
hu: A figyelmeztetés figyelmen kívül hagyásához és a telepítés megpróbálásához írja be ezt: „%s".

en: Enter an NTP server address and press enter
hu: Adja meg egy NTP  kiszolgáló címét és nyomjon Entert

en: Enter new value for '%s' and press enter
hu: Adjon meg új értéket '%s' számára és nyomjon entert

en: Entropy can be increased by typing randomly on keyboard
hu: Az entrópia növelhető véletlenszerű gépeléssel a billentyűzeten

en: Error
hu: Hiba

en: Error adding FCoE SAN.
hu: Sikertelen az FCoE SAN hozzáadása.

en: Error checking software dependencies
hu: Hiba történt a függőségek ellenőrzésekor

en: Error checking software dependencies.  <a href="">Click for details.</a>
hu: Hiba a szoftverfüggőségek ellenőrzésekor. <a href="">Kattintson a részletekért.</a>

en: Error checking software selection
hu: Hiba a kiválasztott szoftverek ellenőrzésekor

en: Error checking storage configuration
hu: Hiba a tárolóeszközök összeállításának ellenőzésekor

en: Error checking storage configuration.  <a href="">Click for details.</a>
hu: Hiba a tároló összeállítás ellenőrzésekor. <a href="">Kattintson a részletekért.</a>

en: Error checking storage configuration.  <a href="">Click for details</a> or press Done again to continue.
hu: Hiba a tárolók összeállításának vizsgálatakor. <a href="">Kattintson a részletekért.</a> vagy nyomjon Kész gombot újra a folytatáshoz.

en: Error downloading package metadata
hu: Hiba a csomag metaadatainak letöltésekor

en: Error setting up ISO file
hu: Hiba az ISO fájl beállítása közben

en: Error setting up base repository
hu: Hiba az alap tároló beállítása közben

en: Error setting up software source
hu: Szoftver forrás beállítása sikertelen

en: Escrow certificate %s requires the network.
hu: Letéti igazolás szükséges a(z) %s hálózat eléréséhez.

en: Ethernet
hu: Vezetékes

en: Example:
hu: Pédául:

en: Exit the shell to continue
hu: Lépjen ki a parancssorból a folytatátáshoz

en: Extra characters in proxy URL
hu: Extra karakterek a proxy URL-ben

en: FCP device %(hba_id)s
    WWPN %(wwpn)s
    LUN %(lun)s
hu: FCP eszköz %(hba_id)s
    WWPN %(wwpn)s
    LUN %(lun)s

en: Failed to add new device. <a href="">Click for details.</a>
hu: Új eszköz hozzáadása sikertelen. <a href="">Kattintson a részletekért.</a>

en: Failed to save storage configuration...
hu: Tároló összeállítás mentése sikertelen...

en: Failed to set up installation source
hu: Telepítési forrás beállítása sikertelen

en: Failed to set up installation source; check the repo url
hu: Telepítési forrás beállítása nem sikerült; ellenőrizze a tároló URL-t

en: Failed to set up installation source; check the repo url and proxy settings
hu: Telepítési forrás beállítása sikertelen; ellenőrizze a megadott tároló URL-jét, és proxy beállításait

en: Failed to unlock encrypted block device. <a href="">Click for details.</a>
hu: Nem sikerült a titkosított blokkeszközök feloldása. <a href="">Kattintson a részletekért.</a>

en: Fair
hu: Elégséges

en: File System
hu: Fájlrendszer

en: Firmware missing
hu: Firmware hiányzik

en: Fixed
hu: Rögzített

en: Formatting /dev/%s. This may take a moment.
hu: A /dev/%s formázása. Ez eltarthat egy ideig.

en: Formatting DASDs
hu: DASD-k formázása

en: Free
hu: Szabad

en: Free space
hu: Szabad hely

en: Free space available for use.
hu: szabad hely felhasználható

en: Free space unavailable but reclaimable from existing partitions.
hu: Szabad terület ami nem elérhető, de visszanyerhető a meglévő partíciókból.

en: Full Name
hu: Teljes neve

en: Full name can't contain the ':' character
hu: A teljes név nem tartalmazhat „:” karaktert

en: Full name cannot contain colon characters
hu: Teljes név nem tartalmazhat ékezeteket

en: GRUB2 does not support installation to a partition.
hu: A GRUB2 nem támogatja a partícióra történő telepítést.

[ctx: GUI|Advanced Storage|DASD|Configure]
en: _Cancel
hu: _Mégsem

[ctx: GUI|Advanced Storage|DASD|Configure]
en: _Device number:
hu: Esz_köz száma:

[ctx: GUI|Advanced Storage|DASD|Configure]
en: _Retry Discovery
hu: Felkutatás új_ra

[ctx: GUI|Advanced Storage|DASD|Configure]
en: _Start Discovery
hu: Felkutatás indítá_sa

[ctx: GUI|Advanced Storage|FCoE]
en: Use _DCB
hu: _DCB használata

[ctx: GUI|Advanced Storage|FCoE]
en: Use auto _VLAN
hu: Auto _VLAN használata

[ctx: GUI|Advanced Storage|FCoE]
en: _Add FCoE Disk(s)
hu: FCoE lemez(ek) hozzá_adása

[ctx: GUI|Advanced Storage|FCoE]
en: _Cancel
hu: _Mégsem

[ctx: GUI|Advanced Storage|NVDIM]
en: No device to be reconfigured selected.
hu: Nincs újrakonfigurálandó eszköz kiválasztva.

[ctx: GUI|Advanced Storage|NVDIMM|Reconfigure]
en: Start _Reconfiguration
hu: Ú_jrakonfigurálás indítása

[ctx: GUI|Advanced Storage|NVDIMM|Reconfigure]
en: _Cancel
hu: _Mégse

[ctx: GUI|Advanced Storage|NVDIMM|Reconfigure]
en: _Sector size:
hu: Sz_ektorméret:

[ctx: GUI|Advanced Storage|iSCSI|Configure]
en: _Bind targets to network interfaces. This may take a moment...
hu: Célok _rögzítése hálózati csatolókhoz. Ez eltarthat egy ideig…

[ctx: GUI|Advanced Storage|iSCSI|Configure]
en: _Cancel
hu: _Mégse

[ctx: GUI|Advanced Storage|iSCSI|Configure]
en: _Discovery Authentication Type:
hu: Felfe_dezési hitelesítés típusa:

[ctx: GUI|Advanced Storage|iSCSI|Configure]
en: _Target IP Address:
hu: _Cél IP-cím:

[ctx: GUI|Advanced Storage|iSCSI|Configure]
en: iSCSI _Initiator Name:
hu: iSCSI _kezdeményező neve:

[ctx: GUI|Advanced Storage|iSCSI|Configure|CHAP]
en: CHAP _Password:
hu: CHAP _jelszó:

[ctx: GUI|Advanced Storage|iSCSI|Configure|CHAP]
en: CHAP _User name:
hu: CHAP _felhasználónév:

[ctx: GUI|Advanced Storage|iSCSI|Configure|Retry]
en: _Retry Discovery
hu: Felfedezés új_ra

[ctx: GUI|Advanced Storage|iSCSI|Configure|Reverse CHAP]
en: CHAP _Password:
hu: CHAP _jelszó:

[ctx: GUI|Advanced Storage|iSCSI|Configure|Reverse CHAP]
en: CHAP _User name:
hu: CHAP _felhasználónév:

[ctx: GUI|Advanced Storage|iSCSI|Configure|Reverse CHAP]
en: Reverse CHAP Pass_word:
hu: Fordított CHAP _jelszó:

[ctx: GUI|Advanced Storage|iSCSI|Configure|Reverse CHAP]
en: Reverse CHAP User _name:
hu: Fordított CHAP felhasználó_név:

[ctx: GUI|Advanced Storage|iSCSI|Configure|Start]
en: _Start Discovery
hu: Felfedezés indítá_sa

[ctx: GUI|Advanced Storage|iSCSI|Login]
en: _Node Login Authentication Type:
hu: Csomópo_nt bejelentkezési hitelesítési típus:

[ctx: GUI|Advanced Storage|iSCSI|Login|CHAP]
en: CHAP _Password:
hu: CHAP _jelszó:

[ctx: GUI|Advanced Storage|iSCSI|Login|CHAP]
en: CHAP _User name:
hu: CHAP _felhasználónév:

[ctx: GUI|Advanced Storage|iSCSI|Login|Login]
en: _Log In
hu: Beje_lentkezés

[ctx: GUI|Advanced Storage|iSCSI|Login|Retry]
en: Retry _Log In
hu: Beje_lentkezés újrapróbálása

[ctx: GUI|Advanced Storage|iSCSI|Login|Reverse CHAP]
en: CHAP _Password:
hu: CHAP _jelszó:

[ctx: GUI|Advanced Storage|iSCSI|Login|Reverse CHAP]
en: CHAP _User name:
hu: CHAP _felhasználónév:

[ctx: GUI|Advanced Storage|iSCSI|Login|Reverse CHAP]
en: Reverse CHAP Pass_word:
hu: Fordított CHAP _jelszó:

[ctx: GUI|Advanced Storage|iSCSI|Login|Reverse CHAP]
en: _Reverse CHAP User name:
hu: _Fordított CHAP felhasználónév:

[ctx: GUI|Advanced Storage|zFCP|Device Number]
en: _Device number:
hu: _Eszköz száma:

[ctx: GUI|Advanced Storage|zFCP|Retry Discovery]
en: _Retry Discovery
hu: Felfedezés új_ra

[ctx: GUI|Advanced Storage|zFCP|Start Discovery]
en: _Start Discovery
hu: Felfedezés indítá_sa

[ctx: GUI|Advanced User]
en: Home _directory:
hu: Home könyvtár:

[ctx: GUI|Advanced User]
en: Specify a _group ID manually:
hu: Adjon meg egy csoport azonosítót kézzel:

[ctx: GUI|Advanced User]
en: Specify a _user ID manually:
hu: Adjon meg egy felhasználói azonosítót kézzel:

[ctx: GUI|Advanced User]
en: _Add user to the following groups:
hu: _Adja a felhasználót a következő csoportokhoz:

[ctx: GUI|Advanced User]
en: _Cancel
hu: _Mégsem

[ctx: GUI|Advanced User]
en: _Save Changes
hu: Változá_sok mentése

[ctx: GUI|Custom Partitioning]
en: %d _storage device selected | %d _storage devices selected
hu[0]: %d tárolóeszköz kiválasztva
hu[1]: %d tárolóeszköz kiválasztva

[ctx: GUI|Custom Partitioning]
en: Add
hu: Hozzáadás

[ctx: GUI|Custom Partitioning]
en: Refresh
hu: Frissítés

[ctx: GUI|Custom Partitioning]
en: Remove
hu: Eltávolítás

[ctx: GUI|Custom Partitioning]
en: _Reset All
hu: Alaphelyzetbe mindent

[ctx: GUI|Custom Partitioning|Add Dialog]
en: Mount _Point:
hu: Csatolási _pont:

[ctx: GUI|Custom Partitioning|Add Dialog]
en: _Add mount point
hu: Cs_atolási pont hozzáadása

[ctx: GUI|Custom Partitioning|Add Dialog]
en: _Cancel
hu: _Mégse

[ctx: GUI|Custom Partitioning|Add Dialog]
en: _Desired Capacity:
hu: _Kívánt kapacitás:

[ctx: GUI|Custom Partitioning|Configure]
en: Device _Type:
hu: Eszköz _típus:

[ctx: GUI|Custom Partitioning|Configure]
en: File S_ystem:
hu: Fájlrendszer:

[ctx: GUI|Custom Partitioning|Configure]
en: RA_ID Level:
hu: RA_ID szint:

[ctx: GUI|Custom Partitioning|Configure]
en: Ref_ormat
hu: Újraf_ormázás

[ctx: GUI|Custom Partitioning|Configure]
en: _Encrypt
hu: _Titkosítás

[ctx: GUI|Custom Partitioning|Configure]
en: _Modify...
hu: _Módosítás...

[ctx: GUI|Custom Partitioning|Configure]
en: _Volume Group:
hu: Kötetcsoport:

[ctx: GUI|Custom Partitioning|Configure Dialog]
en: _Cancel
hu: _Mégse

[ctx: GUI|Custom Partitioning|Configure Dialog]
en: _Select
hu: _Kiválasztás

[ctx: GUI|Custom Partitioning|Configure|Devices]
en: _Modify...
hu: _Módosítás...

[ctx: GUI|Custom Partitioning|Confirm Delete Dialog]
en: Delete _all file systems which are only used by %s.
hu: Az össz_es fájlrendszer törlése, amelyet csak a(z) %s használ.

[ctx: GUI|Custom Partitioning|Confirm Delete Dialog]
en: _Cancel
hu: _Mégse

[ctx: GUI|Custom Partitioning|Confirm Delete Dialog]
en: _Delete It
hu: _Törlés

[ctx: GUI|Custom Partitioning|Container Dialog]
en: Si_ze policy:
hu: Méret _házirend:

[ctx: GUI|Custom Partitioning|Container Dialog]
en: _Cancel
hu: _Mégse

[ctx: GUI|Custom Partitioning|Container Dialog]
en: _Name:
hu: _Név:

[ctx: GUI|Custom Partitioning|Container Dialog]
en: _Save
hu: Menté_s

[ctx: GUI|Custom Partitioning|Devices]
en:  and %d other |  and %d others
hu[0]: és %d egyéb
hu[1]: és %d egyéb

[ctx: GUI|Custom Partitioning|Encrypted]
en: _Passphrase:
hu: Jelszó:

[ctx: GUI|Custom Partitioning|Encrypted]
en: _Unlock
hu: Feloldás

[ctx: GUI|DASD Format Dialog]
en: _Cancel
hu: _Mégse

[ctx: GUI|DASD Format Dialog]
en: _Format with dasdfmt
hu: _Formázás dasdfmt segítségével

[ctx: GUI|Date and Time]
en: 24-_hour
hu: 24 órás

[ctx: GUI|Date and Time]
en: _AM/PM
hu: DE/DU

[ctx: GUI|Date and Time]
en: _City:
hu: Város:

[ctx: GUI|Date and Time]
en: _Network Time
hu: Hálózati idő

[ctx: GUI|Date and Time]
en: _Region:
hu: _Régió:

[ctx: GUI|Date and Time|NTP]
en: _Cancel
hu: _Mégsem

[ctx: GUI|Detailed Error Dialog]
en: _Cancel
hu: _Mégsem

[ctx: GUI|Detailed Error Dialog]
en: _Quit
hu: Kilépés

[ctx: GUI|Installation Destination|Filter]
en: %d _storage device selected | %d _storage devices selected
hu[0]: %d tárolóeszköz kiválasztva
hu[1]: %d tárolóeszköz kiválasztva

[ctx: GUI|Installation Destination|Filter]
en: Add EC_KD DASD...
hu: EC_KD DASD hozzáadása...

[ctx: GUI|Installation Destination|Filter]
en: Add FCo_E SAN...
hu: _FCoE SAN hozzáadása...

[ctx: GUI|Installation Destination|Filter]
en: Add _iSCSI Target...
hu: _iSCSI Target hozzáadása...

[ctx: GUI|Installation Destination|Filter]
en: Recon_figure NVDIMM...
hu: NVDIMM újrakon_figurálása…

[ctx: GUI|Installation Destination|Filter]
en: Searc_h
hu: Keresé_s

[ctx: GUI|Installation Destination|Filter]
en: _Add zFCP LUN...
hu: ZFCP LUN hozzá_adása...

[ctx: GUI|Installation Destination|Filter]
en: _Multipath Devices
hu: Többutas eszközök

[ctx: GUI|Installation Destination|Filter]
en: _NVDIMM Devices
hu: _NVDIMM eszközök

[ctx: GUI|Installation Destination|Filter]
en: _Other SAN Devices
hu: Egyéb SAN eszközök

[ctx: GUI|Installation Destination|Filter]
en: _Refresh List
hu: Lista f_rissítése

[ctx: GUI|Installation Destination|Filter]
en: _zSeries Devices
hu: _zSeries eszközök

[ctx: GUI|Installation Destination|Filter|Multipath]
en: Filter _By:
hu: Szűrés alapja:

[ctx: GUI|Installation Destination|Filter|Multipath|Interconnect]
en: Show Only _Devices With:
hu: Eszközök mutatása csak ezzel:

[ctx: GUI|Installation Destination|Filter|Multipath|Vendor]
en: Show Only _Devices From:
hu: Eszközök mutatása csak innen:

[ctx: GUI|Installation Destination|Filter|Multipath|WWID]
en: Show Only _Devices Containing:
hu: Eszközök megjeleníté_se, ami csak ezt tartalmazza:

[ctx: GUI|Installation Destination|Filter|NVDIMM Devices]
en: Filter B_y:
hu: Szűrés eszeri_nt:

[ctx: GUI|Installation Destination|Filter|NVDIMM Devices|Mode]
en: Show Only Devices in Mo_de:
hu: Csak az ilyen _módú eszközök megjelenítése:

[ctx: GUI|Installation Destination|Filter|NVDIMM Devices|Namespace]
en: Names_pace:
hu: Név_tér:

[ctx: GUI|Installation Destination|Filter|Other]
en: Filter _By:
hu: Szűrés alapja:

[ctx: GUI|Installation Destination|Filter|Other|ID]
en: Show Only _Devices Containing:
hu: Eszközök mutatá_sa ami csak ezt tartalmazza:

[ctx: GUI|Installation Destination|Filter|Other|Interconnect]
en: Show Only _Devices With:
hu: Eszközök mutatása csak ezzel:

[ctx: GUI|Installation Destination|Filter|Other|Vendor]
en: Show Only _Devices From:
hu: Eszközök mutatása csak innen:

[ctx: GUI|Installation Destination|Filter|Search]
en: Search Res_ults:
hu: Keresési _találatok:

[ctx: GUI|Installation Destination|Filter|Search]
en: Search _By:
hu: Keresés ezzel:

[ctx: GUI|Installation Destination|Filter|Search|Port Target LUN]
en: _Target:
hu: Cél:

[ctx: GUI|Installation Destination|Filter|zSeries]
en: Filter B_y:
hu: Szűrés eszeri_nt:

[ctx: GUI|Keyboard Layout]
en: Move selected layout _down
hu: Kiválasztott kiosztás mozgatása lefelé

[ctx: GUI|Keyboard Layout]
en: Move selected layout _up
hu: Kiválasztott kiosztás mozgatása felfelé

[ctx: GUI|Keyboard Layout]
en: _Add layout
hu: _Kiosztás hozzáadása

[ctx: GUI|Keyboard Layout]
en: _Options
hu: _Opciók

[ctx: GUI|Keyboard Layout]
en: _Preview layout
hu: Kiosztás előnézete

[ctx: GUI|Keyboard Layout]
en: _Remove layout
hu: Kiosztás eltávolítása

[ctx: GUI|Keyboard Layout]
en: _Test the layout configuration below:
hu: _Tesztelje a kiosztási beállításokat alább:

[ctx: GUI|Keyboard Layout|Add Layout]
en: _Add
hu: _Hozzáadás

[ctx: GUI|Keyboard Layout|Add Layout]
en: _Cancel
hu: _Mégsem

[ctx: GUI|Keyboard Layout|Switching Options]
en: _Cancel
hu: _Mégsem

[ctx: GUI|Main]
en: _No
hu: _Nem

[ctx: GUI|Main]
en: _Yes
hu: _Igen

[ctx: GUI|Network]
en: Airplane Mode
hu: Repülőgép mód

[ctx: GUI|Network]
en: Unloc_k
hu: Feloldás

[ctx: GUI|Network]
en: _Host name:
hu: _Gépnév:

[ctx: GUI|Network|Add Device Dialog]
en: _Add
hu: _Hozzáadás

[ctx: GUI|Network|Add Device Dialog]
en: _Cancel
hu: _Mégsem

[ctx: GUI|Network|Add Device Dialog]
en: _Select the type of device you wish to add
hu: Vála_ssza ki az eszköztípust, amit hozzá kíván adni

[ctx: GUI|Network|Authentication Dialog]
en: C_onnect
hu: Kapcs_olódás

[ctx: GUI|Network|Authentication Dialog]
en: _Cancel
hu: _Mégsem

[ctx: GUI|Network|Mobile Broadband]
en: _Configure...
hu: Beállítás...

[ctx: GUI|Network|Proxy]
en: _Configuration URL
hu: Beállítási URL

[ctx: GUI|Network|Proxy]
en: _Method
hu: _Mód

[ctx: GUI|Network|Secrets Dialog]
en: _Key:
hu: _Kulcs:

[ctx: GUI|Network|Secrets Dialog]
en: _Password:
hu: J_elszó:

[ctx: GUI|Network|VPN]
en: _Configure...
hu: Beállítás...

[ctx: GUI|Network|Wired]
en: C_onfigure...
hu: Beállítás...

[ctx: GUI|Network|Wireless]
en: _Configure...
hu: Beállítás...

[ctx: GUI|Network|Wireless]
en: _Network Name
hu: Hálózat _neve

[ctx: GUI|Network|Wireless]
en: _Stop Hotspot...
hu: Hotspot leállítá_sa...

[ctx: GUI|Network|Wireless]
en: _Use as Hotspot...
hu: Alkalmazás Hotspot-ként...

[ctx: GUI|Passphrase Dialog]
en: Con_firm:
hu: _Megerősítés:

[ctx: GUI|Passphrase Dialog]
en: _Cancel
hu: _Mégse

[ctx: GUI|Passphrase Dialog]
en: _Passphrase:
hu: _Jelszó:

[ctx: GUI|Passphrase Dialog]
en: _Save Passphrase
hu: Jelszó menté_se

[ctx: GUI|Password]
en: _Confirm:
hu: Megerősítés:

[ctx: GUI|Password]
en: _Root Password:
hu: _Root jelszó:

[ctx: GUI|Progress]
en: _Finish configuration
hu: Konfiguráció be_fejezése

[ctx: GUI|Progress]
en: _Quit
hu: Kilépés

[ctx: GUI|Progress]
en: _Reboot
hu: Újrai_ndítás

[ctx: GUI|Reclaim Dialog]
en: Delete _all
hu: Összeset törli

[ctx: GUI|Reclaim Dialog]
en: Preserve _all
hu: Összeset megőrzi

[ctx: GUI|Reclaim Dialog]
en: _Cancel
hu: _Mégse

[ctx: GUI|Reclaim Dialog]
en: _Delete
hu: _Törlés

[ctx: GUI|Reclaim Dialog]
en: _Preserve
hu: _Megtartás

[ctx: GUI|Reclaim Dialog]
en: _Reclaim space
hu: Lemezte_rület visszanyerése

[ctx: GUI|Reclaim Dialog]
en: _Shrink
hu: Zsu_gorítás

[ctx: GUI|Refresh Dialog|Rescan]
en: _Cancel
hu: _Mégse

[ctx: GUI|Refresh Dialog|Rescan]
en: _Rescan Disks
hu: Lemezek új_rapásztázása

[ctx: GUI|Selected Disks Dialog]
en: _Close
hu: _Bezárás

[ctx: GUI|Selected Disks Dialog]
en: _Do not install boot loader
hu: _Ne telepítsen rendszerbetöltőt

[ctx: GUI|Selected Disks Dialog]
en: _Remove
hu: _Eltávolítás

[ctx: GUI|Selected Disks Dialog]
en: _Set as Boot Device
hu: Állít_sa be, mint bootolható eszközt

[ctx: GUI|Software Selection|Error Dialog]
en: Modify _Selections
hu: _Kiválasztottak módosítása

[ctx: GUI|Software Selection|Error Dialog]
en: _Modify Software Source
hu: Szoftverforrás _módosítása

[ctx: GUI|Software Selection|Error Dialog]
en: _Quit
hu: Kilépés

[ctx: GUI|Software Source]
en: A_dd
hu: Hozzáadá_s

[ctx: GUI|Software Source]
en: D_evice:
hu: _Eszköz:

[ctx: GUI|Software Source]
en: Don't install the latest available software _updates. Install the default versions provided by the installation source above.
hu: Ne telepítse a legfrissebb elérhető szoftver frissítéseket. Telepítse az alapértelmezett verziókat a fenti forrásból.

[ctx: GUI|Software Source]
en: Installation media via SE/_HMC
hu: Telepítési média SE/_HMC-n keresztül

[ctx: GUI|Software Source]
en: N_FS mount options:
hu: N_FS csatolási opciók:

[ctx: GUI|Software Source]
en: Pass_word:
hu: Jelszó:

[ctx: GUI|Software Source]
en: Pro_xy URL:
hu: _Proxy URL:

[ctx: GUI|Software Source]
en: Rese_t
hu: Alaphelyze_t

[ctx: GUI|Software Source]
en: This URL refers to a _mirror list.
hu: Ez az URL hivatkozik a tükrök listájára.

[ctx: GUI|Software Source]
en: This URL refers to a mirror _list.
hu: Ez az URL hivatkozik egy tükör listájára.

[ctx: GUI|Software Source]
en: U_ser name:
hu: Felha_sználói név:

[ctx: GUI|Software Source]
en: _Auto-detected installation media:
hu: _Automatikusan észlelt telepítési média:

[ctx: GUI|Software Source]
en: _Choose an ISO
hu: Válasszon egy ISO fájlt

[ctx: GUI|Software Source]
en: _ISO file:
hu: _ISO fájl:

[ctx: GUI|Software Source]
en: _Name:
hu: _Név:

[ctx: GUI|Software Source]
en: _On the network:
hu: Hálózat_on

[ctx: GUI|Software Source]
en: _Proxy setup...
hu: _Proxy beállítások...

[ctx: GUI|Software Source]
en: _Remove
hu: Eltávolítás

[ctx: GUI|Software Source]
en: _Verify
hu: Ellenőrzés

[ctx: GUI|Software Source|ISO Chooser Dialog]
en: _Cancel
hu: _Mégsem

[ctx: GUI|Software Source|ISO Chooser Dialog]
en: _Open
hu: Megnyitás

[ctx: GUI|Software Source|Media Check Dialog]
en: _Done
hu: _Kész

[ctx: GUI|Software Source|Proxy Dialog]
en: Pass_word
hu: Jel_szó

[ctx: GUI|Software Source|Proxy Dialog]
en: User _name
hu: Felhasználó_név:

[ctx: GUI|Software Source|Proxy Dialog]
en: _Cancel
hu: _Mégsem

[ctx: GUI|Software Source|Proxy Dialog]
en: _Enable HTTP Proxy
hu: HTTP Proxy _engedélyezése

[ctx: GUI|Software Source|Proxy Dialog]
en: _Proxy Host
hu: _Proxy kiszolgáló:

[ctx: GUI|Software Source|Proxy Dialog]
en: _Use Authentication
hu: Azonosítás használata

[ctx: GUI|Spoke]
en: DATE & _TIME
hu: DÁ_TUM ÉS IDŐ

[ctx: GUI|Spoke]
en: INSTALLATION _DESTINATION
hu: TELEPÍTÉSI CÉL

[ctx: GUI|Spoke]
en: _INSTALLATION DESTINATION
hu: TELEPÍTÉS_I CÉL

[ctx: GUI|Spoke]
en: _INSTALLATION SOURCE
hu: TELEPÍTÉS_I FORRÁS

[ctx: GUI|Spoke]
en: _KEYBOARD
hu: BILLENTYŰZET

[ctx: GUI|Spoke]
en: _LANGUAGE SUPPORT
hu: NYE_LVI TÁMOGATÁS

[ctx: GUI|Spoke]
en: _NETWORK & HOST NAME
hu: _HÁLÓZAT ÉS KISZOLGÁLÓNÉV

[ctx: GUI|Spoke]
en: _ROOT PASSWORD
hu: _ROOT JELSZÓ

[ctx: GUI|Spoke]
en: _SOFTWARE SELECTION
hu: _SZOFTVER VÁLOGATÁS

[ctx: GUI|Spoke]
en: _USER CREATION
hu: FELHASZNÁLÓ HOZZÁADÁSA

[ctx: GUI|Storage]
en: _Add a disk...
hu: Lemez hozzá_adása...

[ctx: GUI|Storage]
en: _Full disk summary and boot loader...
hu: Összes lemezin_formáció összegzése, és rendszerbetöltő...

[ctx: GUI|Storage]
en: _Refresh...
hu: _Frissítés…

[ctx: GUI|Storage|Error Dialog]
en: _Modify Disk Selection
hu: Lemezkiválasztás _módosítása

[ctx: GUI|Storage|Error Dialog]
en: _Modify Storage Layout
hu: Tárhely kiosztásának _módosítása

[ctx: GUI|Storage|Error Dialog]
en: _Quit
hu: Kilépés

[ctx: GUI|Storage|Need Space Dialog]
en: Cancel & _add more disks
hu: Mégsem & további lemezek hozzá_adása

[ctx: GUI|Storage|Need Space Dialog]
en: _Reclaim space
hu: Lemezte_rület visszanyerése

[ctx: GUI|Storage|No Space Dialog]
en: _Cancel
hu: _Mégsem

[ctx: GUI|Storage|No Space Dialog]
en: _Quit installer
hu: Kilépés a telepítőből

[ctx: GUI|Summary]
en: _Begin Installation
hu: Telepítés _megkezdése

[ctx: GUI|Summary]
en: _Quit
hu: _Kilépés

[ctx: GUI|Summary Dialog]
en: _Accept Changes
hu: Változások _elfogadása

[ctx: GUI|Summary Dialog]
en: _Cancel & Return to Custom Partitioning
hu: _Mégse, és visszatérés az Egyéni particionáláshoz

[ctx: GUI|User]
en: Make this user administrator
hu: Ez a felhasználó legyen adminisztrátor

[ctx: GUI|User]
en: Require a password to use this account
hu: Követeljen ennek a felhasználói azonosító használatához jelszót

[ctx: GUI|User]
en: _Advanced...
hu: H_aladó...

[ctx: GUI|User]
en: _Confirm password
hu: Erősítse meg a jelszavát

[ctx: GUI|User]
en: _Full name
hu: Teljes neve

[ctx: GUI|User]
en: _Password
hu: Jelszó

[ctx: GUI|User]
en: _User name
hu: Felhasználói név

[ctx: GUI|Welcome|Beta Warn Dialog]
en: I want to _exit.
hu: _Ki szeretnék lépni.

[ctx: GUI|Welcome|Beta Warn Dialog]
en: I want to _proceed.
hu: _Folytatni szeretném.

[ctx: GUI|Welcome|Unsupported Hardware Dialog]
en: _Continue
hu: _Tovább

[ctx: GUI|Welcome|Unsupported Hardware Dialog]
en: _Quit
hu: Kilépés

en: Gateway
hu: Átjáró

en: Generating initramfs
hu: Initramfs előállítása

en: Generating updated storage configuration
hu: Frissített tárhely információk előállítása

en: Getting list of layouts...
hu: Kiosztási listák beszerzése...

en: Giving up attempting to connect after %d try!
     | Giving up attempting to connect after %d tries!
hu[0]: Feladom a kapcsolódási kísérletet %d próbálkozás után!
hu[1]: Feladom a kapcsolódási kísérletet %d próbálkozás után!

en: Giving up, time (%d minutes) ran out.
hu: Eldobás, az idő (%d perc) lejárt.

en: Good
hu: Jó

en: Graphical installation is not available. Starting text mode.
hu: Grafikus telepítés nem érhető el. Szöveges mód indítása.

en: Group Membership
hu: Csoport tagság

en: Group Name
hu: Csoport neve

en: Group Password
hu: Csoport jelszava

en: Hardware Address
hu: Hardver cím

en: Hardware error occurred
hu: Hardverhiba történt

en: Help!
hu: Segítség!

en: Here we'll describe how much space is needed for the current software selection.
hu: Itt jelenítjük meg mennyi tárhelyre lesz szüksége a jelenlegi kiválasztott szoftverekhez

en: Here we'll describe what your options are.
hu: Itt megjelenítjük milyen lehetőségei vannak.

en: Host name
hu: Gazda név

en: Host name cannot be None or an empty string.
hu: A gépnév nem lehet None vagy üres karakterlánc.

en: Host name is not valid: %s
hu: A gépnév érvénytelen: %s

en: Host name must be 255 or fewer characters in length.
hu: A gépnév 255 vagy kevesebb karakter lehet.

en: Host name: %s
hu: Gépnév: %s

en: Host names can only contain the characters 'a-z', 'A-Z', '0-9', '-', or '.', parts between periods must contain something and cannot start or end with '-'.
hu: A gépnév csak az „a-z”, „A-Z”, „0-9”, „-” vagy „.” karaktereket tartalmazhatja, a pontok közti részeknek tartalmazniuk kell valamit, valamint nem kezdődhet vagy záródhat „-” karakterrel.

en: Hour Down
hu: Óra le

en: Hour Up
hu: Óra fel

en: Hours
hu: Órák

en: I would like to _make additional space available.
hu: Szeretnék _még további szabad területet felszabadítani.

en: INSTALLATION DESTINATION
hu: TELEPÍTÉSI CÉL

en: INSTALLATION OPTIONS
hu: TELEPÍTÉSI OPCIÓK

en: INSTALLATION SOURCE
hu: TELEPÍTÉSI FORRÁS

en: INSTALLATION SUMMARY
hu: TELEPÍTÉSI ÖSSZEGZÉS

en: IP Address
hu: IP cím

en: IPv4 Address
hu: IPv4 cím

en: IPv4 address or %s for DHCP
hu: IPv4 cím vagy %s a DHCP szolgáltatáshoz

en: IPv4 gateway
hu: IPv4 átjáró

en: IPv4 netmask
hu: IPv4 netmaszk

en: IPv6 Address
hu: IPv6 cím

en: IPv6 address[/prefix] or %(auto)s for automatic, %(dhcp)s for DHCP, %(ignore)s to turn off
hu: IPv6 cím[/prefix] vagy %(auto)s az automatikushoz, %(dhcp)s a DHCP-hez, %(ignore)s a kikapcsoláshoz

en: IPv6 default gateway
hu: IPv6 alapértelmezett átjáró

en: Identifier
hu: Azonosító

en: Identity:
hu: Személyazonosság:

en: Incorrectly specified origin of the snapshot. Use format "VolGroup/LV_name"
hu: Hibás megadott pillanatfelvétel forrás. Használja a „Kötetcsoport/Logikai kötetnév” formátumot

en: Install
hu: Telepítés

en: Install the live CD to your hard disk
hu: Live CD telepítése a merevlemezre

en: Install to Hard Drive
hu: Telepítés merevlemezre

en: Installation
hu: Telepítés

en: Installation Destination
hu: Telepítési cél

en: Installation requires a total of <b>%s</b> for system data.
hu: A telepítés összesen <b>%s</b> igényel a rendszer adatok részére.

en: Installation requires partitioning of your hard drive. Select what space to use for the install target.
hu: A telepítés megkívánja a merevlemez felosztását. Válasszon területet amit telepítési célként használ majd fel.

en: Installation source
hu: Telepítési forrás

en: Installation source needs to be set up first.
hu: Telepítési forrást kell elsőként beállítani.

en: Installation source not set up
hu: Telepítési forrás nincs beállítva

en: Installation was stopped due to an error installing the boot loader. The exact error message is:
    
    %s
    
    The installer will now terminate.
hu: A telepítés megállt a rendszerindító telepítése közben fellépő hiba miatt. A pontos hibaüzenet a következő:
    
    %s
    
    A telepítő most leáll.

en: Installing
hu: Telepítés

en: Installing boot loader
hu: Rendszerindító telepítése

en: Installing software
hu: Szoftverek telepítése

en: Interconnect
hu: Összekapcsolás

en: Interface
hu: Csatoló

en: Invalid URL
hu: Érvénytelen URL

en: Invalid container name
hu: Érvénytelen konténernév

en: Invalid environment specified in kickstart
hu: Érvénytelen környezet lett megadva a kickstart fájlban

en: Invalid group name: %s
hu: Érvénytelen csoport név: %s

en: Invalid host name
hu: Érvénytelen kiszolgáló név

en: Invalid partition size set. Use a valid integer.
hu: Érvénytelen partíciós méret. Adjon meg valós egész értéket.

en: Invalid proxy URL
hu: Érvénytelen proxy URL

en: Invalid proxy protocol: %s
hu: Érvénytelen proxy protokoll: %s

en: Invalid repository name
hu: Érvénytelen tároló név

en: Invalid timezone
hu: Rossz időzóna

en: Invalid user name
hu: Érvénytelen felhasználónév

en: Invalid user name: %(name)s.
    %(error_message)s
hu: Érvénytelen felhasználónév: %(name)s.
    %(error_message)s

en: Joining realm: %s
hu: Csatlakozás a tartományhoz: %s

en: KEYBOARD LAYOUT
hu: BILLENTYŰZET KIOSZTÁSA

en: Keyboard layouts are not supported when using VNC.
    However the settings will be used after the installation.
hu: A billentyűzetkiosztások nem támogatottak a VNC használatakor.
    Viszont a beállítások a telepítés után használva lesznek.

en: LANGUAGE SUPPORT
hu: NYELVI TÁMOGATÁS

en: LAYOUT SWITCHING OPTIONS
hu: KIOSZTÁS VÁLTÁSI OPCIÓK

en: LOCALIZATION
hu: LOKALIZÁCIÓ

en: LUKS device %s has no encryption key
hu: Titkosítást kért a(z) %s LUKS eszközhöz, de nem lett adattitkosítási kulcs megadva ehhez az eszközhöz.

en: Label:
hu: Címke:

en: Label: %s
hu: Címke: %s

en: Language is not set.
hu: A nyelv nincs megadva.

en: Language settings
hu: Nyelvi beállítások

en: Languages
hu: Nyelvek

en: Layout Options
hu: Kiosztási opciók

en: Layout switching not configured.
hu: Kiosztás váltási funkció nincs beállítva.

en: Local Standard Disks
hu: Helyi szabványos lemezek

en: Local media
hu: Helyi média

en: Local media via SE/HMC
hu: Helyi média SE/HMC-n keresztül

en: Locales
hu: Nyelvek

en: Logical volume "%s" given in logvol command does not exist.
hu: A logvol parancsban megadott „%s” logikai kötet nem létezik.

en: Logical volume name "%(logvol)s" is already in use in volume group "%(volgroup)s".
hu: A(z) „%(logvol)s” logikai kötetnév már használatban van a(z) „%(volgroup)s” kötetcsoportban.

en: Logical volume size "%(logvolSize)s" must be larger than the volume group extent size of "%(extentSize)s".
hu: A(z)  „%(logvolSize)s” logikai kötetméretnek nagyobbnak kell lennie, mint a kötetcsoport  „%(extentSize)s” mérete.

en: MANUAL PARTITIONING
hu: KÉZI PARTICIONÁLÁS

en: MEDIA VERIFICATION
hu: MÉDIA ELLENŐRZÉS

en: Memory
hu: Memória

en: Minutes
hu: Percek

en: Minutes Down
hu: Percek le

en: Minutes Up
hu: Percek fel

en: Mode
hu: Mód

en: Model
hu: Modell

en: More Network Config Box
hu: Még több hálózati beálító doboz

en: More customization options are available
    after creating the mount point below.
hu: További finomhangolási beállítások érhetőek el,
    miután alább új csatolási pontot hoz létre.

en: More than one match found for given boot drive "%s".
hu: Egynél több egyezés található a(z) „%s” indítási eszközre.

en: Mount _Point:
hu: Csatolási _pont:

en: Mount point
hu: Csatolási pont

en: NETWORK & HOST NAME
hu: HÁLÓZAT ÉS KISZOLGÁLÓNÉV

en: NETWORK CONFIGURATION
hu: HÁLÓZATI BEÁLLÍTÁSOK

en: NFS mount options
hu: NFS csatolási opciók

en: NFS server %s
hu: NFS kiszolgáló %s

en: NFS server is empty
hu: NFS kiszolgáló üres

en: NIC "%s" given in fcoe command does not exist.
hu: Az fcoe parancsban megadott „%s” NIC nem létezik.

en: NTP configuration
hu: NTP beállítások:

en: NTP servers:
hu: NTP kiszolgálók:

en: NTP service failed to start.
hu: Az NTP szolgáltatás  nem indult el.

en: NTP service failed to stop.
hu: Az NTP szolgáltatás leállítása sikertelen.

en: NVDIMM device %(namespace)s
hu: %(namespace)s NVDIMM eszköz

en: Name
hu: Neve

en: Name of the repository.
hu: Tároló elnevezése.

en: Nameservers (comma separated)
hu: Névkiszolgálók (vesszővel elválasztva)

en: Namespace
hu: Névtér

en: Need Space
hu: Több hely szükséges

en: Network
hu: Hálózat

en: Network Config Box
hu: Hálózati beállító doboz

en: Network Name
hu: Hálózat neve

en: Network configuration
hu: Hálózat beállítása

en: Network interface "%(nic)s" required by iSCSI "%(iscsiTarget)s" target is not up.
hu: A(z) „%(iscsiTarget)s” iSCSI cél által megkövetelt „%(nic)s” hálózati interfész nem él.

en: New %(name)s %(version)s Installation
hu: Új %(name)s %(version)s telepítés

en: New Device
hu: Új eszköz

en: New NTP Server
hu: Új NTP kiszolgáló

en: New Selector
hu: Új választó

en: New value
hu: Új érték

en: No *.iso files found in device root folder
hu: Nem található  *.iso fájl az adott eszköz root mappájában

en: No Space
hu: Nincs tárhely

en: No credentials (discovery authentication disabled)
hu: Nincsenek hitelesítő adatok (felfedezés hitelesítés letiltva)

en: No disk found for specified BIOS disk "%s".
hu: Nem található lemez a megadott „%s” BIOS lemezhez.

en: No disks assigned
hu: Nincsenek lemezek hozzárendelve

en: No disks detected.  Please shut down the computer, connect at least one disk, and restart to complete installation.
hu: Nincsenek lemezek kiválasztva. Kérem állítsa le a számítógépét, csatlakoztasson legalább egy lemezt, és indítsa újra a teljes telepítési folyamatot.

en: No disks selected
hu: Nincsenek kiválasztott lemezek

en: No disks selected.
hu: Nincsenek lemezek kiválasztva.

en: No disks selected. Keeping previous disk set.
hu: Nincsenek lemezek kiválasztva. Az előző lemezcsoport kerül megtartásra.

en: No disks selected. Not saving changes.
hu: Nincsenek lemezek kiválasztva. A módosítások nem kerülnek mentésre.

en: No disks selected; please select at least one disk to install to.
hu: Nincs egyetlen lemez se kiválasztva; kérem legalább egy lemezt válasszon amire telepítene

en: No format on device '%s'
hu: A(z) „%s” eszköz nincs megformázva

en: No host url
hu: Nincs kiszolgáló URL

en: No installation source available
hu: Nincs elérhető telepítési forrás

en: No mountable devices found
hu: Nincs csatolható eszköz

en: No network devices available
hu: Nincs elérhető hálózati eszköz

en: No size given for logical volume "%s".  Use one of --useexisting, --size, or --percent.
hu: A(z) „%s”  logikai kötetre nincs megadva méret. Használja a --useexisting, --size vagy --percent kapcsolókat.

en: No thin pool exists with the name "%s". Specify thin pools before thin volumes.
hu: Nem létezik „%s” nevű vékony tárhely. Adja meg a vékony tárhelyeket a vékony kötetek előtt.

en: No user will be created
hu: Felhasználó nem kerül hozzáadásra

en: No valid boot loader target device found. See below for details.
hu: Nem található érvényes rendszerbetöltő eszköz. A részleteket lásd alább.

en: No volume group exists with the name "%s".  Specify volume groups before logical volumes.
hu: Nem létezik „%s” nevű kötetcsoport. A kötetcsoportokat adja meg a logikai kötetek előtt.

en: Node Name
hu: Csomópont neve

en: Node login failed.
hu: Csomópontra bejelentkezés sikertelen.

en: None
hu: Nincs

en: Not connected
hu: Nincs kapcsolódva

en: Not enough RAM
hu: Nincs elég RAM

en: Not enough free space on selected disks.
hu: Nincs elég szabad hely a kiválasztott lemezeken.

en: Not enough space in file systems for the current software selection. An additional %s is needed.
hu: Nincs elég hely a fájlrendszerekben a kiválasztott szoftverekhez. További %s szükséges.

en: Not resizeable
hu: Nem átméretezhető

en: Note:  The settings you make on this screen will not be applied until you click on the main menu's 'Begin Installation' button.
hu: Megjegyzés: A beállítások ezen a képernyőn mindaddig érintetlenül maradnak mindaddig,
    amíg nem kattint a főmenü "Telepítés indítása" gombra.

en: Nothing selected
hu: Semmi sincs kijelölve

en: Notice:  This is pre-release software that is intended for development and testing purposes only.  Do not use this software for any critical work or for production environments.
    
    By clicking "I want to proceed", you understand and accept the risks associated with pre-release software, that you intend to use this for testing and development purposes only, and are willing to report any bugs or issues in order to enhance this work.
    
    If you do not understand or accept the risks, then please exit this program by clicking "I want to exit" which will reboot your system.
hu: Megjegyzés: Ez egy előzetes kiadású szoftver, mely csak fejlesztői és tesztelési célokra szánt. *Ne* használja kritikus munkát végző vagy éles környezetben.
    
    A „Folytatni szeretném” megnyomásával megérti és elfogadja az előzetes kiadású szoftverrel járó kockázatokat, és kijelenti hogy csak tesztelési és fejlesztési célokra használja, valamint hajlandó bejelenteni az esetleges problémákat, hogy javítson ezen a munkán.
    
    Ha nem érti, vagy nem fogadja el a kockázatokat, akkor lépjen ki a „Ki szeretnék lépni” gomb megnyomásával, amely újraindítja a rendszerét.

en: Optional proxy password.
hu: Opcionális proxy jelszó.

en: Optional proxy user name.
hu: Opcionális proxy felhasználói név.

en: Or, assign new mount points to existing partitions after selecting them below.
hu: Vagy, rendeljen össze új csatolási pontokat a meglévő partíciókhoz miután alább kiválasztotta őket.

en: Order
hu: Sorrend

en: Other Storage Options
hu: Egyéb tároló lehetőségek

en: PM
hu: DU

en: PRE-RELEASE / TESTING
hu: KIADÁS ELŐTTI  / TESZT VÁLTOZAT

en: PV partition "%s" is defined multiple times.
hu: A(z) „%s” PV partíció többször van megadva.

en: Parent
hu: Szülő

en: Partition "%s" given in part command does not exist.
hu: A part parancsban megadott „%s” partíció nem létezik.

en: Partition Scheme Options
hu: Partíciós séma opciók

en: Partitioning
hu: Particionálás

en: Passphrase
hu: Jelszó

en: Passphrase for autopart encryption not specified.
hu: Nincs megadva jelmondat az autopart titkosításhoz.

en: Passphrase:
hu: Jelszó:

en: Password
hu: Jelszó

en: Password (confirm):
hu: Jelszó (erősítse meg):

en: Password is not set.
hu: Jelszó nincs beállítva.

en: Password is set.
hu: Jelszó beállítva.

en: Password set.
hu: Jelszó beállítva.

en: Password:
hu: Jelszó:

en: Passwords do not match!
hu: Jelszavak nem egyeznek!

en: Passwords or encryption keys are required to access
    the wireless network
hu: Jelszó vagy titkosítási kulcsok szükségesek a hozzáféréshez
    a vezetéknélküli hálózathoz.

en: Passwords or encryption keys are required to access
    the wireless network '%(network_id)s'.
hu: Jelszó vagy titkosítási kulcsok szükségesek a hozzáféréshez
    '%(network_id)s' vezeték nélküli hálózathoz.

en: Paths
hu: Útvonalak

en: Percentage must be between 0 and 100.
hu: A százalék 0 és 100 közé kell essen.

en: Performing post-installation setup tasks
hu: Telepítést záró beállítási feladatok végrehajtása

en: Physical volume "%(device)s" has a format of "%(format)s", but should have a format of "lvmpv".
hu: A(z) „%(device)s” fizikai kötet „%(format)s” formázással rendelkezik, de „lvmpv” formázás lenne szükséges helyette.

en: Please complete all spokes before continuing
hu: Kérem fejezzen be minden fokozatot mielőtt folytatja

en: Please complete items marked with this icon before continuing to the next step.
hu: Kérem fejezze be az ezzel az ikonnal jelölt következő elemeket mielőtt folytatná a következő lépéssel.

en: Please create a name for this %(container_type)s and select at least one disk below.
hu: Kérem adjon nevet a %(container_type)s és válasszon legalább egy lemezt alább.

en: Please create a name for this container and select at least one disk below.
hu: Adjon nevet a tárolóhoz, és lent válasszon legalább egy lemezt.

en: Please enter a valid mount point.
hu: Adjon meg egy érvényes csatolási pontot.

en: Please enter a valid name.
hu: Adjon meg egy érvényes nevet.

en: Please make a selection from the above:
hu: Kérjük válasszon a fentiekből:

en: Please make your selection from the above list.
    Press 'c' to continue after you have made your selection.
hu: Kérjük válasszon a fenti listából.
    Nyomja meg a „f” gombot, miután kiválasztotta.

en: Please manually connect your vnc client to %s to begin the install.
hu: Kérem csatlakozzon a vnc ügyféllel %s gazdához, hogy megkezdje a telepítést.

en: Please manually connect your vnc client to <IP ADDRESS>:%s to begin the install. Switch to the shell (Ctrl-B 2) and run 'ip addr' to find the <IP ADDRESS>.
hu: Kérem kézzel korrigálja a vnc kliensét erre az <IP CÍMRE>:%s, hogy a telepítést megkezdhesse. Váltson át parancssorra (Ctrl-B 2) és futtason egy 'ip addr' parancsot hogy megtalálja az <IP CÍMÉT>.

en: Please press <return> to get a shell.
hu: A parancssorért nyomja meg az <return> gombot.

en: Please provide LUKS passphrase. You will have to type it twice.
hu: Kérjük, adja meg a LUKS jelszót. Kétszer kell beírnia.

en: Please provide VNC password (must be six to eight characters long).
    You will have to type it twice. Leave blank for no password
hu: Kérem adja meg a VNC jelszavát. (hat vagy nyolc karakter hosszúnak kell lennie). Kétszer kell begépelnie. Ha pedig nem kíván jelszót, hagyja üresen.

en: Please respond '%(yes)s' or '%(no)s':
hu: Kérjük válaszoljon, „%(yes)s” vagy „%(no)s”:

en: Please select language support to install.
    [%(back)s to return to language list, %(continue)s to continue, %(quit)s to quit]:
hu: Kérjük válassza ki a telepítendő nyelvi támogatást.
    [%(back)s a visszalépéshez a nyelvek listájához, %(continue)s a folytatáshoz, %(quit)s a kilépéshez]:

en: Please select new root password. You will have to type it twice.
hu: Kérem válasszon új root jelszót. Kétszer kell majd megadnia.

en: Please select the network interface which is connected to your FCoE switch.
hu: Kérem válassza ki a hálózati csatlakozót ami kapcsolódik az FCoE switch-éhez.

en: Please select the timezone.
    Use numbers or type names directly [%(back)s to region list, %(quit)s to quit]:
hu: Kérjük válasszon időzónát.
    Használjon számokat, vagy közvetlenül típusneveket [„%(back)s” a régiólistához, „%(quit)s” a kilépéshez]:

en: Please ssh install@%s to begin the install.
hu: Használja az ssh install@%s parancsot a telepítés megkezdéséhez.

en: Please ssh install@<host> to continue installation.
hu: Kérjük használja az ssh install@<host> parancsot a telepítés folytatásához.

en: Please use the live desktop environment's tools for customizing your network configuration.  You can set the host name here.
hu: Kérem használja a live asztali környezet eszközeit a hálózatának testreszabásához. Itt beállíthatja a kiszolgáló nevét.

en: Please wait... software metadata still loading.
hu: Kérem várjon... szoftver metaadatai még töltődnek...

en: Port / Target / LUN #
hu: Port / Cél / LUN #

en: Portal
hu: Portál

en: Preparing deployment of %s
hu: %s telepítésének előkészítése

en: Preparing to install
hu: Telepítés előkészítése

en: Preparing transaction from installation source
hu: Tranzakció előkészítése a telepítési forrásból

en: Preserve
hu: Megőriz

en: Press Done again to use anyway.
hu: Ha mégis használni kívánja, akkor nyomja meg a Kész gombot.

en: Press Done to continue.
hu: A folytatáshoz kattintson a Kész gombra.

en: Press ENTER to continue
hu: Nyomjon ENTER-t a folytatáshoz

en: Press enter to exit.
hu: Nyomjon entert a kilépéshez

en: Pressing 'OK' below will take you to the disk selection screen where you will need to re-select your disks.
hu: Az „OK” gomb lenyomásával a lemezkiválasztó képernyőre kerül, ahol újra ki kell választania a lemezeit.

en: Private key password:
hu: Privát kulcs jelszó:

en: Probing storage...
hu: Tárolók tesztelése...

en: Processing...
hu: Feldolgozás...

en: Progress
hu: Folyamat állapota:

en: Protocol for the repository URL.
hu: Protokoll a tároló URL-jéhez.

en: Protocol in URL does not match selected protocol
hu: Az URL-ben szereplő protokoll nem egyezik a kiválasztott protokollal

en: Provider
hu: Szolgáltató

en: Proxy authentication data duplicated
hu: A proxy hitelesítő adatok lemásolva

en: Question
hu: Kérdés

en: Quit
hu: Kilépés

en: RAID Level:
hu: RAID szint:

en: RAID device  "%s" given in raid command does not exist.
hu: A raid parancsban megadott „%s” RAID eszköz nem létezik.

en: RAID device "%(device)s" has a format of "%(format)s", but should have a format of "mdmember".
hu: A(z) „%(device)s” RAID eszköz „%(format)s” formátumú, de „mdmember” kellene legyen.

en: RAID partition "%s" is defined multiple times.
hu: A(z) „%s” RAID partíció többször van megadva.

en: RAID sets that contain '%(desc)s' must have one of the following device types: %(types)s.
hu: A(z) „%(desc)s” elemet tartalmazó RAID tömbnek a következő eszköztípusok egyikét kell használnia: %(types)s.

en: RAID sets that contain '%(desc)s' must have one of the following metadata versions: %(metadata_versions)s.
hu: A(z) „%(desc)s” elemet tartalmazó RAID tömbnek a következő metaadat verziók egyikét kell használnia: %(metadata_versions)s.

en: RAID sets that contain '%(desc)s' must have one of the following raid levels: %(raid_level)s.
hu: A(z) „%(desc)s” elemet tartalmazó RAID tömbnek a következő raid szintek egyikét kell használnia: %(raid_level)s.

en: RAID volume "%s" specified with --useexisting does not exist.
hu: A(z) „%s”, --useexisting kapcsolóval megadott RAID kötet nem létezik.

en: RAID0 <span foreground="grey">(Performance)</span>
hu: RAID0 <span foreground="grey">(Teljesítmény)</span>

en: RAID1 <span foreground="grey">(Redundancy)</span>
hu: RAID1 <span foreground="grey">(Redundancia)</span>

en: RAID10 <span foreground="grey">(Performance, Redundancy)</span>
hu: RAID10 <span foreground="grey">(Teljesítmény, rendundancia)</span>

en: RAID4 <span foreground="grey">(Error Checking)</span>
hu: RAID4 <span foreground="grey">(Hiba ellenőrzés)</span>

en: RAID5 <span foreground="grey">(Distributed Error Checking)</span>
hu: RAID5 <span foreground="grey">(Elosztott hibaellenőrzés)</span>

en: RAID6 <span foreground="grey">(Redundant Error Checking)</span>
hu: RAID6 <span foreground="grey">(Redundáns hiba ellenőrzés)</span>

en: RECLAIM DISK SPACE
hu: LEMEZTERÜLET VISSZANYERÉSE

en: RESCAN DISKS
hu: LEMEZEK ÚJRAPÁSZTÁZÁSA

en: ROOT PASSWORD
hu: RENDSZERGAZDA JELSZÓ

en: Random data quality:
hu: Véletlenszerű adat minősége:

en: Read-only mount
hu: Csak olvasható csatolás

en: Reclaimable Space
hu: Visszanyerhető terület

en: Reconfiguring NVDIMM devices. This may take a moment...
hu: NVDIMM eszközök újrakonfigurálása. Ez eltarthat egy ideig…

en: Region
hu: Régió

en: Reload storage configuration from disk.
hu: Tárolók felosztásának újratöltésre a lemezről.

en: Remote directory is required
hu: Szükséges a távoli elérésű könyvtár

en: Remove NTP server
hu: NTP kiszolgáló eltávolítása

en: Remove the selected mount point(s).
hu: Kiválasztott csatolási pont(ok) eltávolítása.

en: Remove the selected repository.
hu: Kiválasztott szoftvertároló eltávolítása.

en: Replace Existing Linux system(s)
hu: Cserélje le a meglévő Linux rendszer(eke)t

en: Repo URL
hu: Tárhely URL

en: Repository name conflicts with internal repository name.
hu: Tároló neve ütközik egy belső tároló nevével.

en: Requested boot drive "%s" doesn't exist or cannot be used.
hu: A kért „%s” indítási eszköz nem létezik, vagy nem használható.

en: Rescanning disks after reconfiguration.
    This may take a moment ...
hu: Lemezek újrapásztázása az újrakonfigurálás után.
    Ez eltarthat egy ideig…

en: Rescanning disks finished.
hu: A lemezek újrapásztázása befejeződött.

en: Rescue
hu: Helyreállítás

en: Rescue Mount
hu: Helyreállító csatolás

en: Restoring hardware time...
hu: Rendszeridő visszaállítása...

en: Revert to the previous list of repositories.
hu: A korábbi tárolólista visszaállítása.

en: Root Selection
hu: Gyökér kiválasztása

en: Root account is disabled
hu: Root felhasználó kikapcsolva

en: Root account is disabled.
hu: Root jelszó kikapcsolva.

en: Root password
hu: Rendszergazda jelszó

en: Root password is not set
hu: Root jelszó nincs beállítva

en: Root password is set
hu: Root jelszó beállítva

en: Run %s to unmount the system when you are finished.
hu: A(z) %s futtatása a rendszer leválasztásához, amint végzett.

en: Run %s to unmount the system when you are finished.
hu: Futtassa a következőt a rendszer leválasztásához, ha végzett: %s.

en: Running post-installation scripts
hu: Telepítést záró parancsfájlok futtatása

en: Running pre-installation scripts
hu: Telepítés előkészítési parancsfájlok futtatása

en: SELECTED DISKS
hu: KIVÁLASZTOTT LEMEZEK

en: SOFTWARE
hu: SZOFTVER

en: SOFTWARE SELECTION
hu: SZOFTVER KIVÁLASZTÁS

en: SPOKE NAME
hu: MONDOTT NÉV

en: SUMMARY OF CHANGES
hu: VÁLTOZÁSOK ÖSSZEGZÉSE

en: SYSTEM
hu: RENDSZER

en: Saving storage configuration...
hu: Tároló konfiguráció mentése...

en: Scanning disks.  This may take a moment...
hu: Lemezek pásztázása folyamatban. Ez eltarthat egy ideig…

en: Sector
hu: Szektor

en: Security
hu: Biztonság

en: Security Key
hu:  Biztonsági kulcs

en: Select a partition scheme configuration.
hu: Válasszon egy partíciós séma összeállítást.

en: Select additional language support to be installed:
hu: Válasszon további telepíteni kívánt nyelvi támogatást:

en: Select all
hu: Összes kiválasztása

en: Select an ISO to use as install source
hu: Válassza ki az ISO fájl-t telepítési forrásként való felhasználáshoz

en: Select an NTP server to remove
hu: Válasszon eltávolítandó NTP-kiszolgálót

en: Select device containing the ISO file
hu: Válassza ki az ISO fájl-t tartalmazó eszközről

en: Select one or more disks this device may reside on.
hu: Válasszon ki egy vagy több lemezt, amelyen az eszköz lehet.

en: Select the device(s) you'd like to install to.  They will be left untouched until you click on the main menu's "Begin Installation" button.
hu: Válassza ki az eszköz(öke)t amire szeretne telepíteni. Érintetlenül maradnak mindaddig, amíg nem kattint a főmenü "Telepítés indítása" gombra.

en: Selected Device
hu: Kiválasztott eszköz

en: Selected Layouts
hu: Kiválasztott kiosztások

en: Selected environment is not valid
hu: A kiválasztott környezet érvénytelen

en: Set Date & Time
hu: Dátum és idő beállítása

en: Set as current system host name.
hu: Beállítás a jelenlegi rendszer gépneveként.

en: Set host name
hu: Gépnév beállítása

en: Set timezone
hu: Időzóna beállítása

en: Setting up installation source...
hu: Telepítési források beállítása...

en: Setting up the installation environment
hu: Telepítési környezet beállítása

en: Shell
hu: Parancssor

en: Shrink
hu: Összezsugorít

en: Single <span foreground="grey">(No Redundancy, No Striping)</span>
hu: Önálló <span foreground="grey">(Nincs redundancia, Nincs szegmentálás)</span>

en: Skip to shell
hu: Ugrás a parancssorig

en: Slaves
hu: Másodlagos eszközök

en: Snapshot %s already exists.
hu: A(z) %s pillanatfelvétel már létezik.

en: Snapshot: origin "%(origin)s" of snapshot "%(name)s" is not a valid thin LV device.
hu: Pillanatfelvétel: a(z) „%(name)s” pillanatfelvétel „%(origin)s” forrása nem egy érvényes vékony logikai kötet eszköz.

en: Software selection
hu: Szoftver válogatás

en: Source changed - please verify
hu: Forrás megváltozott - kérem ellenőrizze

en: Specialized & Network Disks
hu: Specializált & Hálózati Lemezek

en: Specified name %s already in use.
hu: A megadott %s név már használatban van.

en: Specify Repo Options
hu: Definiálja a tárhely opcióit

en: Speed
hu: Sebessége

en: Standard Partition
hu: Szabványos partíció

en: Start VNC
hu: VNC indítása

en: Start shell
hu: Parancssor indítása

en: Starting Install to Hard Drive
hu: Telepítés megkezdése a merevlemezre

en: Starting VNC...
hu: VNC indítása...

en: Starting automated install
hu: Automatizált telepítés indítása

en: Starting package installation process
hu: Csomagtelepítési eljárás indítása

en: Starting pull of %(branchName)s from %(source)s
hu: %(branchName)s letöltés megindítása %(source)s forrásból

en: Status unknown
hu: Állapot ismeretlen

en: Status unknown (missing)
hu: Állapot ismeretlen (hiányzik)

en: Storage Options
hu: Tárhely opciók

en: Storage configuration reset due to unrecoverable error. <a href="">Click for details.</a>
hu: Tároló összeállítás alaphelyzetbe állt egy helyrehozhatatlan hiba miatt. <a href="">Kattintson a részletekért.</a>

en: Strong
hu: Erős

en: Subnet Mask
hu: Alhálózati maszk

en: TOTAL SPACE
hu: TELJES LEMEZTERÜLET

[ctx: TUI|Spoke Navigation]
en: b
hu: 'b'A telepítés elindításához

[ctx: TUI|Spoke Navigation]
en: c
hu: f

[ctx: TUI|Spoke Navigation]
en: no
hu: nem

[ctx: TUI|Spoke Navigation]
en: yes
hu: igen

[ctx: TUI|Spoke Navigation|Language Support]
en: b
hu: 'b'A telepítés elindításához

[ctx: TUI|Spoke Navigation|Time Settings]
en: b
hu: 'b'A telepítés elindításához

[ctx: TUI|Spoke Navigation|Timezone Settings]
en: b
hu: v

en: Target
hu: Cél

en: Target WWID
hu: Cél WWID

en: Target size "%(size)s" for device "%(device)s" is invalid.
hu: A(z) „%(device)s” eszközhöz tartozó „%(size)s” célméret érvénytelen.

en: Team
hu: Csapat

en: Team %(interface_name)s (%(list_of_slaves)s) connected
hu: Team kapcsolódva: %(interface_name)s (%(list_of_slaves)s)

en: Testing availability...
hu: Elérhetőség tesztelése…

en: Testing layouts configuration not available.
hu: Teszt kiosztás összeállítása nem elérhető.

en: Text mode provides a limited set of installation options. It does not offer custom partitioning for full control over the disk layout. Would you like to use VNC mode instead?
hu: A szöveges mód korlátozott telepítési lehetőségeket biztosít. Nincs lehetőség saját kezű particionálásra vagy csomagválasztásra. Szeretné inkább a VNC módot használni?

en: That mount point is already in
    use.  Try something else?
hu: Ez a csatolási pont már használatban van.
    Megpróbál egy másikat?

en: That mount point is already in use. Try something else?
hu: Ez a csatolási pont már használatban van. Megpróbál másikat?

en: That mount point is invalid. Try something else?
hu: Ez a csatolási pont érvénytelen. Megpróbálja másképp?

en: The "%s" file system type is not supported.
hu: A(z) „%s” fájlrendszertípus nem támogatott.

en: The %(password)s is empty.
hu: A %(password)s üres.

en: The %(password)s is too short
hu: A %(password)s túl rövid

en: The %(password)s you have provided contains non-ASCII characters. You may not be able to switch between keyboard layouts when typing it.
hu: A megadott %(password)s nem tartalmazhat nem ASCII karaktereket. Lehet, hogy nem lesz képes a billentyűkiosztások közti váltásra amikor begépeli.

en: The %(password)s you have provided is weak.
hu: A megadott %(password)s gyenge.

en: The %(password)s you have provided is weak: %(error_message)s.
hu: A megadott %(password)s gyenge: %(error_message)s.

en: The %(passwords)s do not match.
hu: A %(passwords)s nem egyeznek.

en: The %(passwords)s you entered were different.  Please try again.
hu: A megadott %(passwords)s különböznek egymástól. Próbálja meg újra.

en: The %(product_name)s graphical installer requires %(needed_ram)s MB of memory, but you only have %(total_ram)s MB
    .
hu: A(z) %(product_name)s grafikus telepítő %(needed_ram)s MB memóriát igényel, de csak %(total_ram)s MB elérhető.

en: The %s kickstart command is not currently supported.
hu: A(z) „%s” kickstart parancs jelenleg nem támogatott.

en: The 'boot' area on your computer is where files needed
    to start the operating system are stored.
hu: Az indítóterület azokat a fájlokat tartalmazza,
    amikkel el lehet indítani az operációs rendszert.

en: The 'home' area on your computer is where all your personal
    data is stored.
hu: A saját terület a gépe azon része, ahol a
    személyes fájljait és adatait tárolja.

en: The 'root' area on your computer is where core system
    files and applications are stored.
hu: A gyökérterület az a rész a gépén, ami a fő
    rendszerfájlokat és az alkalmazásait tárolja.

en: The 'swap' area on your computer is used by the operating
    system when running low on memory.
hu: A cserehelyet az operációs rendszer akkor
    használja, amikor kevés a memóriája.

en: The BIOS boot partition is required to enable booting
    from GPT-partitioned disks on BIOS hardware.
hu: A BIOS indítópartíciója szükséges ahhoz, hogy képes legyen
    egy GPT-re particionált lemezről indulni BIOS hardveren.

en: The ISO image %s has a size which is not a multiple of 2048 bytes.  This may mean it was corrupted on transfer to this computer.
    
    It is recommended that you exit and abort your installation, but you can choose to continue if you think this is in error. Would you like to continue using this image?
hu: A(z) %s ISO képfájl mérete nem 2048 bájt többszöröse.  Ez azt is jelentheti, hogy az erre a számítógépre másoláskor megsérült a lemezkép.
    
    Ajánlott, hogy itt kilépjen, és szakítsa meg a telepítést. Azonban választhatja a folytatást is, amennyiben úgy gondolja, hogy ez csak egy hiba. Kívánja folytatni ezzel a lemezképpel?

en: The PReP boot partition is required as part of the
    boot loader configuration on some PPC platforms.
hu: A PReP indítópartíció szükséges a rendszerbetöltő
    beállításához egyes PPC platformokon.

en: The RAID level you have selected (%(level)s) requires more disks (%(min)d) than you currently have selected (%(count)d).
hu: A kiválasztott RAID szintje (%(level)s) több lemezt (%(min)d) igényel, mint amit jelenleg kiválasztott (%(count)d).

en: The RAID volume name "%s" is already in use.
hu: A(z) „%s” RAID kötet név már használatban van.

en: The VNC server is now running.
hu: A VNC kiszolgáló elindult.

en: The added DASD can be found under "Local Standard Disks".
hu: A hozzáadott DASD megtalálható a „Helyi szabványos lemezek” alatt.

en: The container is encrypted.
hu: A konténer titkosítva.

en: The following NVDIMM devices selected from the list will be reconfigured to sector mode:
hu: A következő, listából kiválasztott NVDIMM eszközök újra lesznek konfigurálva szektor módba:

en: The following error occurred discovering DASD devices.  Please double check your configuration information and try again.
hu: A következő hiba történt a iSCSI eszközök felkutatásakor. Kérem ellenőrizze még egyszer az konfigurációs információit és próbálja újra.

en: The following error occurred discovering iSCSI targets.  Please double check your authorization information and try again.
hu: A következő hiba történt a iSCSI célok felfedezésekor. Kérjük ellenőrizze még egyszer az engedélyezési információkat, és próbálja újra.

en: The following error occurred discovering zFCP devices.  Please double check your configuration information and try again.
hu: A következő hiba történt a zFCP eszközök felfedezésekor. Ellenőrizze a konfigurációs információkat, és próbálja újra.

en: The following error occurred logging into the selected iSCSI node.  Please double check your authorization information and try again
hu: A következő hiba történt a kiválasztott iSCSI csomópontra való bejelentkezéskor. Ellenőrizze még egyszer az engedélyezési információit, és próbálja újra.

en: The following error occurred reconfiguring NVDIMM devices:
hu: A következő hiba történt az NVDIMM eszközök újrakonfigurálásakor:

en: The following error occurred while attempting to add an FCoE SAN.  Please check your configuration and try again
hu: A következő hiba történt mialatt megpróbált egy FCoE SAN hozzáadni. Ellenőrizze még egyszer az azonosítási információit, és próbálja újra.

en: The following error occurred while installing the boot loader. The system will not be bootable. Would you like to ignore this and continue with installation?
hu: Az alábbi hiba történt a rendszerindító telepítése közben. A rendszer nem lesz indítható. Szeretné ezt figyelmen kívül hagyni, és folytatni a telepítést?

en: The following error occurred while installing.  This is a fatal error and installation will be aborted.
hu: A következő hiba történt a telepítés közben. Ez egy végzetes hiba, és a telepítés megszakad.

en: The following error was encountered while downloading the escrow certificate:
    
    %s
hu: A következő hiba lépett fel a letéti igazolás letöltése közben:
    
    %s

en: The following errors occurred with your partitioning:
    
    %(errortxt)s
    
    The installation will now terminate.
hu: A következő hiba merült fel particionáláskor:
    
    %(errortxt)s
    
    A telepítés itt befejeződik.

en: The following errors were encountered when checking your disk selection. You can modify your selection or quit the installer.
hu: A következő hibák merültek fel a lemezkiválasztás ellenőrzésekor. Módosíthatja a választását vagy kiléphet a telepítőből.

en: The following errors were encountered when checking your storage configuration.  You can modify your storage layout or quit the installer.
hu: A következő hibák léptek fel a tárolók összeállításának vizsgálatakor. Ebben az esetben módosíthatja a tárolók kiosztását,
    vagy kiléphet a telepítőből.

en: The following file systems for your Linux system were not unmounted cleanly.  Would you like to mount them anyway?
    %s
hu: A Linux rendszere következő fájlrendszereit nem tisztán választották le.  Biztosan csatolni akarja azokat?
    %s

en: The following installations were discovered on your system.
hu: A következő telepítések lettek felfedezve a rendszeren.

en: The following mandatory spokes are not completed:
hu: A következő fontos lépcsők nincsenek készen:

en: The following nodes have been discovered using the iSCSI initiator <b>%(initiatorName)s</b> using the target IP address <b>%(targetAddress)s</b>.  Please select which nodes you wish to log into:
hu: A következő csomópontok lettek felfedezve a(z) <b>%(initiatorName)s </b> iSCSI kezdeményező segítségével, a(z) <b>%(targetAddress)s</b> cél IP-címének használatával . Kérem válassza ki azokat a csomópontokat, amelyekbe be kíván jelentkezni:

en: The following software marked for installation has errors.  This is likely caused by an error with
    your installation source.
hu: A következő telepítésre jelölt szoftver hibás. Ezt valószínűleg a telepítési forrás hibája okozza.

en: The following unformatted or LDL DASDs have been detected on your system. You can choose to format them now with dasdfmt or cancel to leave them unformatted. Unformatted DASDs cannot be used during installation.
hu: A következő formázatlan vagy LDL DASD eszközök lettek érzékelve a rendszeren. Kiválaszthatja, hogy megformázza őket a dasdfmt segítségével, vagy formázatlanul hagyja őket. A formázatlan DASD eszközök nem használhatóak a telepítés során.

en: The following unformatted or LDL DASDs have been detected on your system. You can choose to format them now with dasdfmt or cancel to leave them unformatted. Unformatted DASDs cannot be used during installation.
hu: A következő formázatlan vagy LDL DASD eszközök lettek érzékelve a rendszeren. Kiválaszthatja, hogy megformázza őket a dasdfmt segítségével, vagy mégsem, és formázatlanul hagyja őket. A formázatlan DASD eszközök nem használhatóak a telepítés során.

en: The following warnings were encountered when checking your storage configuration.  These are not fatal, but you may wish to make changes to your storage layout.
hu: A következő figyelmeztetések léptek fel a tárolók összeállításának vizsgálatakor. Ebben az esetben, ezek nem végzetes hibák, de ha úgy gondolja,  módosítsa a tárolók kiosztását.

en: The group '%s' is required for this installation. This group does not exist. This is a fatal error and installation will be aborted.
hu: A(z) „%s” nevű csoport szükséges a telepítéshez, azonban ez a csoport nem létezik. Ez végzetes hiba, és a telepítés befejeződik.

en: The installation cannot continue and the system will be rebooted
hu: A telepítést nem lehet folytatni, és a rendszer újraindul.

en: The installation source is in use by the installer and cannot be changed.
hu: A telepítési forrást használja a telepítő, és nem változtatható meg.

en: The installation was stopped due to what seems to be a problem with your hardware. The exact error message is:
    
    %s.
    
     The installer will now terminate.
hu: A telepítés megállt, valószínűleg hardverhiba miatt. A pontos hibaüzenet a következő:
    
    %s.
    
    A telepítő most leáll.

en: The installer has tried to mount the installation image, but cannot find it on the hard drive.
    
    Should I try again to locate the image?
hu: A telepítő megpróbálta csatlakoztatni a telepítési képet, de az nem található a merevlemezen.
    
    Még egyszer megpróbálja megtalálni a lemezképet?

en: The maximum size "%s" is invalid.
hu: A(z) „%s” maximális méret érvénytelen.

en: The mount point "%s" is not valid.  It must start with a /.
hu: A(z) „%s” csatolási pont érvénytelen. / jellel kell kezdődnie.

en: The mount point %s must be on a linux file system.
hu: %s csatoló pontnak linuxos fájlrendszerben kell lennie.

en: The package '%s' is required for this installation. This package does not exist. This is a fatal error and installation will be aborted.
hu: A(z) „%s” csomag szükséges a telepítéshez, azonban ez a csomag nem létezik. Ez egy végzetes hiba, és a telepítés megszakad.

en: The password cannot be more than eight characters long.
hu: A jelszó nem lehet hosszabb, mint 8 karakter.

en: The password is set.
hu: A jelszó beállítva.

en: The password must be at least six characters long.
hu: A jelszó legalább 6 karakter hosszú kell legyen.

en: The password was set by kickstart.
hu: A jelszó a kickstart fájl alapján került beállításra.

en: The rescue environment will now attempt to find your Linux installation and mount it under the directory : %s.  You can then make any changes required to your system.  Choose '1' to proceed with this step.
    You can choose to mount your file systems read-only instead of read-write by choosing '2'.
    If for some reason this process does not work choose '3' to skip directly to a shell.
hu: A helyreállítási rendszer megpróbálja megtalálni a Linux telepítését, és csatolni a %s könyvtár alá. Ezek után bármilyen szükséges változtatást megtehet a rendszerén. Válassza az „1”-et a lépés folytatásához.
    Választhatja, hogy csak olvasható módban csatolja a fájlrendszereket a „2” választásával.
    Ha valamiért nem működik ez a folyamat, akkor válassza a „3”-at a parancssorhoz ugráshoz.

en: The root account is used for administering the system.  Enter a password for the root user.
hu: A root jelszó a rendszer adminisztrálására szolgál. Adja meg a jelszavát a root felhasználóhoz.

en: The size "%s" is invalid.
hu: A(z) „%s” méret érvénytelen.

en: The software marked for installation has the following errors.  This is likely caused by an error with your installation source.  You can quit the installer, change your software source, or change your software selections.
hu: A telepítésre megjelölt szoftvereknél a következő hibák állnak fenn. Ezt valószínűleg a telepítési forrás hibája okozza. Kiléphet a telepítőből, megváltoztathatja a szoftverforrást, vagy megváltoztathatja a kiválasztott szoftvereket.

en: The space available to this mount point can be changed by modifying the volume below.
hu: A terület ehhez a csatolási pontnál megváltoztatható, a kötet módosításával alább.

en: The system needs better quality of random data, you can improve it by typing randomly on keyboard and moving your mouse. The installation will continue automatically regardless of random data quality when time runs out.
hu: A rendszer számára szükség van jobb minőségű véletlenszerű adatra, és ezt segítheti amennyiben véletlenszerűen gépel a billentyűzetén vagy megmozgatja az egerét. A telepítés automatikusan folytatódni fog, függetlenül a véletlenszerű adatok minőségétől amikor az időzítés lejár.

en: The system needs more random data entropy
hu: A rendszernek több véletlenszerű adat entrópiára van szüksége.

en: The system will reboot automatically when you exit from the shell.
hu: A rendszer automatikusan újraindul, ha kilép a parancssorból.

en: The upgrade kickstart command is no longer supported. Upgrade functionality is provided through fedup.
hu: Az upgrade kickstart frissítési parancs már nem támogatott. A frissítési funkció már a fedup alkalmazáson keresztül biztosított.

en: The volume group name "%s" is already in use.
hu: A(z) „%s” kötetcsoport név már használatban van.

en: There is a problem with your existing storage configuration: %(errortxt)s
    
    You must resolve this matter before the installation can proceed. There is a shell available for use which you can access by pressing ctrl-alt-f1 and then ctrl-b 2.
    
    Once you have resolved the issue you can retry the storage scan. If you do not fix it you will have to exit the installer.
hu: Probléma lépett fel a jelenlegi tárolókonfigurációjával: %(errortxt)s
    
    Meg kell oldania ezt a problémát mielőtt a telepítés folytatódhat. A segítségére lehet a parancssor, amelyet a Ctrl-Alt-F1, majd a Ctrl-B 2 lenyomásával érhet el.
    
    Ha sikerült megoldania a problémát, újraindíthatja a tárolófelderítést. Ha nem javítja ki, akkor ki kell lépnie a telepítőből.

en: There is also free space available in pre-existing file systems.  While it's risky and we recommend you back up your data first, you can recover that free disk space and make it available for this installation below.
hu: Néhány lemezei a rendszerében szabad hellyel rendelkeznek a korábbi fájlrendszereivel. Mivel ez elég kockázatos, elsőként azt javasoljuk, mentse el adatait, és utána visszanyerheti szabad területeit, és elérhetővé teheti az alábbi telepítés számára:

en: There is an entry in your /etc/fstab file that contains an invalid or incorrect file system type:
hu: Egy bejegyzés az /etc/fstab fájlban hibás vagy érvénytelen fájlrendszertípust tartalmaz:

en: There was a problem with your disk selection. Click here for details.
hu: Hiba volt a lemezválasztással. Kattintson ide a részletekért.

en: There was an error running the kickstart script at line %(lineno)s.  This is a fatal error and installation will be aborted.  The details of this error are:
    
    %(details)s
hu: Hiba történt a kickstart parancsfájl %(lineno)s. sorában. Ez egy végzetes hiba, és a telepítés megszakad. A hiba részletei a következők:
    
    %(details)s

en: This LVM Volume Group is missing %(missingPVs)d of %(totalPVs)d physical volumes. You can remove it or select a different device.
hu: Ez a szoftveres LVM kötet hiányos: %(missingPVs)d / %(totalPVs)d fizikai partíció hiányzik. Eltávolíthatja, vagy választhat egy másik eszközt.

en: This Software RAID array is missing %(missingMembers)d of %(totalMembers)d member partitions. You can remove it or select a different device.
hu: Ez a szoftveres RAID tömb hiányos: %(missingMembers)d of %(totalMembers)d partíciórész hiányzik. Eltávolíthatja vagy kiválaszthat egy másik eszközt.

en: This device cannot be edited directly. You can remove it or select a different device.
hu: Az eszköz közvetlenül nem szerkeszthető. Eltávolíthatja, vagy választhat egy másik eszközt.

en: This device contains the installation source.
hu: Ez az eszköz tartalmazza a telepítési forrást.

en: This device is encrypted and cannot be read without a valid passphrase. You may unlock it below.
hu: Ez az eszköz titkosított és nem olvasható addig, míg meg nem ad egy érvényes jelszót. Most megpróbálhatja feloldani alább.

en: This field is optional.
hu: Ez a mező opcionális.

en: This file system may not be resized.
hu: Ez a fájlrendszer nem átméretezhető.

en: This hardware (or a combination thereof) is not supported by Red Hat.  For more information on supported hardware, please refer to http://www.redhat.com/hardware.
hu: Ezt a hardvert (vagy azok kombinációját) nem támogatja a Red Hat.  További információkat a támogatott hardverekről, kérjük, olvassa el a http://www.redhat.com/hardware alatt találhatóakat.

en: This is unstable, pre-release software.
hu: Ez egy instabil, stabil kiadás előtti szoftver.

en: This media is good to install from.
hu: Ez a média alkalmas a telepítésre.

en: This media is not good to install from.
hu: Ez a média nem alkalmas a telepítésre.

en: This mount point is invalid. The %s directory must be on the / file system.
hu: Ez a csatolási pont érvénytelen. A(z) %s könyvtár a / fájlrendszeren kell legyen.

en: Time settings
hu: Időbeállítások

en: Timezone is not set.
hu: Időzóna nincs beállítva

en: Timezone settings
hu: Időzóna beállítások

en: Timezone: %s
hu: Időzóna: %s

en: Tip:
hu: Jótanács:

en: To use DASD disks, you must provide the device number.
hu: Ahhoz hogy iSCSI lemezeket használhasson, meg kell adnia az eszköz számát.

en: To use iSCSI disks, you must provide the address of your iSCSI target and the iSCSI initiator name you've configured for your host.
hu: Az iSCSI lemezek használatához meg kell adnia az iSCSI céleszköz címét és az iSCSI kezdeményező nevét, amit a gazdagépen beállított.

en: To use zFCP disks, you must provide the device number, WWPN, and LUN configured for the device.
hu: A zFCP lemezek használatához meg kell adnia az eszközhöz beállított eszközszámot, a WWPN-t és a LUN-t.

en: Too short
hu: Túl rövid

en: Total selected space to reclaim: <b>%s</b>
hu: Teljes visszanyerni kívánt tárhely:  <b>%s</b>

en: Tried to use undefined partition "%s" in Btrfs volume specification.
hu: Nem definiált „%s” partíciót próbált használni a Btrfs kötet megadásánál.

en: Tried to use undefined partition "%s" in RAID specification.
hu: Nem definiált „%s” partíciót próbált használni a RAID megadásánál.

en: Tried to use undefined partition "%s" in Volume Group specification
hu: Nem definiált „%s” partíciót próbált használni a kötetcsoport megadásánál.

en: Try Fedora
hu: Próbálja ki a Fedora rendszerét

en: Type
hu: Típus

en: Type here to search.
hu: Gépeljen ide a kereséshez.

en: UNFORMATTED DASDS
hu: FORMÁZATLAN DASD ESZKÖZÖK

en: URL for the repository, without protocol.
hu: A szoftvertároló URL-je, protokoll megjelölés nélkül.

en: URL has no host component
hu: Az URL-nek nincs kiszolgáló komponense

en: URL is empty
hu: Az URL üres

en: URL of proxy in the form of protocol://host:[port]
hu: A proxy URL-je a következő formában: protocol://host:[port]

en: USER SETTINGS
hu: FELHASZNÁLÓI BEÁLLÍTÁSOK

en: Unable to encrypt password: unsupported algorithm %s
hu: Nem lehet titkosítani a jelszót: nem támogatott %s algoritmus

en: Unable to find /bin/bash to execute!  Not starting shell.
hu: Nem található a futtatandó /bin/bash!  Nem indul parancssor.

en: Unacceptable label format for file system.
hu: A címkeformátum nem fogadható el a fájlrendszerhez.

en: Unavailable
hu: Elérhetetlen

en: Unformatted DASDs Detected
hu: Formázatlan DASD eszközök észlelve

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Unknown or invalid device '%s' specified
hu: Ismeretlen vagy érvénytelen „%s” eszköz lett megadva

en: Unknown or invalid format '%(format)s' specified for device '%(device)s'
hu: Ismeretlen vagy érvénytelen „%(format)s” formátum lett megadva a(z) „%(device)s” eszközhöz

en: Unmanaged
hu: Nincs beállítva

en: Unsupported Hardware
hu: Nem támogatott hardver

en: Unsupported Hardware Detected
hu: Nem támogatott hardver észleve

en: Updates
hu: Frissítések

en: Use
hu: Alkalmaz

en: Use All Space
hu: Használja fel az összes tárhelyet

en: Use Free Space
hu: Szabad tárhelyet használja fel

en: Use Network Time
hu: Hálózati idő használata

en: Use of this product is subject to the license agreement found at %s
hu: A termék használatára az itt található licencmegállapodás vonatkozik: %s

en: Use text mode
hu: Szöveges mód használata

en: Use the credentials from discovery
hu: Használja a hitelesítő adatokat a felfedezés lépésből

en: User %s will be created
hu: Felhasználó %s hozzáadásra kerül

en: User and Group IDs
hu: Felhasználó és csoport azonosítók

en: User creation
hu: Felhasználó  létrehozása

en: User name
hu: Felhasználói név

en: User name cannot contain character: '%s'
hu: A felhasználónév nem tartalmazhatja a karaktert: „%s”

en: User name cannot start with '-' character
hu: A felhasználónév nem kezdődhet „-” karakterrel

en: User name is reserved for system: %s
hu: A felhasználónév a rendszer számára van fenntartva: %s

en: User name must be shorter than 33 characters
hu: A felhasználónévnek rövidebbnek kell lennie mint 33 karakter

en: User name:
hu: Felhasználónév:

en: VLAN %(interface_name)s (%(parent_device)s, ID %(vlanid)s) connected
hu: VLAN kapcsolódva: %(interface_name)s (%(parent_device)s, ID %(vlanid)s)

en: VNC Password
hu: VNC jelszó

en: VNC password must be six to eight characters long.
    Please enter a new one, or leave blank for no password.
hu: A megadott VNC jelszó nem volt min. 6 karakter hosszú.
    Kérem adjon meg egy újat, vagy hagyja üresen a jelszó elhagyásához.

en: VPN Type
hu: VPN típusa

en: Vendor
hu: Gyártó

en: Verifying media, please wait...
hu: Média ellenőrzése, kérem várjon...

en: Volume
hu: Kötet

en: Volume Group
hu: Kötetcsoport:

en: Volume Group name %s is already in use. Not saving changes.
hu: A kötetcsoport %s neve már használatban van. Változtatások nem kerülnek mentésre.

en: Volume group "%s" defined without any physical volumes.  Either specify physical volumes or use --useexisting.
hu: A(z) „%s” kötetcsoport fizikai kötetek nélkül lett megadva. Vagy adja meg a fizikai köteteket, vagy használja a --useexisting kapcsolót.

en: Volume group "%s" given in volgroup command does not exist.
hu: A volgroup parancsban megadott „%s” kötetcsoport nem létezik.

en: Volume group given physical extent size of "%(extentSize)s", but must be one of:
    %(validExtentSizes)s.
hu: A kötetcsoport megadott fizikai mérete „%(extentSize)s”, de a következők egyike kell legyen: %(validExtentSizes)s.

en: WELCOME
hu: ÜDVÖZÖLÖM

en: WELCOME TO %(name)s %(version)s.
hu: ÜDVÖZLI A %(name)s %(version)s.

en: Waiting for %s threads to finish
hu: Várakozás %s szál befejeződésére

en: Warning checking storage configuration
hu: Hiba tárolók összeállításának ellenőrzésekor

en: Warning checking storage configuration.  <a href="">Click for details.</a>
hu: Figyelmeztetés a tároló összeállítás ellenőrzésekor. <a href="">Kattintson a részletekért.</a>

en: Warning checking storage configuration.  <a href="">Click for details</a> or press Done again to continue.
hu: Figyelmeztetés a tárolók összeállításának vizsgálatakor. <a href="">Kattintson a részletekért.</a> vagy nyomjon Kész gombot újra a folytatáshoz.

en: Warning: All storage changes made using the installer will be lost when you choose to format.
    
    Proceed to run dasdfmt?
hu: Figyelem: Az összes tárolón végbevitt változtatás a telepítővel elveszik amennyiben a formázást válassza.
    
    Végrehajtja a dasdfmt parancsot?

en: Warning: Existing data on reconfigured devices will be lost.
hu: Figyelmeztetés: Az újrakonfigurálandó eszközökön lévő adatok elvesznek.

en: Warning: You won't be able to switch between keyboard layouts (from the default one) when you decrypt your disks after install.
hu: Figyelem: Nem lesz képes váltani a billentyűzet kiosztások közt (az alapértelmezettről) miután feloldja a titkosítást a lemezein a telepítés után.

en: Warnings
hu: Figyelmeztetések

en: We won't touch your disks until you click 'Begin Installation'.
hu: Nincs változás addig a lemezeken, amíg nem kattint a „Telepítés megkezdése” gombra.

en: We'll need network access to fetch information about your location and to make software
    updates available for you.
hu: Szükséges egy hálózati hozzáférés a helyéről, és hogy
    a szoftverfrissítések elérhetőek legyenek számára.

en: Weak
hu: Gyenge

en: Welcome to Fedora
hu: Üdvözli a Fedora

en: What language would you like to use during the installation process?
hu: Melyik nyelvet szeretné használni a telepítés alatt?

en: When finished, please exit from the shell and your system will reboot.
hu: Amikor végzett, kérjük lépjen ki a parancssorból, és a rendszer újra fog indulni.

en: When you create mount points for your %(name)s %(version)s installation, you'll be able to view their details here.
hu: Amikor csatolási pontot készít a %(name)s %(version)s telepítéshez, itt megtekintheti a részleteket.

en: Which combination(s) would you prefer for switching between keyboard layouts?
hu: Melyik kombináció(kat) részesíti előnyben a billentyűzet kioszás váltásához?

en: Which installation source would you like to use?
hu: Melyik telepítési forrást kívánja felhasználni?

en: Which keyboard layouts would you like to use on this system?  You may move any layout to the top of the list to select it as the default.
hu: Melyik billentyűzetkiosztást szeretné használni ebben a rendszerben? Bármelyik kiosztást elmozgathatja a lista elejére, hogy alapértelmezettként kiválaszthassa.

en: Will try to connect again in 15 seconds...
hu: Újabb próbálkozás 15 másodperc múlva...

en: Wired (%(interface_name)s) connected
hu: Vezetékes (%(interface_name)s) kapcsolódva

en: Wired (%(interface_name)s) connected
hu: Vezetékes (%(interface_name)s) kapcsolat csatlakozott

en: Wired (%(interface_name)s) disconnected
hu: Vezetékes (%(interface_name)s) kapcsolat levált

en: Wireless
hu: Vezeték nélküli

en: Wireless connected to %(access_point)s
hu: Vezeték nélküli kapcsolódva ide: %(access_point)s

en: Working
hu: Működik

en: Writing network configuration
hu: Hálózati beállítások rögzítése

en: X was unable to start on your machine.  Would you like to start VNC to connect to this computer from another computer and perform a graphical installation or continue with a text mode installation?
hu: Az X nem tudott elindulni az Ön gépén.  El szeretné indítani a VNC-t, hogy egy másik gépről csatlakozni lehessen ehhez a géphez - a grafikus módú telepítés indításához, vagy inkább szöveges módban szeretné folytatni a telepítést?

en: You are currently running Fedora from live media.
    You can install Fedora now, or choose "Install to Hard Drive" in the Activities Overview at any later time.
hu: A Fedora rendszere jelenleg live médiáról fut.
    Telepítheti most, vagy válassza a „Telepítés a merevlemezre” ikont a Tevékenységek közül, bármikor a későbbiekben.

en: You can choose "Install to Hard Drive"
    in the Activities Overview at any later time.
hu: Bármikor elérheti a „Telepítés a merevlemezre”
    ikont a Tevékenységek menüből.

en: You can remove existing file systems you no longer need to free up space for this installation.  Removing a file system will permanently delete all of the data it contains.
hu: Eltávolíthatja a meglévő fájlrendszereket amelyekre a továbbiakban nincs szüksége, hogy helyet szabadítson fel a telepítéshez. A fájlrendszerek eltávolításával véglegesen töri az összes benne tartalmazott adatokat.

en: You can remove or insert additional disks at this time and press 'Rescan Disks' below for the changes to take effect.
hu: Most hozzáadhat vagy eltávolíthat további lemezeket, a „Lemezek újrapásztázása” gombot megnyomva a változások érvénybe lépnek.

en: You don't have any Linux partitions.  Rebooting.
hu: Nincs semmilyen Linux partíciója.  Újraindítás.

en: You don't have any Linux partitions. %s
hu: Nincs semmilyen Linux partíciója. %s

en: You have chosen to encrypt some of your data. You will need to create a passphrase that you will use to access your data when you start your computer.
hu: Úgy döntött, hogy titkosítja néhány adatát. Készítenie kell egy jelszót, amit az adatainak elérésére használ majd, amikor elindítja a számítógépét.

en: You have chosen to skip boot loader installation.  Your system may not be bootable.
hu: A rendszerbetöltő telepítésének kihagyását választotta. A rendszer lehet hogy nem fog elindulni.

en: You have no working NTP server configured
hu: Nincs működő NTP kiszolgálója beállítva

en: You have not created a bootable partition.
hu: Nem hozott létre rendszerindító partíciót.

en: You have not defined a root partition (/), which is required for installation of %s to continue.
hu: Nem adott meg gyökérpartíciót (/), amely szükséges a(z) %s telepítésének folytatásához.

en: You have not specified a swap partition. %(requiredMem)s of memory is required to continue installation without a swap partition, but you only have %(installedMem)s.
hu: Nem adott meg cserehely partíciót. %(requiredMem)s memória szükséges a telepítés folytatásához cserehely nélkül, de csak %(installedMem)s érhető el.

en: You have not specified a swap partition. Although not strictly required in all cases, it will significantly improve performance for most installations.
hu: Nem adott meg cserehely partíciót. Ez ugyan nem szükséges minden esetben, de a legtöbb telepítés esetén jelentősen növelheti a teljesítményt.

en: You have provided an invalid value
hu: Érvénytelen értéket adott meg.

en: You have specified that the group '%s' should be excluded from installation.  This group does not exist.  Would you like to ignore this group and continue with installation?
hu: Kikötötte, hogy a(z) „%s” csoportot ki kell hagyni a telepítésből, azonban ez a csoport nem létezik. Szeretné figyelmen kívül hagyni ezt a csoportot, és folytatni a telepítést?

en: You have specified that the group '%s' should be installed.  This group does not exist.  Would you like to ignore this group and continue with installation?
hu: Kikötötte, hogy a(z) „%s” csoportnak telepítésre kell kerülnie, azonban ez a csoport nem létezik. Szeretné figyelmen kívül hagyni ezt a csoportot, és folytatni a telepítést?

en: You have specified that the package '%s' should be installed.  This package does not exist.  Would you like to ignore this package and continue with installation?
hu: A(z) „%s” csomagot megjelölte telepítésre, azonban ez a csomag nem létezik. Szeretné figyelmen kívül hagyni a csomagot és folytatni a telepítést?

en: You haven't created any mount points for your %(product)s %(version)s installation yet.  You can:
hu: Még nem készített egyetlen csatolási pontot sem a %(product)s %(version)s telepítéséhez. Válasszon a következő opciókból:

en: You may <a href="">go back to the main menu</a> to complete other
    installation options while formatting completes.
hu: Visszatérhet <a href="">a főmenübe</a>, hogy más telepítési
     beállításokat is befejezzen, míg a formázás befejeződik.

en: You may <a href="">go back to the main menu</a> to complete other
    installation options while this scan completes.
hu: Visszatérhet <a href="">a főmenübe</a>, hogy más telepítési
     beállításokat is befejezzen, míg a formázás befejeződik.

en: You may add a keyboard layout by selecting it below:
hu: Hozzáadhatja a billentyűzet kiosztását az alábbi listából kiválasztva:

en: You may input a comma-separated list of group names and group IDs here. Groups that do not already exist will be created; specify their GID in parentheses.
hu: Megadhat egy vesszővel elválasztott csoportlista neveket és azonosítóat itt.
    A még nem létező csoportok létrehozásra kerülnek; GID azonosítójukat pedig adja meg zárójelben utánuk.

en: You must create a new file system on the root device.
hu: Egy új fájlrendszert kell készítenie a root eszközön.

en: You must set a password
hu: Megkell adnia egy jelszót

en: You need to configure the network to use a network installation source.
hu: Be kell állítania a hálózatot a hálózati telepítési forrás használatához.

en: You need to set up networking first if you want to use NTP
hu: Elsőként a hálózatot kell beállítania ha az NTP szolgáltatást kívánja használni.

en: You selected disk %(selected)s, which contains devices that also use unselected disk %(unselected)s. You must select or de-select these disks as a set. | You selected disk %(selected)s, which contains devices that also use unselected disks %(unselected)s. You must select or de-select these disks as a set.
hu[0]: Kiválasztotta a %(selected)s lemezt, amely olyan eszközöket tartalmaz, amelyek használják a %(unselected)s lemezt. Ki kell választania azt is, vagy visszavonnia a lemezkészletként történő használatot.
hu[1]: Kiválasztotta a %(selected)s lemezt, amely olyan eszközöket tartalmaz, amelyek használják a %(unselected)s lemezeket. Ki kell választania azokat is, vagy visszavonnia a lemezkészletként történő használatot.

en: You will have to press Done twice to confirm it.
hu: A megerősítéshez kétszer kell megnyomnia a Kész gombot.

en: You'll be able to make space available during custom partitioning.
hu: Lehetősége lesz terület felszabadítására az egyéni particionálás alatt.

en: You'll set a passphrase next.
hu: Majd írja be a jelszót a következő lépésnél.

en: Your %(mount)s partition is less than %(size)s which is lower than recommended for a normal %(productName)s install.
hu: A(z) %(mount)s partíció kisebb mint %(size)s, ami alacsonyabb, mint az ajánlott egy normál %(productName)s telepítéshez.

en: Your %(mount)s partition is less than %(size)s which is lower than required.
hu: A(z) %(mount)s partíció kisebb mint %(size)s, ami kevesebb a szükségesnél.

en: Your %(mount)s partition is too large for %(format)s formatting (allowable size is %(minSize)s to %(maxSize)s)
hu: A(z) %(mount)s partíció túl nagy a(z) %(format)s formázáshoz (a megengedett méret %(minSize)s és %(maxSize)s között van)

en: Your %(mount)s partition is too small for %(format)s formatting (allowable size is %(minSize)s to %(maxSize)s)
hu: A(z) %(mount)s partíció túl kicsi a(z) %(format)s formázáshoz (a megengedett méret %(minSize)s és %(maxSize)s között van)

en: Your %s must be on a separate partition or LV.
hu: %s számára külön partíció vagy logikai kötet szükséges

en: Your BIOS-based system needs a special partition to boot from a GPT disk label. To continue, please create a 1MiB 'biosboot' type partition.
hu: A BIOS-alapú rendszernek szüksége van egy speciális partícióra, hogy GPT lemezről indulhasson. A folytatáshoz kérjük hozzon létre egy 1 MiB méretű „biosboot” típusú partíciót.

en: Your current <a href="" title="%(tooltip)s"><b>%(product)s</b> software selection</a> requires <b>%(total)s</b> of available space, including <b>%(software)s</b> for software and <b>%(swap)s</b> for swap space.
hu: A jelenlegi <a href="" title="%(tooltip)s"><b>%(product)s</b> szoftverválasztáshoz</a> <b>%(total)s</b> elérhető hely kell, ebből <b>%(software)s</b> a szoftvereknek és <b>%(swap)s</b> a cserehelynek.

en: Your customizations will result in the following changes taking effect after you return to the main menu and begin installation:
hu: A testreszabási műveletei a következő változásokkal ütemeződik fel, miután visszatér a főmenübe és elkezdi a telepítést:

en: Your root partition is less than %(size)s which is usually too small to install %(product)s.
hu: A gyökérpartíció kisebb mint %(size)s, amely általában túl kicsi a(z) %(product)s telepítéséhez.

en: Your root partition must be on a device of type: %s.
hu: A gyökérpartíciónak egy elsődleges típusú eszközön kell lennie: %s.

en: Your system had dirty file systems which you chose not to mount.  From a shell, you can fsck and mount your partitions manually.
hu: A rendszerének voltak nem tiszta fájlrendszerei, amelyeket úgy döntött, nem csatlakoztat.  Nyomja meg az entert, hogy a parancsértelmezőbe jusson, ahonnan fsck-t indíthat és csatolhatja a partícióit.

en: Your system has been mounted under %(mountpoint)s.
    
    If you would like to make your system the root environment, run the command:
    
    	chroot %(mountpoint)s
hu: A rendszer a(z) %(mountpoint)s alatt lett csatolva.
    
    Ha szeretné a rendszert a root környezetté tenni, futtassa a következő parancsot:
    
    	chroot %(mountpoint)s

en: _Apply
hu: _Alkalmaz

en: _Click here to create them automatically.
hu: Kattintson ide az automatikus elkészítésükhöz.

en: _Continue
hu: _Tovább

en: _Desired Capacity:
hu: Kivánt kapacitás:

en: _Done
hu: Kész

en: _Encrypt my data.
hu: Titkosítsa az adataimat.

en: _Exit Installer
hu: _Kilépés a telepítőből

en: _I will configure partitioning.
hu: Saját magam állítom be a particionálást.

en: _Label:
hu: _Címke:

en: _Name:
hu: _Név:

en: _New mount points will use the following partitioning scheme:
hu: _Az új csatolási pontok a következő particionálási sémát fogják használni:

en: _No
hu: _Nem

en: _Preserve current selections
hu: Jelenlegi kiválasztás _megőrzése

en: _Quit
hu: Kilépés

en: _Reset selections
hu: _Kiválasztás visszaállítása

en: _Retry
hu: Újr_a

en: _Update Settings
hu: Beállítások frissítése

en: _Yes
hu: Igen

en: autopart fstype of %s is invalid.
hu: a(z) %s autopart fstype típusa érvénytelen.

en: boot loader stage2 device %(stage2dev)s is on a multi-disk array, but boot loader stage1 device %(stage1dev)s is not part of this array. The stage1 boot loader will only be installed to a single drive.
hu: A(z) „%(stage2dev)s” 2. szintű rendszerbetöltő eszköz egy többkötetes tömbben van, de a(z) „%(stage1dev)s” 1. szintű rendszerbetöltő eszköz nincs benne. Az 1. szintű rendszerbetöltő csak egyetlen meghajtóra lesz telepítve.

en: boot loader stage2 device %(stage2dev)s is on a multi-disk array, but boot loader stage1 device %(stage1dev)s is not. A drive failure in %(stage2dev)s could render the system unbootable.
hu: A(z) „%(stage2dev)s” 2. szintű rendszerbetöltő eszköz egy többkötetes tömbben van, de a(z) „%(stage1dev)s” 1. szintű rendszerbetöltő eszköz nincs benne. Egy meghajtó hiba a(z) „%(stage2dev)s” kötetben indíthatatlanná teheti a rendszert.

en: checked
hu: kiválasztva

en: checking status
hu: állapot ellenőrzése

en: container
hu: konténer

en: description
hu: Leírás

en: disk free
hu: üres

en: eg: "20 GB", "500mb" (minus the quotation marks)
hu: pl.: „20 GB”, „500mb” (idézőjelek nélkül)

en: empty password
hu: üres jelszó

en: fs free
hu: fs szabad

en: iscsi --iface must be specified (binding used) either for all targets or for none
hu: Az iscsi --iface megadása kötelező (használt kötés) minden célhoz, vagy egyikhez sem

en: local ISO file
hu: Helyi ISO fájl

en: logvol --noformat must also use the --name= option.
hu: A logvol --noformat parancsnak a --name= kapcsolót is használnia kell.

en: malformed URL, cannot parse it.
hu: rosszul formázott URL, nem lehet értelmezni.

en: minute | minutes
hu[0]: perc
hu[1]: perc

en: name
hu: neve

en: no NTP servers have been configured
hu: nincs NTP kiszolgáló beállítva

en: not configured
hu: nincs beállítva

en: not set
hu: nincs beállítva

en: nvdimm: namespace %s not found.
hu: nvdimm: a(z) %s névtér nem található.

en: nvdimm: nvdimm plugin not available.
hu: nvdimm: az nvdimm bővítmény nem érhető el.

en: part --noformat must also use the --onpart option.
hu: A part --noformat parancsnak az --onpart kapcsolót is használnia kell.

en: passphrase
hu: jelszó

en: passphrases
hu: jelszavak

en: password
hu: jelszó

en: passwords
hu: jelszavak

en: policy name required for %s
hu: házirendnév szükséges ehhez: %s

en: raid --noformat must also use the --device option.
hu: A raid--noformat parancsnak a --device kapcsolót is használnia kell.

en: selected
hu: kijelölve

en: status: not working
hu: állapot: nem működik

en: status: working
hu: állapot: működik

en: storage configuration failed: %s
hu: taroló összeállítás sikertelen: %s

en: summary
hu: összesítés

en: testing status...
hu: Állapot tesztelése

en: unplugged
hu: kihúzva

en: use
hu: Alkalmaz

en: volgroup --noformat and volgroup --useexisting must also use the --name= option.
hu: A volgroup --noformat és a volgroup --useexisting parancsnak a --name= kapcsolót is használniuk kell.
