anaconda 21.48.22.157 - en to bg translation catalogue (951 entries)

en: 	Use of this product is subject to the license agreement found at %s
    
    	Installation complete.  Press return to quit
bg: 	Ползването на този продукт е обект на лицензионно споразумение, намиращо се на %s
    
    	Инсталирането завърши.  Натиснете Enter за край

en: 
    
    Unknown Error.  Aborting.
bg: 
    
    Непозната грешка.  Излизане.

en: 
    
    WARNING!!! VNC server running with NO PASSWORD!
    You can use the vncpassword=<password> boot option
    if you would like to secure the server.
bg: 
    
    ВНИМАНИЕ!!! VNC сървъра работи БЕЗ ПАРОЛА!
    Можете да използвате опцията vncpassword=<password>
    при стартирането, ако искате да защитите сървъра.

en: 
    
    You chose to connect to a listening vncviewer. 
    This does not require a password to be set.  If you 
    set a password, it will be used in case the connection 
    to the vncviewer is unsuccessful
bg: 
    
    Вие избрахте да се свържете към vncviewer.
    Това не изисква да има зададена парола.  Ако
    зададете парола, тя ще бъде използвана в случай,
    че връзката с vncviewer е неуспешна.

en: 
    
    You chose to execute vnc with a password.
bg: 
    
    Избрахте да стартирате vnc с парола.

en: 
    Press <return> to reboot your system.
bg: 
    Натиснете <return> за да рестартирате системата.

en: 
    Running in cmdline mode, no interactive debugging allowed.
    The exact error message is: 
    
    %s.
    
    The installer will now terminate.
bg: 
    Работа в режим на команден ред без възможност за интерактивно отстраняване на грешки.
    Точното съобщение за грешка е: 
    
    %s.
    
    Инсталаторът ще прекрати работа сега.

en: 
    Would you like to use it anyway?
bg: 
    Искате ли да я използвате въпреки това?

en:  IPv4 Address: %(addr)s Netmask: %(netmask)s Gateway: %(gateway)s
bg:  IPv4 адрес: %(addr)s Маска: %(netmask)s Шлюз: %(gateway)s

en:  IPv6 Address: %(addr)s/%(prefix)d
bg:  IPv6 адрес: %(addr)s/%(prefix)d

en:  Starting text mode.
bg:  Стартиране на текстов режим.

en:  Try the text mode installer by running:
    
    '/usr/bin/liveinst -T'
    
     from a root terminal.
bg:  Пробвайте текстовия инсталатор като стартирате:
    
    '/usr/bin/liveinst -T'
    
     в терминал с root права.

en: %(count)d disk selected; %(capacity)s capacity; %(free)s free | %(count)d disks selected; %(capacity)s capacity; %(free)s free
bg[0]: %(count)d избран диск; %(capacity)s капацитет; %(free)s свободни
bg[1]: %(count)d избрани диска; %(capacity)s капацитет; %(free)s свободни

en: %(desc)s cannot be of type %(type)s
bg: %(desc)s не може да е от тип %(type)s

en: %(desc)s cannot be of type %(type)s.
bg: %(desc)s не може да е от тип %(type)s.

en: %(desc)s must be between %(min)d and %(max)d MB in size
bg: %(desc)s трябва да е с големина между %(min)d и %(max)d MB

en: %(desc)s must be mounted on one of %(mountpoints)s.
bg: %(desc)s трябва да е монтиран в едно от %(mountpoints)s.

en: %(desc)s must be within the first %(max_end)s of the disk.
bg: %(desc)s трябва да е в първите %(max_end)s от диска.

en: %(desc)s must not be larger than %(max)dMB.
bg: %(desc)s не може да е по-голям от %(max)d MB.

en: %(desc)s must not be smaller than %(min)dMB.
bg: %(desc)s не може да е по-малък от %(min)d MB.

en: %(deviceName)s may not have enough space for grub2 to embed core.img when using the %(fsType)s file system on %(deviceType)s
bg: На %(deviceName)s може да няма достатъчно пространство за да може grub2 да вгради core.img при използването на файловата система %(fsType)s на %(deviceType)s

en: %(freeSize)s of %(devSize)s
bg: %(freeSize)s от %(devSize)s

en: %(fs)s must be on a device of type %(type)s
bg: %(fs)s трябва да е на устройство от тип %(type)s

en: %(name)s must have one of the following disklabel types: %(types)s.
bg: %(name)s трябва да имат един от следните типове етикет на диск: %(types)s.

en: %(productName)s %(productVersion)s INSTALLATION
bg: ИНСТАЛИРАНЕ НА %(productName)s %(productVersion)s

en: %(productName)s %(productVersion)s installation
bg: %(productName)s %(productVersion)s инсталация

en: %(productName)s %(productVersion)s installation on host %(name)s
bg: %(productName)s %(productVersion)s инсталация на хост %(name)s

en: %(product_name)s requires %(needed_ram)s MB of memory to install, but you only have %(total_ram)s MB on this machine.
bg: %(product_name)s изисква %(needed_ram)s MB памет за да се инсталира, но на тази машина има само %(total_ram)s MB.

en: %s (confirm):
bg: %s (потвърдете):

en: %s The disks you've selected have the following amounts of free space:
bg: %s Дисковете, които сте избрали, имат следните обеми свободно пространство:

en: %s cannot be encrypted
bg: %s не може да бъде криптиран

en: %s cannot be on an encrypted block device.
bg: %s не може да е върху криптирано блоково устройство.

en: %s free
bg: %s свободно

en: %s is missing. Cannot setup authentication.
bg: %s липсва. Не мога да настроя удостоверяването.

en: %s is missing. Cannot setup firewall.
bg: %s липсва. Не мога да настроя защитната стена.

en: %s is now successfully installed and ready for you to use!
    Go ahead and reboot to start using it!
bg: %s е успешно инсталирана и готова за употреба!
    Продължете и рестартирайте за да започнете да я ползвате!

en: %s is now successfully installed on your system and ready for you to use!  When you are ready, reboot your system to start using it!
bg: %s е успешно инсталирана на Вашата система и е готова за работа!  Когато сте готови, рестартирайте системата за да започнете да я ползвате!

en: %s is now successfully installed, but some configuration still needs to be done.
    Finish it and then click the Finish configuration button please.
bg: %s е успешно инсталирана, но трябва да се довършат някои настройки.
    Довършете ги и цъкнете бутона Край на конфигурирането.

en: %s must be on a primary partition.
bg: %s трябва да е в primary дял.

en: %s timezone
bg: %s часова зона

en: %s to switch layouts.
bg: %s за превключване на подредба.

en: (%s free)
bg: (%s своб.)

en: /boot file system
bg: файлова система /boot

en: /boot/efi must be on a device of type %(oneFsType)s or %(anotherFsType)s
bg: /boot/efi трябва да е на устройство тип %(oneFsType)s или %(anotherFsType)s

en: <b>%(count)d disk; %(size)s capacity; %(free)s free space</b> (unpartitioned and in file systems) | <b>%(count)d disks; %(size)s capacity; %(free)s free space</b> (unpartitioned and in file systems)
bg[0]: <b>%(count)d диск; %(size)s капацитет; %(free)s свободно пространство</b> (незаделено и във файлови системи)
bg[1]: <b>%(count)d диска; %(size)s капацитет; %(free)s свободно пространство</b> (незаделено и във файлови системи)

en: <b>%(count)s disk; %(size)s reclaimable space</b> (in file systems) | <b>%(count)s disks; %(size)s reclaimable space</b> (in file systems)
bg[0]: <b>%(count)s диск; %(size)s възстановим обем</b> (във файлови системи)
bg[1]: <b>%(count)s диска; %(size)s възстановим обем</b> (във файлови системи)

en: <b>Tip:</b> Keep your user name shorter than 32 characters and do not use spaces.
bg: <b>Съвет:</b> Добре е името на потребителя да е по-късо от 32 знака и да е без интервали.

en: <b>Warning:</b> All storage changes made using the installer will be lost when you press 'Rescan Disks'.
bg: <b>Внимание:</b> Всички storage промени, направени чрез инсталатора ще се изгубят при натискането на 'Сканирай отново'.

en: <b>Warning</b>: All storage changes made using the installer will be lost when you choose to format.
bg: <b>Внимание</b>: Всички storage промени, направени чрез инсталатора ще се загубят, ако решите да форматирате.

en: <b>You don't have enough space available to install %(productName)s</b>, even if you used all of the free space available on the selected disks.  You could add more disks for additional space, modify your software selection to install a smaller version of <b>%(productName)s</b>, or quit the installer.
bg: <b>Вие не разполагате с достатъчно свободно място за инсталирането на %(productName)s</b>, дори и ако използвате всичкото свободно пространство на избраните дискове.  Бихте могли да добавите повече дискове за допълнително пространство, да промените избора на софтуер за да инсталирате по-малка версия на <b>%(productName)s</b>, или да излезете от инсталатора.

en: <b>You don't have enough space available to install %s</b>.  You can shrink or remove existing partitions via our guided reclaim space tool, or you can adjust your partitions on your own in the custom partitioning interface.
bg: <b>Вие не разполагате с достатъчно свободно място за инсталирането на %s</b>.  Може да смалите или премахнете съществуващи дялове чрез нашия напътстващ, възстановяващ място инструмент или да нагласите сами дяловете в потребителския интерфейс за целта.

en: <span size="small"><b>Example:</b> iqn.2012-09.com.example:diskarrays-sn-a8675309</span>
bg: <span size="small"><b>Пример:</b> iqn.2012-09.com.example:diskarrays-sn-a8675309</span>

en: <span size="small"><b>Example:</b> squid.mysite.org:3128</span>
bg: <span size="small"><b>Пример:</b> squid.mysite.org:3128</span>

en: ADD A KEYBOARD LAYOUT
bg: ДОБАВИ КЛАВИАТУРНА ПОДРЕДБА

en: ADD A NEW MOUNT POINT
bg: ДОБАВЯНЕ НОВА ТОЧКА НА МОНТИРАНЕ

en: ADD DASD STORAGE TARGET
bg: ДОБАВЯНЕ НА DASD УСТРОЙСТВО ЗА СЪХРАНЕНИЕ

en: ADD iSCSI STORAGE TARGET
bg: ДОБАВЯНЕ НА iSCSI STORAGE TARGET

en: ADD zFCP STORAGE TARGET
bg: ДОБАВЯНЕ НА zFCP УСТРОЙСТВО ЗА СЪХРАНЕНИЕ

en: ADVANCED USER CONFIGURATION
bg: РАЗШИРЕНИ НАСТРОЙКИ НА ПОТРЕБИТЕЛЯ

en: AM/PM Down
bg: AM/PM назад

en: AM/PM Up
bg: AM/PM напред

en: AVAILABLE SPACE
bg: ДОСТЪПНО ПРОСТРАНСТВО

en: A_utomatically configure partitioning.
bg: Автоматично конфиг_уриране на дяловете.

en: Action
bg: Действие

en: Add Layout
bg: Добавяне подредба

en: Add NTP Server
bg: Добавяне на NTP сървър

en: Add Specialized Disk
bg: Добавяне на специализиран диск

en: Add a new mount point.
bg: Добавяне нова точка на монтиране

en: Add a new repository.
bg: Добавяне ново хранилище.

en: Add and mark for usage NTP servers
bg: Добавете и маркирайте NTP сървъри за ползване

en: Add device
bg: Добавяне на устройство

en: Add-Ons for Selected Environment
bg: Добавки за избраната среда

en: Added new %(type)s to existing container %(name)s.
bg: Добавен нов %(type)s към съществуващ контейнер %(name)s.

en: Additional repositories
bg: Допълнителни хранилища

en: Administrator %s will be created
bg: Ще бъде създаден администратор %s

en: After %d minutes, the installation will continue regardless of the amount of available entropy
bg: След %d минути инсталирането ще продължи независимо от количеството налична ентропия

en: Alt + Shift to switch layouts.
bg: Alt + Shift за смяна на подредбите.

en: An error has occurred - no valid devices were found on which to create new file systems.  Please check your hardware for the cause of this problem.
bg: Възникна грешка - не бяха намерени валидни устройства, на които да се създаде нова файлова система. Моля проверете хардуера си за причината за проблема.

en: An error occurred mounting the source device %s. Retry?
bg: Възникна грешка при монтиране на устройството-източник %s. Да опитам ли отново?

en: An error occurred unmounting the disc.  Please make sure you're not accessing %s from the shell on tty2 and then click OK to retry.
bg: Възникна грешка при демонтирането на диска. Моля уверете се, че не използвате %s от обвивката на tty2 и след това цъкнете Добре, за да опитате отново.

en: An error occurred while resizing the device %s.
bg: Възникна грешка при преоразмеряването на устройство %s.

en: An unknown error occurred during installation.  Details are below.
bg: По време на инсталирането възникна непозната грешка.  Следват подробности.

en: Apply configuration in installer
bg: Приложи конфигурацията в инсталатора

en: Are you sure you want to delete all of the data on %s, including snapshots and/or subvolumes?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете всички данни на %s, включително снимки (snapshot) и/или подтомове?

en: Are you sure you want to delete all of the data on %s?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете всички данни на %s?

en: Are you sure you wish to quit the
    installation process?
bg: Наистина ли искате да излезете
     от инсталационния процес?

en: As large as possible
bg: Възможно най-големия

en: At least one of your swap devices does not have a UUID, which is common in swap space created using older versions of mkswap. These devices will be referred to by device path in /etc/fstab, which is not ideal since device paths can change under a variety of circumstances.
bg: Поне едно от swap устройствата няма UUID, което най-често е поради използването на по-стара версия на mkswap за създаването на swap пространството. Неудобството е, че тези устройства се означават във файла /etc/fstab с път, който може да се окаже друг при други обстоятелства.

en: Attempting to connect to vnc client on host %s...
bg: Опит за връзка с vnc клиент на машина %s...

en: Attempting to start vncconfig
bg: Опитвам да стартирам vncconfig

en: Authentication
bg: Удостоверяване

en: Authentication required
bg: Изисква се удостоверяване

en: Authentication required by wireless network
bg: Безжичната мрежа изисква удостоверяване

en: Automatic
bg: Автоматично

en: Automatic partitioning selected
bg: Избрано е автоматично разделяне

en: Autopartitioning Options
bg: Опции на автоматичното разделяне

en: Available Layouts
bg: Налични подредби

en: Available entropy: %(av_entr)s, Required entropy: %(req_entr)s [%(pct)d %%]
bg: Налична ентропия: %(av_entr)s, Изисквана ентропия: %(req_entr)s [%(pct)d %%]

en: Available entropy: %(av_entr)s, Required entropy: %(req_entr)s [%(pct)d %%] (%(rem)d %(min)s remaining)
bg: Налична ентропия: %(av_entr)s, Нужна ентропия: %(req_entr)s [%(pct)d %%] (%(rem)d %(min)s остават)

en: Available languages
bg: Налични езици

en: Available locales
bg: Налични локализации

en: Available regions
bg: Налични региони

en: Available timezones in region %s
bg: Налични часови зони в регион %s

en: Base Environment
bg: Основна среда

en: Base environment
bg: Основна среда

en: Beta Warn
bg: Предупреждение за предварителна версия

en: Bond %(interface_name)s (%(list_of_slaves)s) connected
bg: Обединеният %(interface_name)s (%(list_of_slaves)s) е свързан

en: Boot
bg: Зареждащ

en: Btrfs partition "%s" is defined multiple times.
bg: Btrfs дялът "%s" е дефиниран няколко пъти.

en: Btrfs volume "%s" specified with --useexisting does not exist.
bg: Btrfs томът "%s", зададен с --useexisting не съществува.

en: Btrfs volume defined without any member devices.  Either specify member devices or use --useexisting.
bg: Дефиниран btrfs том без никакви съставни устройства.  Или задайте съставни устройства, или ползвайте --useexisting.

en: CHAP pair
bg: CHAP двойка

en: CHAP pair and a reverse pair
bg: CHAP двойка и обратна двойка

en: CONFIGURATION
bg: КОНФИГУРАЦИЯ

en: CONFIGURE %(container_type)s
bg: КОНФИГУРИРАНЕ НА %(container_type)s

en: CONFIGURE CONTAINER
bg: КОНФИГУРИРАНЕ НА КОНТЕЙНЕР

en: CONFIGURE MOUNT POINT
bg: КОНФИГУРИРАНЕ ТОЧКА НА МОНТИРАНЕ

en: CREATE USER
bg: СЪЗДАВАНЕ НА ПОТРЕБИТЕЛ

en: CUSTOMIZATION
bg: ПРОМЯНА

en: Cable unplugged
bg: Кабелът е изваден

en: Can't apply configuration, device activation failed.
bg: Не мога да приложа конфигурацията, активирането на устройството се провали.

en: Cannot install to unpartitionable device "%s".
bg: Не може да се инсталира на неразделено устройство "%s".

en: Cannot relabel already existing file system.
bg: Не може да се преетикира съществуваща вече файлова система.

en: Cannot set label on file system.
bg: Не може да се зададе етикет на файловата система.

en: Capacity
bg: Капацитет

en: Changes here will only apply to the installed system. Use the desktop's tool to configure the keyboard for the installation process.
bg: Промените тук ще бъдат приложени само в инсталираната система. Използвайте инструмента от работния плот за да конфигурирате клавиатурата за инсталационния процес.

en: Checking image checksum
bg: Проверка контролната сума на образа

en: Checking software dependencies...
bg: Проверка на софтуерните зависимости...

en: Checking storage configuration...
bg: Проверка конфигурацията на устройствата за съхранение на данни...

en: Choose an installation source type.
bg: Избор на тип източник за инсталиране

en: City
bg: Град

en: Close
bg: Затвори

en: Closest mirror
bg: Най-близко огледало

en: CmdlineError: Missing package: %s
bg: Грешка в командния ред: Липсващ пакет: %s

en: Complete!
bg: Готово!

en: Configure NTP
bg: Конфигуриране на NTP

en: Configure device %s
bg: Конфигуриране на устройство %s

en: Configuring addons
bg: Конфигуриране на добавки

en: Configuring device %s.
bg: Конфигуриране на устройство %s.

en: Configuring installed system
bg: Конфигуриране на инсталираната система

en: Confirm Password
bg: Потвърдете паролата

en: Connect automatically after reboot
bg: Свързвай автоматично след рестарт

en: Connected
bg: Свързан

en: Connected!
bg: Връзката е успешна!

en: Connected: %(list_of_interface_names)s
bg: Свързани: %(list_of_interface_names)s

en: Connecting
bg: Свързване

en: Connecting...
bg: Свързвам се...

en: Connection failed
bg: Връзката пропадна

en: Continue
bg: Продължение

en: Continuing with this action will reset all your partitioning selections to their current on-disk state.
bg: Продължаването на това действие ще отхвърли всички Ваши промени в разделянето и състоянието ще се върне към това, както е било на диска.

en: Create a new %(container_type)s ...
bg: Създаване на нов %(container_type)s ...

en: Create new mount points by clicking the '+' button.
bg: Създадете нови точки на монтиране като цъкнете бутона '+' .

en: Create or select %(container_type)s
bg: Създаване или избор на %(container_type)s

en: Creating users
bg: Създаване на потребители

en: Current layout: '%s'. Add more layouts to enable switching.
bg: Текуща подредба: '%s'. Добавете още за да разрешите превключването.

en: Current layout: '%s'. Click to switch to the next layout.
bg: Текуща подредба: '%s'. Цъкнете за превключване към следващата.

en: Custom partitioning selected
bg: Избрано е ръчно разделяне

en: Custom software selected
bg: Избран е потребителски софтуер

en: DATA
bg: ДАННИ

en: DATE & TIME
bg: ДАТА И ЧАС

en: DEFAULT TITLE
bg: ПОДРАЗБИРАЩО СЕ ЗАГЛАВИЕ

en: DISK ENCRYPTION PASSPHRASE
bg: ПАРОЛА ЗА КРИПТИРАНЕ НА ДИСК

en: DISPLAY variable not set. Starting text mode.
bg: Променливата DISPLAY не е зададена. Стартиране в текстов режим.

en: DISTRIBUTION INSTALLATION
bg: ИНСТАЛИРАНЕ НА ДИСТРИБУЦИЯ

en: Default Route
bg: Подразбиращ се маршрут

en: Delete
bg: Изтриване

en: Deployment complete: %s
bg: Разполагането завърши: %s

en: Deployment starting: %s
bg: Начало на разполагането: %s

en: Description
bg: Описание

en: Description goes here.
bg: Описанието ще е тук.

en: Device "%s" given in clearpart device list does not exist.
bg: Устройството "%s", зададено в списъка устройства на clearpart, не съществува.

en: Device Selection
bg: Избор на устройства

en: Device configuration
bg: Конфигурация на устройство

en: Device description
bg: Описание на устройството

en: Device discovery failed.
bg: Откриването на устройства не успя.

en: Device does not support RAID level selection %s.
bg: Устройството не поддържа избраното RAID ниво %s.

en: Device(s):
bg: Устройство(а):

en: Device:
bg: Устройство:

en: Device: %s
bg: Устройство: %s

en: Disconnected
bg: Изключен

en: Disconnecting
bg: Изключване

en: Disconnecting...
bg: Прекратявам връзката...

en: Discovering DASD devices.  This may take a moment...
bg: Откриване на DASD Устройства. Това може да отнеме време...

en: Discovering iSCSI targets.  This may take a moment...
bg: Откриване на iSCSI target-и.  Това може да отнеме време...

en: Discovering realm to join
bg: Откриване на област за присъединяване

en: Discovering zFCP devices.  This may take a moment...
bg: Откриване на zFCP Устройства. Това може да отнеме време...

en: Disk
bg: Диск

en: Disk "%s" given in clearpart command does not exist.
bg: Дискът "%s", зададен в командата clearpart, не съществува.

en: Disk "%s" given in ignoredisk command does not exist.
bg: Дискът "%s", зададен в командата ignoredisk, не съществува.

en: Disk "%s" given in part command does not exist.
bg: Дискът "%s", зададен в командата part, не съществува.

en: Disk "%s" in part command is not partitioned.
bg: Дискът "%s" в командата part не е разделен.

en: Disk formatting complete.
bg: Форматирането на дисковете завърши.

en: Disk rescan complete.
bg: Повторното сканиране на дискове завърши.

en: Disk summary goes here
bg: Тук ще е обобщението на дисковете

en: Disklabel "%s" given in clearpart command is not supported on this platform.
bg: Дисковият етикет "%s", зададен в командата clearpart в тази платформа не се поддържа.

en: Disks left unselected here will not be touched.
bg: Неизбраните тук дискове ще останат непроменени.

en: Do you really want to quit?
bg: Наистина ли искате да излезете?

en: Downloading %(url)s (%(pct)d%%)
bg: Сваляне на %(url)s (%(pct)d%%)

en: Downloading group metadata...
bg: Сваляне метаданни на групи...

en: Downloading package metadata...
bg: Сваляне метаданни на пакети...

en: Duplicate repository names.
bg: Дублирано име на хранилище.

en: Empty
bg: Празно

en: Empty repository name
bg: Празно име на хранилище

en: Enabled
bg: Разрешен

en: Encrypt
bg: Криптирай

en: Encryption
bg: Криптиране

en: Enough entropy gathered, please stop typing.
bg: Достигната е достатъчна ентропия, моля спрете писането.

en: Enter new value for '%s' and press enter
bg: Въведете нова стойност за '%s' и натиснете enter

en: Entropy can be increased by typing randomly on keyboard
bg: Ентропията може да се увеличи чрез случайно писане с клавиатурата

en: Error
bg: Грешка

en: Error adding FCoE SAN.
bg: Грешка при добавяне на FCoE SAN.

en: Error checking software dependencies
bg: Грешка при проверката на софтуерните зависимости

en: Error checking software selection
bg: Грешка при проверката на избрания софтуер

en: Error checking storage configuration
bg: Грешка при проверка конфигурацията на устройствата за съхранение на данни

en: Error downloading package metadata
bg: Грешка при сваляне метаданните на пакет

en: Error setting up ISO file
bg: Грешка при задаване на ISO файла

en: Error setting up base repository
bg: Грешка при задаване на основното хранилище

en: Error setting up software source
bg: Грешка при задаване източника на софтуера

en: Escrow certificate %s requires the network.
bg: Escrow сертификат %s изисква мрежа.

en: Example:
bg: Пример:

en: Exit the shell to continue
bg: Излезте от интерпретатора, за да продължите

en: Extra characters in proxy URL
bg: Излишни знаци в прокси URL-а

en: FCP device %(hba_id)s
    WWPN %(wwpn)s
    LUN %(lun)s
bg: FCP устройство %(hba_id)s
    WWPN %(wwpn)s
    LUN %(lun)s

en: Failed to save storage configuration...
bg: Записването конфигурацията на устройствата се провали...

en: Failed to set up installation source
bg: Неуспех при задаване източника за инсталиране

en: Failed to set up installation source; check the repo url
bg: Неуспех при задаване източника за инсталиране, проверете url-а на хранилището

en: Failed to set up installation source; check the repo url and proxy settings
bg: Неуспех при задаване източника за инсталиране, проверете url-а на хранилището и proxy настройките

en: Fair
bg: Средна

en: File System
bg: Файлова система

en: Firmware missing
bg: Липсва фирмуер

en: Fixed
bg: Коригирано

en: Formatting /dev/%s. This may take a moment.
bg: Форматиране на /dev/%s. Може да отнеме време.

en: Formatting DASDs
bg: Форматиране на DASD

en: Free
bg: Свободен

en: Free space
bg: Свободно пространство

en: Free space available for use.
bg: Свободно пространство, достъпно за ползване.

en: Free space unavailable but reclaimable from existing partitions.
bg: Свободно пространство не е достъпно, но може да се вземе от съществуващи дялове.

en: Full Name
bg: Пълно име

en: Full name cannot contain colon characters
bg: Пълното име не може да съдържа двоеточие

en: GRUB2 does not support installation to a partition.
bg: GRUB2 не поддържа инсталиране в дял.

[ctx: GUI|Advanced Storage|DASD|Configure]
en: _Cancel
bg: _Отказване

[ctx: GUI|Advanced Storage|DASD|Configure]
en: _Device number:
bg: Брой устройства:

[ctx: GUI|Advanced Storage|DASD|Configure]
en: _OK
bg: _Добре

[ctx: GUI|Advanced Storage|DASD|Configure]
en: _Retry Discovery
bg: Повто_рно откриване

[ctx: GUI|Advanced Storage|DASD|Configure]
en: _Start Discovery
bg: _Стартирай откриване

[ctx: GUI|Advanced Storage|FCoE]
en: Use _DCB
bg: Ползвай _DCB

[ctx: GUI|Advanced Storage|FCoE]
en: Use auto _VLAN
bg: Ползвай auto _VLAN

[ctx: GUI|Advanced Storage|FCoE]
en: _Add FCoE Disk(s)
bg: _Добавяне на FCoE диск(ове)

[ctx: GUI|Advanced Storage|FCoE]
en: _Cancel
bg: _Отказване

[ctx: GUI|Advanced Storage|iSCSI|Configure]
en: _Cancel
bg: _Отказване

[ctx: GUI|Advanced Storage|iSCSI|Configure]
en: _Discovery Authentication Type:
bg: Откриване типа у_достоверяване:

[ctx: GUI|Advanced Storage|iSCSI|Configure]
en: _OK
bg: _Добре

[ctx: GUI|Advanced Storage|iSCSI|Configure]
en: _Target IP Address:
bg: _Target IP адрес:

[ctx: GUI|Advanced Storage|iSCSI|Configure|CHAP]
en: CHAP _Password:
bg: CHAP _парола:

[ctx: GUI|Advanced Storage|iSCSI|Configure|CHAP]
en: CHAP _User name:
bg: CHAP _потребителско име:

[ctx: GUI|Advanced Storage|iSCSI|Configure|Retry]
en: _Retry Discovery
bg: Повто_рно откриване

[ctx: GUI|Advanced Storage|iSCSI|Configure|Reverse CHAP]
en: CHAP _Password:
bg: CHAP _парола:

[ctx: GUI|Advanced Storage|iSCSI|Configure|Reverse CHAP]
en: CHAP _User name:
bg: CHAP _потребителско име:

[ctx: GUI|Advanced Storage|iSCSI|Configure|Reverse CHAP]
en: Reverse CHAP Pass_word:
bg: Обратна CHAP п_арола:

[ctx: GUI|Advanced Storage|iSCSI|Configure|Reverse CHAP]
en: Reverse CHAP User _name:
bg: Обратно CHAP име _на потребител:

[ctx: GUI|Advanced Storage|iSCSI|Configure|Start]
en: _Start Discovery
bg: _Стартирай откриване

[ctx: GUI|Advanced Storage|iSCSI|Login]
en: _Node Login Authentication Type:
bg: Тип удостоверява_не на възела:

[ctx: GUI|Advanced Storage|iSCSI|Login|CHAP]
en: CHAP _Password:
bg: CHAP _парола:

[ctx: GUI|Advanced Storage|iSCSI|Login|CHAP]
en: CHAP _User name:
bg: CHAP _потребителско име:

[ctx: GUI|Advanced Storage|iSCSI|Login|Login]
en: _Log In
bg: В_лизане

[ctx: GUI|Advanced Storage|iSCSI|Login|Retry]
en: Retry _Log In
bg: Повторно в_лизане

[ctx: GUI|Advanced Storage|iSCSI|Login|Reverse CHAP]
en: CHAP _Password:
bg: CHAP _парола:

[ctx: GUI|Advanced Storage|iSCSI|Login|Reverse CHAP]
en: CHAP _User name:
bg: CHAP _потребителско име:

[ctx: GUI|Advanced Storage|iSCSI|Login|Reverse CHAP]
en: Reverse CHAP Pass_word:
bg: Обратна CHAP п_арола:

[ctx: GUI|Advanced Storage|iSCSI|Login|Reverse CHAP]
en: _Reverse CHAP User name:
bg: Обратно CHAP име _на потребител:

[ctx: GUI|Advanced Storage|zFCP|Device Number]
en: _Device number:
bg: Брой устройства:

[ctx: GUI|Advanced Storage|zFCP|Retry Discovery]
en: _Retry Discovery
bg: Повто_рно откриване

[ctx: GUI|Advanced Storage|zFCP|Start Discovery]
en: _Start Discovery
bg: _Стартирай откриване

[ctx: GUI|Advanced User]
en: Home _directory:
bg: _Домашна директория:

[ctx: GUI|Advanced User]
en: Specify a _group ID manually:
bg: Ръчно задаване на _group ID:

[ctx: GUI|Advanced User]
en: Specify a _user ID manually:
bg: Ръчно задаване на _user ID:

[ctx: GUI|Advanced User]
en: _Add user to the following groups:
bg: Доб_ави потребителя към следните групи:

[ctx: GUI|Advanced User]
en: _Cancel
bg: _Отказване

[ctx: GUI|Advanced User]
en: _Save Changes
bg: _Запази промените

[ctx: GUI|Custom Partitioning]
en: %d _storage device selected | %d _storage devices selected
bg[0]: %d избрано запаметяващо у_стройство
bg[1]: %d избрани запаметяващи у_стройства

[ctx: GUI|Custom Partitioning]
en: Add
bg: Добави

[ctx: GUI|Custom Partitioning]
en: Refresh
bg: Опресни

[ctx: GUI|Custom Partitioning]
en: Remove
bg: Премахни

[ctx: GUI|Custom Partitioning]
en: _Reset All
bg: Анули_рай всичко

[ctx: GUI|Custom Partitioning|Add Dialog]
en: Mount _Point:
bg: Точка на _монтиране

[ctx: GUI|Custom Partitioning|Add Dialog]
en: _Add mount point
bg: Доб_ави точка на монтиране

[ctx: GUI|Custom Partitioning|Add Dialog]
en: _Cancel
bg: _Отказ

[ctx: GUI|Custom Partitioning|Add Dialog]
en: _Desired Capacity:
bg: Желан _капацитет:

[ctx: GUI|Custom Partitioning|Configure]
en: Device _Type:
bg: _Тип устройство:

[ctx: GUI|Custom Partitioning|Configure]
en: File S_ystem:
bg: Файлова с_истема:

[ctx: GUI|Custom Partitioning|Configure]
en: RA_ID Level:
bg: RA_ID ниво:

[ctx: GUI|Custom Partitioning|Configure]
en: Ref_ormat
bg: Преф_орматирай

[ctx: GUI|Custom Partitioning|Configure]
en: _Encrypt
bg: _Криптирай

[ctx: GUI|Custom Partitioning|Configure]
en: _Modify...
bg: Про_мени...

[ctx: GUI|Custom Partitioning|Configure]
en: _Volume Group:
bg: Група томове (_VG):

[ctx: GUI|Custom Partitioning|Configure Dialog]
en: _Cancel
bg: _Отказване

[ctx: GUI|Custom Partitioning|Configure|Devices]
en: _Modify...
bg: Про_мени...

[ctx: GUI|Custom Partitioning|Confirm Delete Dialog]
en: _Cancel
bg: _Отказ

[ctx: GUI|Custom Partitioning|Confirm Delete Dialog]
en: _Delete It
bg: Изтри_й го

[ctx: GUI|Custom Partitioning|Container Dialog]
en: Si_ze policy:
bg: Политика _за големина:

[ctx: GUI|Custom Partitioning|Container Dialog]
en: _Cancel
bg: _Отказ

[ctx: GUI|Custom Partitioning|Container Dialog]
en: _Name:
bg: _Име:

[ctx: GUI|Custom Partitioning|Container Dialog]
en: _Save
bg: _Запис

[ctx: GUI|Custom Partitioning|Devices]
en:  and %d other |  and %d others
bg[0]:  и %d друг
bg[1]:  и %d други

[ctx: GUI|Custom Partitioning|Encrypted]
en: _Passphrase:
bg: _Тайна фраза:

[ctx: GUI|Custom Partitioning|Encrypted]
en: _Unlock
bg: _Отключване

[ctx: GUI|DASD Format Dialog]
en: _Cancel
bg: _Отказ

[ctx: GUI|DASD Format Dialog]
en: _Format with dasdfmt
bg: _Форматиране с dasdfmt

[ctx: GUI|DASD Format Dialog]
en: _OK
bg: _Добре

[ctx: GUI|Date and Time]
en: 24-_hour
bg: 24-_часов

[ctx: GUI|Date and Time]
en: _City:
bg: _Град:

[ctx: GUI|Date and Time]
en: _Network Time
bg: Точ_но време от Мрежата

[ctx: GUI|Date and Time]
en: _Region:
bg: _Регион:

[ctx: GUI|Date and Time|NTP]
en: _Cancel
bg: _Отказване

[ctx: GUI|Date and Time|NTP]
en: _OK
bg: Д_обре

[ctx: GUI|Detailed Error Dialog]
en: _Cancel
bg: _Отказване

[ctx: GUI|Detailed Error Dialog]
en: _Quit
bg: _Изход

[ctx: GUI|Installation Destination|Filter]
en: %d _storage device selected | %d _storage devices selected
bg[0]: %d избрано запаметяващо у_стройство
bg[1]: %d избрани запаметяващи у_стройства

[ctx: GUI|Installation Destination|Filter]
en: Add EC_KD DASD...
bg: Добавяне на EC_KD DASD...

[ctx: GUI|Installation Destination|Filter]
en: Add FCo_E SAN...
bg: Добавяне на FCo_E SAN...

[ctx: GUI|Installation Destination|Filter]
en: Add _iSCSI Target...
bg: Добавяне на _iSCSI цел...

[ctx: GUI|Installation Destination|Filter]
en: Searc_h
bg: _Търси

[ctx: GUI|Installation Destination|Filter]
en: _Add zFCP LUN...
bg: Доб_авяне на zFCP LUN...

[ctx: GUI|Installation Destination|Filter]
en: _Other SAN Devices
bg: Други SAN устр_ойства

[ctx: GUI|Installation Destination|Filter]
en: _zSeries Devices
bg: _zSeries устройства

[ctx: GUI|Installation Destination|Filter|Multipath]
en: Filter _By:
bg: Филтрирай _по:

[ctx: GUI|Installation Destination|Filter|Multipath|Interconnect]
en: Show Only _Devices With:
bg: Покажи само _устройства с:

[ctx: GUI|Installation Destination|Filter|Multipath|Vendor]
en: Show Only _Devices From:
bg: Покажи само _устройства от:

[ctx: GUI|Installation Destination|Filter|Multipath|WWID]
en: Show Only _Devices Containing:
bg: Покажи само _устройства, съдържащи:

[ctx: GUI|Installation Destination|Filter|Other]
en: Filter _By:
bg: Филтрирай _по:

[ctx: GUI|Installation Destination|Filter|Other|ID]
en: Show Only _Devices Containing:
bg: Покажи само _устройства, съдържащи:

[ctx: GUI|Installation Destination|Filter|Other|Interconnect]
en: Show Only _Devices With:
bg: Покажи само _устройствата с:

[ctx: GUI|Installation Destination|Filter|Other|Vendor]
en: Show Only _Devices From:
bg: Покажи само _устройства от:

[ctx: GUI|Installation Destination|Filter|Search]
en: Search _By:
bg: Тъ_рсене по:

[ctx: GUI|Installation Destination|Filter|Search|Port Target LUN]
en: _Port:
bg: _Порт:

[ctx: GUI|Installation Destination|Filter|Search|Port Target LUN]
en: _Target:
bg: _Цел:

[ctx: GUI|Installation Destination|Filter|zSeries]
en: Filter B_y:
bg: Фил_трирай по:

[ctx: GUI|Keyboard Layout]
en: Move selected layout _down
bg: Премести избраната подредба на_долу

[ctx: GUI|Keyboard Layout]
en: Move selected layout _up
bg: Премести избраната подредба на_горе

[ctx: GUI|Keyboard Layout]
en: _Add layout
bg: Доб_ави подредба

[ctx: GUI|Keyboard Layout]
en: _Options
bg: _Опции

[ctx: GUI|Keyboard Layout]
en: _Preview layout
bg: _Преглед на подредбата

[ctx: GUI|Keyboard Layout]
en: _Remove layout
bg: П_ремахни подредбата

[ctx: GUI|Keyboard Layout]
en: _Test the layout configuration below:
bg: _Тест на конфигурираната подредба по-долу:

[ctx: GUI|Keyboard Layout|Add Layout]
en: _Add
bg: Добавяне

[ctx: GUI|Keyboard Layout|Add Layout]
en: _Cancel
bg: _Отказване

[ctx: GUI|Keyboard Layout|Switching Options]
en: _Cancel
bg: _Отказване

[ctx: GUI|Keyboard Layout|Switching Options]
en: _OK
bg: _Добре

[ctx: GUI|Main]
en: _No
bg: _Не

[ctx: GUI|Main]
en: _Yes
bg: _Да

[ctx: GUI|Network]
en: Unloc_k
bg: От_ключи

[ctx: GUI|Network]
en: _Host name:
bg: Име на _хост:

[ctx: GUI|Network|Add Device Dialog]
en: _Add
bg: Добавяне

[ctx: GUI|Network|Add Device Dialog]
en: _Cancel
bg: _Отказване

[ctx: GUI|Network|Add Device Dialog]
en: _Select the type of device you wish to add
bg: Изберете типа у_стройство, което искате да добавите

[ctx: GUI|Network|Authentication Dialog]
en: C_onnect
bg: _Свързване

[ctx: GUI|Network|Authentication Dialog]
en: _Cancel
bg: _Отказване

[ctx: GUI|Network|Mobile Broadband]
en: _Configure...
bg: _Конфигуриране...

[ctx: GUI|Network|Proxy]
en: _Configuration URL
bg: _Конфигуриращ URL

[ctx: GUI|Network|Proxy]
en: _Method
bg: _Метод

[ctx: GUI|Network|Secrets Dialog]
en: _Key:
bg: _Ключ:

[ctx: GUI|Network|Secrets Dialog]
en: _Password:
bg: Парола:

[ctx: GUI|Network|VPN]
en: _Configure...
bg: _Конфигуриране...

[ctx: GUI|Network|Wired]
en: C_onfigure...
bg: К_онфигуриране...

[ctx: GUI|Network|Wireless]
en: _Configure...
bg: _Конфигуриране...

[ctx: GUI|Network|Wireless]
en: _Network Name
bg: Име _на мрежата

[ctx: GUI|Network|Wireless]
en: _Stop Hotspot...
bg: _Стоп Hotspot...

[ctx: GUI|Network|Wireless]
en: _Use as Hotspot...
bg: _Ползване като Hotspot...

[ctx: GUI|Passphrase Dialog]
en: Con_firm:
bg: Потвърдете:

[ctx: GUI|Passphrase Dialog]
en: _Cancel
bg: _Отказване

[ctx: GUI|Passphrase Dialog]
en: _Passphrase:
bg: _Тайна фраза:

[ctx: GUI|Passphrase Dialog]
en: _Save Passphrase
bg: _Запиши тайната фраза

[ctx: GUI|Password]
en: _Confirm:
bg: От_ново:

[ctx: GUI|Password]
en: _Root Password:
bg: _Root Парола:

[ctx: GUI|Progress]
en: _Finish configuration
bg: _Край на конфигурирането

[ctx: GUI|Progress]
en: _Quit
bg: _Изход

[ctx: GUI|Progress]
en: _Reboot
bg: _Рестартиране

[ctx: GUI|Reclaim Dialog]
en: Delete _all
bg: Изтрий _всички

[ctx: GUI|Reclaim Dialog]
en: Preserve _all
bg: Запази _всички

[ctx: GUI|Reclaim Dialog]
en: _Cancel
bg: _Отказване

[ctx: GUI|Reclaim Dialog]
en: _Delete
bg: Изтри_й

[ctx: GUI|Reclaim Dialog]
en: _Preserve
bg: _Запази

[ctx: GUI|Reclaim Dialog]
en: _Reclaim space
bg: _Възстанови пространството

[ctx: GUI|Reclaim Dialog]
en: _Shrink
bg: _Смали

[ctx: GUI|Refresh Dialog|Rescan]
en: _Cancel
bg: _Отказване

[ctx: GUI|Refresh Dialog|Rescan]
en: _OK
bg: _Добре

[ctx: GUI|Refresh Dialog|Rescan]
en: _Rescan Disks
bg: Скани_рай отново

[ctx: GUI|Selected Disks Dialog]
en: _Close
bg: _Затвори

[ctx: GUI|Selected Disks Dialog]
en: _Do not install boot loader
bg: _Не инсталирай програма за първонач. зареждане

[ctx: GUI|Selected Disks Dialog]
en: _Remove
bg: _Премахни

[ctx: GUI|Selected Disks Dialog]
en: _Set as Boot Device
bg: Задаване на зареждащо у_стройство

[ctx: GUI|Software Selection|Error Dialog]
en: Modify _Selections
bg: Промени и_збора

[ctx: GUI|Software Selection|Error Dialog]
en: _Modify Software Source
bg: Про_мяна източника на софтуер

[ctx: GUI|Software Selection|Error Dialog]
en: _Quit
bg: _Изход

[ctx: GUI|Software Source]
en: A_dd
bg: _Добавяне

[ctx: GUI|Software Source]
en: D_evice:
bg: У_стройство:

[ctx: GUI|Software Source]
en: Don't install the latest available software _updates. Install the default versions provided by the installation source above.
bg: Не инсталирай последните налични софт_уерни обновления. Инсталирай версиите по подразбиране, предоставяни от инсталационния източник по-горе.

[ctx: GUI|Software Source]
en: N_FS mount options:
bg: N_FS опции за монтиране:

[ctx: GUI|Software Source]
en: Pass_word:
bg: Па_рола:

[ctx: GUI|Software Source]
en: Rese_t
bg: _Нулиране

[ctx: GUI|Software Source]
en: This URL refers to a _mirror list.
bg: Този URL сочи къ_м списък огледала.

[ctx: GUI|Software Source]
en: This URL refers to a mirror _list.
bg: Този URL сочи към списък ог_ледала.

[ctx: GUI|Software Source]
en: U_ser name:
bg: _Име на потребител:

[ctx: GUI|Software Source]
en: _Auto-detected installation media:
bg: _Автоматично намерена инсталационна медия:

[ctx: GUI|Software Source]
en: _Choose an ISO
bg: _Изберете ISO

[ctx: GUI|Software Source]
en: _ISO file:
bg: _ISO файл:

[ctx: GUI|Software Source]
en: _Name:
bg: _Име:

[ctx: GUI|Software Source]
en: _On the network:
bg: В _мрежата:

[ctx: GUI|Software Source]
en: _Proxy setup...
bg: _Proxy настройки...

[ctx: GUI|Software Source]
en: _Remove
bg: _Премахни

[ctx: GUI|Software Source]
en: _Verify
bg: Про_вери

[ctx: GUI|Software Source|ISO Chooser Dialog]
en: _Cancel
bg: _Отказване

[ctx: GUI|Software Source|ISO Chooser Dialog]
en: _Open
bg: Отв_аряне

[ctx: GUI|Software Source|Media Check Dialog]
en: _Done
bg: _Готово

[ctx: GUI|Software Source|Proxy Dialog]
en: Pass_word
bg: Па_рола

[ctx: GUI|Software Source|Proxy Dialog]
en: User _name
bg: Име _на потребителя

[ctx: GUI|Software Source|Proxy Dialog]
en: _Cancel
bg: _Отказ

[ctx: GUI|Software Source|Proxy Dialog]
en: _Enable HTTP Proxy
bg: Разр_еши HTTP Proxy

[ctx: GUI|Software Source|Proxy Dialog]
en: _OK
bg: _Добре

[ctx: GUI|Software Source|Proxy Dialog]
en: _Use Authentication
bg: Използвай _удостоверяване

[ctx: GUI|Spoke]
en: DATE & _TIME
bg: _ДАТА И ЧАС

[ctx: GUI|Spoke]
en: INSTALLATION _DESTINATION
bg: _МЕСТОПОЛОЖЕНИЕ НА ИНСТАЛАЦИЯТА

[ctx: GUI|Spoke]
en: _INSTALLATION DESTINATION
bg: МЕСТОПОЛОЖЕНИЕ НА _ИНСТАЛАЦИЯТА

[ctx: GUI|Spoke]
en: _INSTALLATION SOURCE
bg: _ИЗТОЧНИК ЗА ИНСТАЛИРАНЕТО

[ctx: GUI|Spoke]
en: _KEYBOARD
bg: _КЛАВИАТУРА

[ctx: GUI|Spoke]
en: _LANGUAGE SUPPORT
bg: _ПОДДРЪЖКА НА ЕЗИЦИ

[ctx: GUI|Spoke]
en: _NETWORK & HOST NAME
bg: _МРЕЖА И ИМЕ НА ХОСТА

[ctx: GUI|Spoke]
en: _ROOT PASSWORD
bg: _ROOT ПАРОЛА

[ctx: GUI|Spoke]
en: _SOFTWARE SELECTION
bg: ИЗБОР НА _СОФТУЕР

[ctx: GUI|Spoke]
en: _USER CREATION
bg: _СЪЗДАВАНЕ НА ПОТРЕБИТЕЛ

[ctx: GUI|Storage]
en: _Add a disk...
bg: Доб_авяне на диск...

[ctx: GUI|Storage]
en: _Full disk summary and boot loader...
bg: _Пълна информация за диска и начина за първоначално зареждане...

[ctx: GUI|Storage|Error Dialog]
en: _Modify Storage Layout
bg: Про_мяна използването на дисковете

[ctx: GUI|Storage|Error Dialog]
en: _Quit
bg: _Изход

[ctx: GUI|Storage|Need Space Dialog]
en: Cancel & _add more disks
bg: Прекратяване и доб_авяне на дискове

[ctx: GUI|Storage|Need Space Dialog]
en: _Reclaim space
bg: _Възстанови пространството

[ctx: GUI|Storage|No Space Dialog]
en: _Cancel
bg: _Отказване

[ctx: GUI|Storage|No Space Dialog]
en: _Quit installer
bg: _Изход от инсталатора

[ctx: GUI|Summary]
en: _Begin Installation
bg: Започ_ни инсталирането

[ctx: GUI|Summary]
en: _Quit
bg: _Изход

[ctx: GUI|Summary Dialog]
en: _Accept Changes
bg: _Приемам промените

[ctx: GUI|Summary Dialog]
en: _Cancel & Return to Custom Partitioning
bg: _Отказ и връщане в разделяне на диска

[ctx: GUI|User]
en: Make this user administrator
bg: Направи този потребител администратор

[ctx: GUI|User]
en: Require a password to use this account
bg: Изисквай парола за ползване на този акаунт

[ctx: GUI|User]
en: _Advanced...
bg: Р_азширени...

[ctx: GUI|User]
en: _Confirm password
bg: П_аролата отново

[ctx: GUI|User]
en: _Full name
bg: Пъ_лно име

[ctx: GUI|User]
en: _Password
bg: _Парола

[ctx: GUI|User]
en: _User name
bg: _Име на потребител

[ctx: GUI|Welcome|Beta Warn Dialog]
en: I want to _exit.
bg: Искам да _изляза.

[ctx: GUI|Welcome|Beta Warn Dialog]
en: I want to _proceed.
bg: Искам да _продължа.

[ctx: GUI|Welcome|Unsupported Hardware Dialog]
en: _Continue
bg: _Продължение

[ctx: GUI|Welcome|Unsupported Hardware Dialog]
en: _Quit
bg: _Изход

en: Generating initramfs
bg: Създаване на initramfs

en: Generating updated storage configuration
bg: Генериране на нова конфигурация на запаметяващите устройства

en: Getting list of layouts...
bg: Създавам списък на подредбите...

en: Giving up attempting to connect after %d try!
     | Giving up attempting to connect after %d tries!
bg[0]: Отказвам се в опитите да се свържа след %d опит!
bg[1]: Отказвам се в опитите да се свържа след %d опита!

en: Giving up, time (%d minutes) ran out.
bg: Отказвам се, изминаха (%d minutes).

en: Good
bg: Добра

en: Graphical installation is not available. Starting text mode.
bg: Графично инсталиране не е налично. Стартиране в текстов режим.

en: Group Membership
bg: Принадлежност към група

en: Group Name
bg: Име на група

en: Group Password
bg: Парола на групата

en: Hardware Address
bg: Хардуерен адрес

en: Help!
bg: Помощ!

en: Here we'll describe how much space is needed for the current software selection.
bg: Тук ще показваме какъв обем е необходим за текущия избор на софтуер.

en: Here we'll describe what your options are.
bg: Тук ще опишем какви са опциите Ви.

en: Host name
bg: Име на хоста

en: Host name cannot be None or an empty string.
bg: Името на хоста не може да е None или празно.

en: Host name is not valid: %s
bg: Името на хоста е невалидно: %s

en: Host name must be 255 or fewer characters in length.
bg: Името на хоста трябва да е дълго не повече от 255 символа.

en: Host name: %s
bg: Име на хоста: %s

en: Host names can only contain the characters 'a-z', 'A-Z', '0-9', '-', or '.', parts between periods must contain something and cannot start or end with '-'.
bg: Имената на хостове може да съдържат само символите 'a-z', 'A-Z', '0-9', '-', или '.', частите между точки трябва да съдържат нещо и не могат да започват или завършват с '-'.

en: Hour Down
bg: Час назад

en: Hour Up
bg: Час напред

en: Hours
bg: Часове

en: I would like to _make additional space available.
bg: Бих искал да зада_м допълнително достъпно пространство.

en: INSTALLATION DESTINATION
bg: МЕСТОНАЗНАЧЕНИЕ НА ИНСТАЛАЦИЯТА

en: INSTALLATION OPTIONS
bg: ИНСТАЛАЦИОННИ ОПЦИИ

en: INSTALLATION SOURCE
bg: ИЗТОЧНИК ЗА ИНСТАЛИРАНЕ

en: INSTALLATION SUMMARY
bg: ОБОБЩЕНИЕ НА ИНСТАЛАЦИЯТА

en: IP Address
bg: IP Адрес

en: IPv4 Address
bg: IPv4 адрес

en: IPv4 address or %s for DHCP
bg: IPv4 адрес или %s за DHCP

en: IPv4 gateway
bg: IPv4 шлюз

en: IPv4 netmask
bg: IPv4 мр. маска

en: IPv6 Address
bg: IPv6 адрес

en: IPv6 default gateway
bg: IPv6 подразбиращ се шлюз

en: Identifier
bg: Идентификатор

en: Identity:
bg: Идентичност:

en: Install
bg: _Инсталиране

en: Install the live CD to your hard disk
bg: Инсталиране на живото CD на вашия твърд диск

en: Install to Hard Drive
bg: Инсталиране на твърд диск

en: Installation
bg: Инсталация

en: Installation Destination
bg: Местоположение на инсталацията

en: Installation requires a total of <b>%s</b> for system data.
bg: Инсталирането изисква общо <b>%s</b> за системни данни.

en: Installation requires partitioning of your hard drive. Select what space to use for the install target.
bg: Инсталацията изисква разделяне на твърдия Ви диск.  Изберете кое пространство да се използва за местоположение на инсталацията.

en: Installation source
bg: Източник за инсталиране

en: Installation source needs to be set up first.
bg: Първо трябва да бъде зададен източникът за инсталиране.

en: Installation source not set up
bg: Не е зададен източник за инсталирането

en: Installation was stopped due to an error installing the boot loader. The exact error message is:
    
    %s
    
    The installer will now terminate.
bg: Инсталирането беше прекратено поради грешка при инсталирането на зареждащата програма. Точното съобщение за грешка е:
    
    %s
    
    Инсталаторът ще прекрати работа сега.

en: Installing
bg: Инсталиране

en: Installing boot loader
bg: Инсталиране програмата за първоначално зареждане

en: Installing software
bg: Инсталиране на софтуер

en: Interconnect
bg: Свързване

en: Interface
bg: Интерфейс

en: Invalid URL
bg: Невалиден URL

en: Invalid container name
bg: Невалидно име на контейнер

en: Invalid group name: %s
bg: Невалидно име на група: %s

en: Invalid host name
bg: Невалидно име на хост

en: Invalid partition size set. Use a valid integer.
bg: Зададена е невалидна големина на дял. Трябва да е валидно цяло число.

en: Invalid proxy URL
bg: Невалиден прокси URL

en: Invalid proxy protocol: %s
bg: Невалиден прокси протокол: %s

en: Invalid repository name
bg: Невалидно име на хранилище

en: Invalid timezone
bg: Невалидна часова зона

en: Invalid user name
bg: Невалидно име на потребител

en: Joining realm: %s
bg: Присъединяване към област: %s

en: KEYBOARD LAYOUT
bg: КЛАВИАТУРНА ПОДРЕДБА

en: LANGUAGE SUPPORT
bg: ПОДДРЪЖКА НА ЕЗИК

en: LAYOUT SWITCHING OPTIONS
bg: ОПЦИИ ЗА ПРЕВКЛЮЧВАНЕ НА ПОДРЕДБАТА

en: LOCALIZATION
bg: ЛОКАЛИЗАЦИЯ

en: Label:
bg: Етикет:

en: Label: %s
bg: Етикет: %s

en: Language is not set.
bg: Не е зададен език.

en: Language settings
bg: Езикови настройки

en: Languages
bg: Езици

en: Layout Options
bg: Опции на подредбата

en: Layout switching not configured.
bg: Превключването на подредбата не е конфигурирано.

en: Local Standard Disks
bg: Локални стандартни дискове

en: Local media
bg: Локална медия

en: Locales
bg: Локализации

en: Logical volume "%s" given in logvol command does not exist.
bg: Логическият том (LV) "%s", зададен в командата logvol не съществува.

en: Logical volume name "%(logvol)s" is already in use in volume group "%(volgroup)s".
bg: Името на логически том "%(logvol)s" е вече в употреба в групата томове "%(volgroup)s".

en: Logical volume size "%(logvolSize)s" must be larger than the volume group extent size of "%(extentSize)s".
bg: Големината "%(logvolSize)s" на логическия том трябва да е по-голяма от volume group extent големината "%(extentSize)s".

en: MANUAL PARTITIONING
bg: РЪЧНО РАЗДЕЛЯНЕ

en: MEDIA VERIFICATION
bg: ПРОВЕРКА НА МЕДИЯТА

en: Minutes
bg: Минути

en: Minutes Down
bg: Минути назад

en: Minutes Up
bg: Минути напред

en: Model
bg: Модел

en: More customization options are available
    after creating the mount point below.
bg: Повече настройки са достъпни след създаването
     на точките на монтиране по-долу.

en: More than one match found for given boot drive "%s".
bg: Повече от едно съответстващо за даденото зареждащо устройство "%s".

en: Mount _Point:
bg: Точка на _монтиране

en: Mount point
bg: Точка на монтиране

en: NETWORK & HOST NAME
bg: МРЕЖА И ИМЕ НА ХОСТА

en: NETWORK CONFIGURATION
bg: КОНФИГУРИРАНЕ НА МРЕЖАТА

en: NFS mount options
bg: Опции за монтиране на NFS

en: NFS server %s
bg: NFS сървър %s

en: NFS server is empty
bg: NFS сървърът е празен

en: NIC "%s" given in fcoe command does not exist.
bg: Мрежовият интерфейс "%s", зададен в командата fcoe, не съществува.

en: Name
bg: Име

en: Name of the repository.
bg: Име на хранилището.

en: Nameservers (comma separated)
bg: DNS сървъри (разделени със запетая)

en: Need Space
bg: Нужно пространство

en: Network
bg: Мрежа

en: Network Name
bg: Име на мрежата

en: Network configuration
bg: Конфигуриране на мрежа

en: Network interface "%(nic)s" required by iSCSI "%(iscsiTarget)s" target is not up.
bg: Мрежовият интерфейс "%(nic)s", нужен за iSCSI "%(iscsiTarget)s" целта не е активен.

en: New %(name)s %(version)s Installation
bg: Нова %(name)s %(version)s инсталация

en: New Device
bg: Ново устройство

en: New NTP Server
bg: Нов NTP сървър

en: New Selector
bg: Нов разделител

en: New value
bg: Нова стойност

en: No *.iso files found in device root folder
bg: Няма намерени *.iso файлове в основната папка на устройството

en: No Space
bg: Няма пространство

en: No credentials (discovery authentication disabled)
bg: Няма данни за упълномощаване (discovery authentication disabled)

en: No disk found for specified BIOS disk "%s".
bg: Не е намерен диск за зададения BIOS диск "%s".

en: No disks assigned
bg: Няма зададени дискове

en: No disks detected.  Please shut down the computer, connect at least one disk, and restart to complete installation.
bg: Не са открити дискове.  Моля, изключете компютъра, свържете поне един диск и рестартирайте за да завършите инсталацията.

en: No disks selected
bg: Няма избрани дискове

en: No disks selected.
bg: Няма избрани дискове.

en: No disks selected; please select at least one disk to install to.
bg: Не са избрани дискове. Моля, изберете поне един диск, на който да се инсталира.

en: No host url
bg: Няма url на хост

en: No installation source available
bg: Няма достъпен източник за инсталиране

en: No mountable devices found
bg: Не са намерени монтируеми устройства

en: No network devices available
bg: Няма достъпни мрежови устройства

en: No thin pool exists with the name "%s". Specify thin pools before thin volumes.
bg: Не съществува thin pool с име "%s". Задайте thin пулове преди thin томове.

en: No user will be created
bg: Няма да бъде създаден потребител

en: No valid boot loader target device found. See below for details.
bg: Не е намерено подходящо валидно устройство за първоначално зареждане. Вижте подробностите по-долу.

en: No volume group exists with the name "%s".  Specify volume groups before logical volumes.
bg: Не съществува група томове (VG) с име "%s".  Задайте групите томове преди логическите томове.

en: Node Name
bg: Име на възел

en: Node login failed.
bg: Влизането във възела не успя.

en: None
bg: Нищо

en: Not connected
bg: Не е свързан

en: Not enough RAM
bg: Няма достатъчно памет (RAM)

en: Not enough free space on selected disks.
bg: На избраните дискове няма достатъчно свободно пространство.

en: Not enough space in file systems for the current software selection. An additional %s is needed.
bg: Няма достатъчно място във файловите системи за текущо избрания софтуер. Нужни са допълнително %s.

en: Not resizeable
bg: С непроменяема големина

en: Note:  The settings you make on this screen will not be applied until you click on the main menu's 'Begin Installation' button.
bg: Забележка: Настройките, направени на този екран, няма да бъдат приложени докато не натиснете бутона 'Започни инсталиране' в главното меню.

en: Nothing selected
bg: Няма нищо избрано

en: Notice:  This is pre-release software that is intended for development and testing purposes only.  Do not use this software for any critical work or for production environments.
    
    By clicking "I want to proceed", you understand and accept the risks associated with pre-release software, that you intend to use this for testing and development purposes only, and are willing to report any bugs or issues in order to enhance this work.
    
    If you do not understand or accept the risks, then please exit this program by clicking "I want to exit" which will reboot your system.
bg: Забележка:  Това е предварителна версия, предназначена само за разработка и тестове. Не използвайте този софтуер за каквато и да е критична работа или за производствени среди.
    
    С натискането на "Искам да продължа", Вие разбирате и приемате рисковете, свързани с предварителния софтуер, който възнамерявате да използвате, предназначен за тестови цели и че желаете да докладвате каквито и да са бъгове или проблеми с цел подобряването на софтуера.
    
    Ако не разбирате или не приемате рисковете, то моля излезте от тази програма като натиснете "Искам да изляза", което ще рестартира системата Ви.

en: Optional proxy password.
bg: Парола (незадълж.) за прокси.

en: Optional proxy user name.
bg: Име на потребител (незадълж.) за прокси.

en: Or, assign new mount points to existing partitions after selecting them below.
bg: Или да назначите нови точки на монтиране към съществуващи дялове след като ги изберете по-долу.

en: Order
bg: Ред

en: Other Storage Options
bg: Други настройки на мястото за съхранение

en: PRE-RELEASE / TESTING
bg: ПРЕ-ИЗДАНИЕ / ТЕСТОВО

en: PV partition "%s" is defined multiple times.
bg: PV дялът "%s" е дефиниран няколко пъти.

en: Partition "%s" given in part command does not exist.
bg: Дялът "%s", зададен в командата part, не съществува.

en: Partition Scheme Options
bg: Опции на схемата на разделяне

en: Partitioning
bg: Разделяне

en: Passphrase
bg: Парола

en: Password
bg: Парола

en: Password (confirm):
bg: Парола (отново):

en: Password is not set.
bg: Не е зададена парола.

en: Password is set.
bg: Паролата е зададена.

en: Password set.
bg: Паролата е зададена.

en: Password:
bg: Парола:

en: Passwords do not match!
bg: Не са еднакви!

en: Passwords or encryption keys are required to access
    the wireless network
bg: Нужни са  пароли или криптиращи ключове за достъп до
    безжичната мрежа

en: Passwords or encryption keys are required to access
    the wireless network '%(network_id)s'.
bg: Нужни са криптиращи ключове или парола за достъп
    до безжичната мрежа '%(network_id)s'.

en: Paths
bg: Пътища

en: Performing post-installation setup tasks
bg: Изпълнение на задачи, завършващи инсталирането

en: Physical volume "%(device)s" has a format of "%(format)s", but should have a format of "lvmpv".
bg: Физическият том "%(device)s" е с формат "%(format)s", а трябва да е с формат "lvmpv".

en: Please complete all spokes before continuing
bg: Моля попълнете където трябва, преди да продължите

en: Please complete items marked with this icon before continuing to the next step.
bg: Моля, довършете елементите, маркирани с този знак, преди да продължите към следващата стъпка.

en: Please create a name for this %(container_type)s and select at least one disk below.
bg: Моля, създайте име за този %(container_type)s и изберете поне един диск по-долу.

en: Please create a name for this container and select at least one disk below.
bg: Моля, създайте име за този контейнер и изберете поне един диск по-долу.

en: Please enter a valid mount point.
bg: Моля въведете валидна точка на монтиране.

en: Please enter a valid name.
bg: Моля, въведете валидно име

en: Please manually connect your vnc client to %s to begin the install.
bg: Моля, свържете ръчно Вашия vnc клиент към %s за да започне инсталацията.

en: Please manually connect your vnc client to <IP ADDRESS>:%s to begin the install. Switch to the shell (Ctrl-B 2) and run 'ip addr' to find the <IP ADDRESS>.
bg: Моля, свържете ръчно Вашия vnc клиент към <IP ADDRESS>:%s за да започне инсталацията. Превключете в команден режим (Ctrl-B 2) и стартирайте 'ip addr' за да откриете <IP ADDRESS>.

en: Please provide VNC password (must be six to eight characters long).
    You will have to type it twice. Leave blank for no password
bg: Моля, задайте VNC парола (трябва да е дълга от шест до осем знака).
    Ще трябва да я напишете два пъти. Оставете празно за без парола

en: Please select new root password. You will have to type it twice.
bg: Моля задайте нова парола на root. Ще трябва да я напишете два пъти.

en: Please select the network interface which is connected to your FCoE switch.
bg: Моля, посочете мрежовия интерфейс, свързан към Вашия FCoE суич.

en: Please ssh install@%s to begin the install.
bg: Моля направете ssh install@%s за да започнете инсталирането.

en: Please ssh install@<host> to continue installation.
bg: Моля направете ssh install@<host> за да продължите инсталирането.

en: Please use the live desktop environment's tools for customizing your network configuration.  You can set the host name here.
bg: Моля, ползвайте инструментите на живия десктоп за настройка на мрежата.  Тук може да зададете името на хоста.

en: Please wait... software metadata still loading.
bg: Моля почакайте...все още се зареждат метаданни за софтуера.

en: Port
bg: Порт

en: Preparing deployment of %s
bg: Подготвям разполагането на %s

en: Preparing to install
bg: Подготовка за инсталиране

en: Preparing transaction from installation source
bg: Подготовка на транзакция от инсталационния източник

en: Preserve
bg: Запазване

en: Press ENTER to continue
bg: Натиснете ENTER за да продължите

en: Press enter to exit.
bg: Натиснете Enter за да излезете.

en: Pressing 'OK' below will take you to the disk selection screen where you will need to re-select your disks.
bg: Натискането на 'Добре' по-долу ще Ви отведе в прозореца за избор на дискове, където ще трябва отново да направите избора си.

en: Private key password:
bg: Парола на частния ключ:

en: Probing storage...
bg: Проверка на устройството за съхранение на данни...

en: Processing...
bg: Обработка...

en: Progress
bg: Напредък

en: Protocol for the repository URL.
bg: Протокол за URL на хранилище.

en: Protocol in URL does not match selected protocol
bg: Протоколът в URL-а не съвпада с избрания протокол

en: Provider
bg: Доставчик

en: Proxy authentication data duplicated
bg: Дублирани данни за прокси удостоверяване

en: Question
bg: Въпрос

en: Quit
bg: Изход

en: RAID Level:
bg: RAID ниво:

en: RAID device  "%s" given in raid command does not exist.
bg: RAID устройството "%s", зададено в командата raid, не съществува..

en: RAID device "%(device)s" has a format of "%(format)s", but should have a format of "mdmember".
bg: RAID устройството "%(device)s" е с формат "%(format)s", а трябва да е с формат "mdmember".

en: RAID partition "%s" is defined multiple times.
bg: RAID дялът "%s" е дефиниран няколко пъти.

en: RAID sets that contain '%(desc)s' must have one of the following device types: %(types)s.
bg: RAID масивът, съдържащ '%(desc)s' трябва да има устройство от някой от следните типове: %(types)s.

en: RAID sets that contain '%(desc)s' must have one of the following metadata versions: %(metadata_versions)s.
bg: RAID масивът, съдържащ '%(desc)s' трябва да има някоя от следните версии метаданни: %(metadata_versions)s.

en: RAID sets that contain '%(desc)s' must have one of the following raid levels: %(raid_level)s.
bg: RAID масивът, съдържащ '%(desc)s' трябва да е измежду следните raid нива: %(raid_level)s.

en: RAID volume "%s" specified with --useexisting does not exist.
bg: RAID томът "%s", зададен с --useexisting не съществува.

en: RAID0 <span foreground="grey">(Performance)</span>
bg: RAID0 <span foreground="grey">(Производителност)</span>

en: RAID1 <span foreground="grey">(Redundancy)</span>
bg: RAID1 <span foreground="grey">(Сигурност)</span>

en: RAID10 <span foreground="grey">(Performance, Redundancy)</span>
bg: RAID10 <span foreground="grey">(Производителност, Сигурност)</span>

en: RAID4 <span foreground="grey">(Error Checking)</span>
bg: RAID4 <span foreground="grey">(Проверка за грешки)</span>

en: RAID5 <span foreground="grey">(Distributed Error Checking)</span>
bg: RAID5 <span foreground="grey">(Разпределена проверка за грешки)</span>

en: RAID6 <span foreground="grey">(Redundant Error Checking)</span>
bg: RAID6 <span foreground="grey">(Сигурна проверка за грешки)</span>

en: RECLAIM DISK SPACE
bg: ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ НА ДИСКОВ ОБЕМ

en: RESCAN DISKS
bg: ПОВТОРНО СКАНИРАНЕ НА ДИСКОВЕ

en: ROOT PASSWORD
bg: ROOT ПАРОЛА

en: Random data quality:
bg: Качество на случайните данни:

en: Reclaimable Space
bg: Възстановимо пространство

en: Region
bg: Регион

en: Reload storage configuration from disk.
bg: Презареди storage конфигурацията от диска.

en: Remote directory is required
bg: Изисква се отдалечена директория

en: Remove the selected mount point(s).
bg: Премахни избраната точка(и) на монтиране.

en: Remove the selected repository.
bg: Премахни избраното хранилище.

en: Replace Existing Linux system(s)
bg: Замени съществуващата Линукс систем(а/и)

en: Repo URL
bg: URL на хранилище

en: Repository name conflicts with internal repository name.
bg: Име на хранилище е в конфликт с вътрешно име на хранилище.

en: Requested boot drive "%s" doesn't exist or cannot be used.
bg: Зададеното зареждащо устройство "%s" не съществува или не може да се ползва.

en: Rescue
bg: Спасяване

en: Restoring hardware time...
bg: Възстановяване на часовника от хардуера...

en: Revert to the previous list of repositories.
bg: Върни към предишния списък хранилища.

en: Root account is disabled
bg: Root акаунтът е забранен

en: Root account is disabled.
bg: Root акаунтът е забранен.

en: Root password
bg: Парола на root

en: Root password is not set
bg: Не е зададена парола на root

en: Root password is set
bg: Root паролата е зададена

en: Run %s to unmount the system when you are finished.
bg: Стартирайте %s за да демонтирате системата, когато завършите.

en: Running post-installation scripts
bg: Изпълнение на скриптове след инсталирането

en: Running pre-installation scripts
bg: Изпълнение скриптове предхождащи инсталирането

en: SELECTED DISKS
bg: ИЗБРАНИ ДИСКОВЕ

en: SOFTWARE
bg: СОФТУЕР

en: SOFTWARE SELECTION
bg: ИЗБОР НА СОФТУЕР

en: SUMMARY OF CHANGES
bg: ОБОБЩЕНИЕ НА ПРОМЕНИТЕ

en: SYSTEM
bg: СИСТЕМА

en: Saving storage configuration...
bg: Записвам конфигурацията на запаметяв. устройства...

en: Scanning disks.  This may take a moment...
bg: Сканиране на дисковете. Може да отнеме време...

en: Security
bg: Сигурност

en: Security Key
bg: Ключ за сигурност

en: Select a partition scheme configuration.
bg: Изберете конфигурация на схемата на дялове.

en: Select additional language support to be installed:
bg: Изберете допълнителна езикова поддръжка за инсталиране:

en: Select all
bg: Избери всички

en: Select an ISO to use as install source
bg: Избор на ISO, източник за инсталирането

en: Select device containing the ISO file
bg: Избор на устройството, съдържащо ISO файла

en: Select one or more disks this device may reside on.
bg: Изберете един или повече дискове, където може да е това устройство.

en: Select the device(s) you'd like to install to.  They will be left untouched until you click on the main menu's "Begin Installation" button.
bg: Изберете устройството(ата), на което искате да инсталирате.  То ще остане непроменено докато не цъкнете бутона "Започни инсталирането" в главното меню.

en: Selected Device
bg: Избрано устройство

en: Selected Layouts
bg: Избрани подредби

en: Set Date & Time
bg: Задаване дата и час

en: Set host name
bg: Задаване име на хоста

en: Setting up installation source...
bg: Задаване източник за инсталирането...

en: Setting up the installation environment
bg: Създаване среда за инсталирането

en: Shell
bg: Интерпретатор на команди

en: Shrink
bg: Смаляване

en: Single <span foreground="grey">(No Redundancy, No Striping)</span>
bg: Единствен <span foreground="grey">(Няма сигурност, Няма Striping)</span>

en: Software selection
bg: Избор на софтуер

en: Source changed - please verify
bg: Източникът е променен - моля проверете

en: Specialized & Network Disks
bg: Специални и мрежови дискове

en: Specified name %s already in use.
bg: Зададеното име %s вече се ползва.

en: Specify Repo Options
bg: Задаване опции на хранилище

en: Speed
bg: Скорост

en: Standard Partition
bg: Стандартен дял

en: Start VNC
bg: Стартиране на VNC

en: Start shell
bg: Старт на интерпретатора

en: Starting Install to Hard Drive
bg: Стартиране инсталирането на твърдия диск

en: Starting VNC...
bg: Стартиране на VNC...

en: Starting automated install
bg: Стартиране на автоматично инсталиране

en: Starting package installation process
bg: Стартиране на процеса, инсталиращ пакетите

en: Status unknown
bg: Неизвестно състояние

en: Status unknown (missing)
bg: Неизвестно (липсва) състояние

en: Storage Options
bg: Опции на мястото за съхранение

en: Strong
bg: Много добра

en: Subnet Mask
bg: Мрежова маска

en: TOTAL SPACE
bg: ПРОСТРАНСТВО ОБЩО

[ctx: TUI|Spoke Navigation]
en: no
bg: не

[ctx: TUI|Spoke Navigation]
en: yes
bg: да

en: Target
bg: Цел

en: Target WWID
bg: Целеви WWID

en: Target size "%(size)s" for device "%(device)s" is invalid.
bg: Целевия размер "%(size)s" за устройство "%(device)s" е невалиден.

en: Testing layouts configuration not available.
bg: Тестването на конфигурацията не е достъпно.

en: Text mode provides a limited set of installation options. It does not offer custom partitioning for full control over the disk layout. Would you like to use VNC mode instead?
bg: Текстовият режим предоставя ограничен набор от опции при инсталирането.  Той не предлага възможност да направите собствено разделяне на диска.  Искате ли вместо това, да изберете VNC режим?

en: That mount point is already in
    use.  Try something else?
bg: Тази точка на монтиране вече се
     ползва.  Ще пробвате ли другаде?

en: That mount point is already in use. Try something else?
bg: Тази точка на монтиране вече се ползва. Да опитаме друга?

en: That mount point is invalid. Try something else?
bg: Тази точка на монтиране е невалидна. Да опитаме друга?

en: The "%s" file system type is not supported.
bg: Файловата система "%s" не се поддържа.

en: The %(product_name)s graphical installer requires %(needed_ram)s MB of memory, but you only have %(total_ram)s MB
    .
bg: Графичният инсталатор на %(product_name)s изисква %(needed_ram)s MB памет, но имате само %(total_ram)s MB
    .

en: The %s kickstart command is not currently supported.
bg: kickstart командата %s в момента не се поддържа.

en: The 'boot' area on your computer is where files needed
    to start the operating system are stored.
bg: 'boot' областта на Вашия компютър е мястото, където се разполагат
     файловете за стартиране на операционната система.

en: The 'home' area on your computer is where all your personal
    data is stored.
bg: 'home' областта на компютъра Ви е мястото, където се
     съхраняват всичките Ви лични данни.

en: The 'root' area on your computer is where core system
    files and applications are stored.
bg: 'root' областта на компютъра Ви е мястото, където се
     съхраняват основни системни файлове и приложения.

en: The 'swap' area on your computer is used by the operating
    system when running low on memory.
bg: 'swap' областта на Вашия компютър се използва от операционната
     система, когато има нужда от още памет.

en: The BIOS boot partition is required to enable booting
    from GPT-partitioned disks on BIOS hardware.
bg: BIOS зареждащият дял е необходим да осъществи зареждането
    от GPT-partitioned дискове на BIOS хардуер.

en: The ISO image %s has a size which is not a multiple of 2048 bytes.  This may mean it was corrupted on transfer to this computer.
    
    It is recommended that you exit and abort your installation, but you can choose to continue if you think this is in error. Would you like to continue using this image?
bg: ISO образа %s има размер, който не е кратен на 2048 байта.  Това може да значи, че е бил неправилно прехвърлен на този компютър.
    
    Препоръчително е да излезете и прекратите инсталацията, но може и да продължите, ако мислите че това не е така. Желаете ли да продължите с този образ?

en: The PReP boot partition is required as part of the
    boot loader configuration on some PPC platforms.
bg: PReP зареждащият дял е необходим като част от
    зареждащата конфигурация на някои PPC платформи.

en: The RAID level you have selected (%(level)s) requires more disks (%(min)d) than you currently have selected (%(count)d).
bg: Избраното от Вас RAID ниво (%(level)s) изисква повече дискове (%(min)d) отколкото сте задали досега (%(count)d).

en: The RAID volume name "%s" is already in use.
bg: RAID томът с име "%s" вече се ползва.

en: The VNC server is now running.
bg: VNC сървърът е стартиран.

en: The container is encrypted.
bg: Контейнерът е криптиран.

en: The following error occurred discovering DASD devices.  Please double check your configuration information and try again.
bg: Получи се следната грешка при откриването на DASD устройства.  Моля, отново проверете Вашата конфигурираща информация и опитайте отново.

en: The following error occurred discovering iSCSI targets.  Please double check your authorization information and try again.
bg: Получи се следната грешка при откриването на iSCSI target-и.  Моля, отново проверете Вашата информация за удостоверяване и опитайте отново.

en: The following error occurred discovering zFCP devices.  Please double check your configuration information and try again.
bg: Получи се следната грешка при откриването на zFCP устройства.  Моля, отново проверете Вашата конфигурираща информация и опитайте отново.

en: The following error occurred logging into the selected iSCSI node.  Please double check your authorization information and try again
bg: Получи се следната грешка при влизането в избрания iSCSI възел.  Моля, отново проверете Вашата информация за удостоверяване и опитайте отново

en: The following error occurred while attempting to add an FCoE SAN.  Please check your configuration and try again
bg: Получи се следната грешка при опит за добавяне на FCoE SAN.  Моля, проверете Вашата конфигурация и опитайте отново

en: The following error occurred while installing the boot loader. The system will not be bootable. Would you like to ignore this and continue with installation?
bg: Следната грешка възникна при инсталирането на зареждащата програма. Системата няма да може да се стартира. Желаете ли да игнорирам това и да продължа инсталирането?

en: The following error occurred while installing.  This is a fatal error and installation will be aborted.
bg: Възникна следната грешка при инсталирането.  Това е критична грешка и инсталирането ще бъде прекратено.

en: The following error was encountered while downloading the escrow certificate:
    
    %s
bg: Следната грешка се появи при свалянето на escrow сертификата:
    
    %s

en: The following errors occurred with your partitioning:
    
    %(errortxt)s
    
    The installation will now terminate.
bg: Възникнаха следните грешки при разделянето:
    
    %(errortxt)s
    
    Инсталирането сега ще бъде прекратено.

en: The following errors were encountered when checking your storage configuration.  You can modify your storage layout or quit the installer.
bg: Възникнаха следните грешки при проверка конфигурацията на запомнящите устройства.  Може да промените настройките или да излезете от инсталатора.

en: The following file systems for your Linux system were not unmounted cleanly.  Would you like to mount them anyway?
    %s
bg: Следните файлови системи на Линукс не са демонтирани чисто.  Желаете ли да ги монтирате въпреки това?
    %s

en: The following nodes have been discovered using the iSCSI initiator <b>%(initiatorName)s</b> using the target IP address <b>%(targetAddress)s</b>.  Please select which nodes you wish to log into:
bg: Следните възли бяха открити чрез iSCSI initiator <b>%(initiatorName)s</b>, използвайки целевия IP адрес <b>%(targetAddress)s</b>.  Моля, изберете в кой възел искате да влезете:

en: The following software marked for installation has errors.  This is likely caused by an error with
    your installation source.
bg: Следният софтуер, маркиран за инсталиране, съдържа грешки. Това като че ли е поради
    грешка в източника.

en: The following warnings were encountered when checking your storage configuration.  These are not fatal, but you may wish to make changes to your storage layout.
bg: Възникнаха следните предупреждения при проверка конфигурацията на запомнящите устройства.  Те не са фатални, но Вие може да пожелаете да направите промени в разпределението.

en: The group '%s' is required for this installation. This group does not exist. This is a fatal error and installation will be aborted.
bg: За тази инсталация е необходима групата '%s'. Тази група не съществува. Това е критична грешка и инсталирането ще бъде прекратено.

en: The installation source is in use by the installer and cannot be changed.
bg: Източникът за инсталиране е в употреба от инсталатора и не може да бъде сменен.

en: The installation was stopped due to what seems to be a problem with your hardware. The exact error message is:
    
    %s.
    
     The installer will now terminate.
bg: Инсталирането беше прекратено, тъй като, изглежда, има проблем с хардуера Ви. Съобщението за грешка е:
    
    %s.
    
     Инсталаторът ще прекрати работата си сега.

en: The installer has tried to mount the installation image, but cannot find it on the hard drive.
    
    Should I try again to locate the image?
bg: Инсталаторът се опита да монтира инсталационния образ, но не го намери на твърдия диск.
    
    Да опитам ли отново да намеря образа?

en: The maximum size "%s" is invalid.
bg: Максималната големина "%s" е невалидна.

en: The mount point "%s" is not valid.  It must start with a /.
bg: Точката на монтиране "%s" е невалидна.  Трябва да започва с /.

en: The mount point %s must be on a linux file system.
bg: Точката за монтиране %s трябва да е в Линукс файлова система.

en: The package '%s' is required for this installation. This package does not exist. This is a fatal error and installation will be aborted.
bg: Пакетът '%s' е необходим за тази инсталация. Този пакет не съществува. Това е критична грешка и инсталирането ще бъде прекратено.

en: The password cannot be more than eight characters long.
bg: Паролата не може да е по-дълга от осем знака.

en: The password is set.
bg: Паролата е зададена.

en: The password must be at least six characters long.
bg: Паролата трябва да съдържа поне 6 символа.

en: The password was set by kickstart.
bg: Паролата беше зададена от kickstart.

en: The root account is used for administering the system.  Enter a password for the root user.
bg: Акаунтът root се използва за администриране на системата.  Въведете парола за потребителя root.

en: The size "%s" is invalid.
bg: Размерът "%s" е невалиден.

en: The software marked for installation has the following errors.  This is likely caused by an error with your installation source.  You can quit the installer, change your software source, or change your software selections.
bg: Софтуерът, маркиран за инсталиране, съдържа следните грешки.  Това вероятно е поради грешка в инсталационния източник.  Можете да излезете от инсталатора, да смените инсталационния източник, или да промените избора на софтуер.

en: The space available to this mount point can be changed by modifying the volume below.
bg: Пространството, достъпно за тази точка на монтиране, може да бъде променено чрез промяна на тома по-долу.

en: The system needs better quality of random data, you can improve it by typing randomly on keyboard and moving your mouse. The installation will continue automatically regardless of random data quality when time runs out.
bg: Системата се нуждае от по-качествени случайни данни. Може да ги подобрите със случайно писане с клавиатурата и движение на мишката. Инсталирането ще продължи автоматично, независимо от качеството на случайните данни, когато времето изтече.

en: The system needs more random data entropy
bg: Системата се нуждае от повече случайни данни за ентропия

en: The upgrade kickstart command is no longer supported. Upgrade functionality is provided through fedup.
bg: Командата upgrade в kickstart вече не се поддържа. Тази функционалност се предоставя чрез fedup.

en: The volume group name "%s" is already in use.
bg: Групата томове (VG) с име "%s" вече се ползва.

en: There is also free space available in pre-existing file systems.  While it's risky and we recommend you back up your data first, you can recover that free disk space and make it available for this installation below.
bg: Има и свободно пространство съдържащо се в предишни файлови системи.  Понеже все пак е рисковано, ние Ви препоръчваме първо да архивирате данните си, след което да възстановите това свободно пространство и да го направите достъпно за тази инсталация по-долу.

en: There is an entry in your /etc/fstab file that contains an invalid or incorrect file system type:
bg: Във Вашия /etc/fstab има ред, съдържащ невалиден или некоректен тип файлова система:

en: There was an error running the kickstart script at line %(lineno)s.  This is a fatal error and installation will be aborted.  The details of this error are:
    
    %(details)s
bg: Имаше грешка при изпълнението на ред %(lineno)s от kickstart скрипта. Това е критична грешка и инсталирането ще бъде прекратено. Ето подробности за грешката:
    
    %(details)s

en: This LVM Volume Group is missing %(missingPVs)d of %(totalPVs)d physical volumes. You can remove it or select a different device.
bg: В LVM Групата Томове липсват %(missingPVs)d от %(totalPVs)d физически тома. Може да я премахнете или да изберете друго устройство.

en: This Software RAID array is missing %(missingMembers)d of %(totalMembers)d member partitions. You can remove it or select a different device.
bg: В този софтуерен RAID масив липсват %(missingMembers)d от %(totalMembers)d принадлежащи дяла. Може да го премахнете или да изберете друго устройство.

en: This device cannot be edited directly. You can remove it or select a different device.
bg: Това устройство не може да бъде редактирано директно. Вие можете да го премахнете или да изберете друго устройство.

en: This device contains the installation source.
bg: Това устройство съдържа източника за инсталиране.

en: This device is encrypted and cannot be read without a valid passphrase. You may unlock it below.
bg: Това устройство е криптирано и не може да бъде четено без валидна парола. Можете да го отключите по-долу:

en: This field is optional.
bg: Това поле не е задължително.

en: This file system may not be resized.
bg: Тази файлова система не може да бъде преоразмерена.

en: This hardware (or a combination thereof) is not supported by Red Hat.  For more information on supported hardware, please refer to http://www.redhat.com/hardware.
bg: Този (или тази комбинация от) хардуер не се поддържа от Red Hat.  За повече информация за поддържания хардуер, моля, проверете на http://www.redhat.com/hardware.

en: This is unstable, pre-release software.
bg: Това е нестабилна, предварителна версия.

en: This media is good to install from.
bg: Тази медия е подходяща за източник за инсталиране.

en: This media is not good to install from.
bg: Тази медия не е подходяща за източник за инсталиране.

en: Timezone is not set.
bg: Часовата зона не не зададена.

en: Timezone settings
bg: Настройка на часовата зона

en: Tip:
bg: Съвет:

en: To use DASD disks, you must provide the device number.
bg: За да използвате DASD дискове, трябва да зададете броя устройства.

en: To use iSCSI disks, you must provide the address of your iSCSI target and the iSCSI initiator name you've configured for your host.
bg: За ползване на iSCSI дискове следва да се въведат адреса на iSCSI целта и на името на iSCSI инициатора, конфигурирани за тази машина.

en: To use zFCP disks, you must provide the device number, WWPN, and LUN configured for the device.
bg: За да използвате zFCP дискове, трябва да посочите броя устройства и конфигурираните WWPN и LUN за устройството.

en: Total selected space to reclaim: <b>%s</b>
bg: Общо избрано пространство за възстановяване: <b>%s</b>

en: Tried to use undefined partition "%s" in Btrfs volume specification.
bg: Опит за ползване на недефиниран дял "%s" в Btrfs спецификация на том.

en: Tried to use undefined partition "%s" in RAID specification.
bg: Опит за ползване на недефиниран дял "%s" в RAID спецификация.

en: Tried to use undefined partition "%s" in Volume Group specification
bg: Опит за ползване на недефиниран дял "%s" в спецификация на Група томове (VG)

en: Try Fedora
bg: Пробвайте Fedora

en: Type
bg: Тип

en: Type here to search.
bg: Пишете тук за търсене.

en: UNFORMATTED DASDS
bg: НЕФОРМАТИРАНИ DASD

en: URL for the repository, without protocol.
bg: URL за хранилище, без протокол.

en: URL has no host component
bg: URL-ът не съдържа част за хост

en: URL is empty
bg: URL-ът е празен

en: URL of proxy in the form of protocol://host:[port]
bg: URL на proxy във формат protocol://host:[port]

en: USER SETTINGS
bg: ПОТРЕБИТ. НАСТРОЙКИ

en: Unable to encrypt password: unsupported algorithm %s
bg: Не мога да криптирам паролата: неподдържан алгоритъм %s

en: Unacceptable label format for file system.
bg: Неприемлив формат на етикет на файлова система.

en: Unavailable
bg: Недостъпен

en: Unformatted DASDs Detected
bg: Намерени са неформатирани DASD

en: Unknown
bg: Непознат

en: Unmanaged
bg: Неуправляем

en: Unsupported Hardware
bg: Неподдържан хардуер

en: Unsupported Hardware Detected
bg: Открит е неподдържан хардуер

en: Updates
bg: Обновления

en: Use
bg: Използвай

en: Use All Space
bg: Използвай цялото пространство

en: Use Free Space
bg: Използвай свободното пространство

en: Use Network Time
bg: Точно време от мрежата

en: Use of this product is subject to the license agreement found at %s
bg: Ползването на този продукт е обект на лицензионно споразумение, намиращо се на %s

en: Use text mode
bg: Използвай текстов режим

en: Use the credentials from discovery
bg: Използвай данните за удостоверяване от откриването

en: User %s will be created
bg: Ще бъде създаден потребител %s

en: User and Group IDs
bg: ID-та на потребител и група

en: User creation
bg: Създаване на потребител

en: User name
bg: Име на потребител

en: User name:
bg: Име на потребител:

en: VLAN %(interface_name)s (%(parent_device)s, ID %(vlanid)s) connected
bg: VLAN %(interface_name)s (%(parent_device)s, ID %(vlanid)s) е свързан

en: VNC Password
bg: VNC парола

en: VNC password must be six to eight characters long.
    Please enter a new one, or leave blank for no password.
bg: VNC паролата трябва да е дълга шест до осем знака.
    Моля, въведете нова или оставете празно за без парола.

en: VPN Type
bg: Тип VPN

en: Vendor
bg: Доставчик

en: Verifying media, please wait...
bg: Проверка на медията. Моля почакайте...

en: Volume
bg: Том

en: Volume Group
bg: Група Томове

en: Volume Group name %s is already in use. Not saving changes.
bg: Името %s на групата томове (VG) вече се ползва. Не записвам промените.

en: Volume group "%s" defined without any physical volumes.  Either specify physical volumes or use --useexisting.
bg: Групата томове (VG) "%s" е дефинирана без никакви физически томове (PV).  Или задайте физически томове, или ползвайте --useexisting.

en: Volume group "%s" given in volgroup command does not exist.
bg: Групата томове (VG) "%s", зададена в командата volgroup не съществува.

en: WELCOME
bg: ДОБРЕ ДОШЛИ

en: WELCOME TO %(name)s %(version)s.
bg: ДОБРЕ ДОШЛИ В %(name)s %(version)s.

en: Waiting for %s threads to finish
bg: Изчакване завършването на %s задачи

en: Warning checking storage configuration
bg: Предупреждения при проверка конфигурацията на устройствата за съхранение на данни

en: Warning: All storage changes made using the installer will be lost when you choose to format.
    
    Proceed to run dasdfmt?
bg: Внимание: Всички storage промени, направени чрез инсталатора ще се загубят ако решите да форматирате.
    
    Да стартирам ли dasdfmt?

en: Warning: You won't be able to switch between keyboard layouts (from the default one) when you decrypt your disks after install.
bg: Внимание: Вие няма да можете да превключвате клавиатурните подредби (от подразбиращата се), когато декриптирате дисковете си след инсталирането.

en: Warnings
bg: Предупреждения

en: We won't touch your disks until you click 'Begin Installation'.
bg: Няма да пипаме Вашите дискове, докато не цъкнете бутона 'Започни инсталиране'.

en: We'll need network access to fetch information about your location and to make software
    updates available for you.
bg: Нужен ни е достъп до мрежата за да извлечем информация за местоположението Ви
     и да направим софтуерните обновления достъпни за Вас.

en: Weak
bg: Лесна

en: Welcome to Fedora
bg: Добре дошли във Fedora

en: What language would you like to use during the installation process?
bg: Какъв език желаете да ползвате по време на инсталационния процес?

en: When you create mount points for your %(name)s %(version)s installation, you'll be able to view their details here.
bg: Когато създадете точки на монтиране за Вашата %(name)s %(version)s инсталация, Вие ще можете да видите подробности за тях тук.

en: Which combination(s) would you prefer for switching between keyboard layouts?
bg: Коя комбинация(и) предпочитате за превключване на клавиатурните подредби?

en: Which installation source would you like to use?
bg: Кой източник за инсталиране искате да използвате?

en: Which keyboard layouts would you like to use on this system?  You may move any layout to the top of the list to select it as the default.
bg: Кои клавиатурни подредби искате да се ползват на тази система?  Можете да преместите която и да е подредба най-горе, за да я направите подразбираща се.

en: Will try to connect again in 15 seconds...
bg: Следващ опит за връзка след 15 секунди...

en: Wired (%(interface_name)s) connected
bg: Жичният (%(interface_name)s) е свързан

en: Wired (%(interface_name)s) connected
bg: Жичният (%(interface_name)s) е свързан

en: Wired (%(interface_name)s) disconnected
bg: Жичният (%(interface_name)s) е изключен

en: Wireless connected to %(access_point)s
bg: Безжично свързан към %(access_point)s

en: Working
bg: Работещ

en: Writing network configuration
bg: Записване конфигурацията на мрежата

en: X was unable to start on your machine.  Would you like to start VNC to connect to this computer from another computer and perform a graphical installation or continue with a text mode installation?
bg: X не можа да се стартира на Вашата машина.  Желаете ли да се стартира VNC за да се свържете към този компютър от друг компютър и да извършите инсталирането графично или да продължите в текстов режим?

en: You are currently running Fedora from live media.
    You can install Fedora now, or choose "Install to Hard Drive" in the Activities Overview at any later time.
bg: В момента Вие ползвате Fedora, стартирана от жива медия.
    Вие можете да инсталирате Fedora сега, или да изберете "Инсталиране на твърдия диск" от изгледа Дейности в който и да е по-късен момент.

en: You can choose "Install to Hard Drive"
    in the Activities Overview at any later time.
bg: Вие можете да изберете "Инсталиране на твърдия диск"
     от изгледа Дейности в който и да е по-късен момент.

en: You can remove existing file systems you no longer need to free up space for this installation.  Removing a file system will permanently delete all of the data it contains.
bg: Може да премахнете съществуващи файлови системи, от които вече не се нуждаете, за да освободите пространство за тази инсталация.  Премахването на файлова система ще изтрие завинаги всички данни, които тя съдържа.

en: You can remove or insert additional disks at this time and press 'Rescan Disks' below for the changes to take effect.
bg: Вие можете да премахнете или добавите допълнителни дискове сега и да цъкнете 'Сканирай отново' по-долу за да се приложат промените.

en: You don't have any Linux partitions.  Rebooting.
bg: Няма никакви Линукс дялове.  Рестартирам се.

en: You have chosen to encrypt some of your data. You will need to create a passphrase that you will use to access your data when you start your computer.
bg: Избрали сте да криптирате някои Ваши данни. Ще трябва да зададете тайна фраза, която ще използвате за достъп до данните си, когато стартирате компютъра.

en: You have chosen to skip boot loader installation.  Your system may not be bootable.
bg: Избрали сте да пропуснете инсталирането на програма за първоначално зареждане.  Системата Ви може да не зарежда.

en: You have no working NTP server configured
bg: Нямате конфигурирани работещи NTP сървъри

en: You have not created a bootable partition.
bg: Не сте създали дял за първоначално зареждане

en: You have not defined a root partition (/), which is required for installation of %s to continue.
bg: Не сте задали главен дял (/), който е необходим, за да продължи инсталирането на %s.

en: You have specified that the group '%s' should be excluded from installation.  This group does not exist.  Would you like to ignore this group and continue with installation?
bg: Задали сте групата '%s' да бъде изключена от инсталацията.  Тази група не съществува. Желаете ли да игнорирам тази група и да продължа инсталирането?

en: You have specified that the group '%s' should be installed.  This group does not exist.  Would you like to ignore this group and continue with installation?
bg: Задали сте групата '%s' да бъде инсталирана.  Тази група не съществува. Желаете ли да игнорирам тази група и да продължа инсталирането?

en: You have specified that the package '%s' should be installed.  This package does not exist.  Would you like to ignore this package and continue with installation?
bg: Задали сте пакетът '%s' да бъде инсталиран.  Този пакет не съществува.  Желаете ли да игнорирам пакета и да продължа инсталирането?

en: You haven't created any mount points for your %(product)s %(version)s installation yet.  You can:
bg: Все още не сте създали никакви точки на монтиране за Вашата %(product)s %(version)s инсталация.  Можете да:

en: You may <a href="">go back to the main menu</a> to complete other
    installation options while formatting completes.
bg: Можете да се <a href="">върнете в главното меню</a> и да довършите
    други инсталационни задачи, докато това форматиране завърши.

en: You may <a href="">go back to the main menu</a> to complete other
    installation options while this scan completes.
bg: Можете да се <a href="">върнете в главното меню</a> и да довършите
    други инсталационни задачи, докато това сканиране завърши.

en: You may add a keyboard layout by selecting it below:
bg: Можете да добавите клавиатурна подредба като я изберете по-долу:

en: You may input a comma-separated list of group names and group IDs here. Groups that do not already exist will be created; specify their GID in parentheses.
bg: Тук можете да въведете разделени със запетая имена на групи и ID-та на групи. Несъществуващите групи ще бъдат създадени; задайте техния GID в скоби.

en: You must create a new file system on the root device.
bg: Трябва да създадете нова файлова система на root устройството.

en: You must set a password
bg: Трябва да зададете парола

en: You need to configure the network to use a network installation source.
bg: Трябва да конфигурирате мрежата, за да ползвате мрежов източник за инсталиране.

en: You need to set up networking first if you want to use NTP
bg: Ако искате да ползвате NTP, настройте първо работата в мрежа

en: You will have to press Done twice to confirm it.
bg: Ще трябва да натиснете бутона Готово два пъти за да потвърдите.

en: You'll be able to make space available during custom partitioning.
bg: Ще можете да направите пространството достъпно по време на ръчното разделяне.

en: You'll set a passphrase next.
bg: После ще зададете тайната фраза.

en: Your %(mount)s partition is less than %(size)s which is lower than recommended for a normal %(productName)s install.
bg: Вашият %(mount)s дял е по-малък от %(size)s, което е по-малко от препоръчителното за нормална инсталация на %(productName)s .

en: Your %(mount)s partition is too large for %(format)s formatting (allowable size is %(minSize)s to %(maxSize)s)
bg: Вашият %(mount)s дял е твърде голям за %(format)s форматиране (допустимият размер е %(minSize)s до %(maxSize)s)

en: Your %(mount)s partition is too small for %(format)s formatting (allowable size is %(minSize)s to %(maxSize)s)
bg: Вашият %(mount)s дял е твърде малък за %(format)s форматиране (допустимият размер е %(minSize)s до %(maxSize)s)

en: Your BIOS-based system needs a special partition to boot from a GPT disk label. To continue, please create a 1MiB 'biosboot' type partition.
bg: Вашата BIOS-базирана система се нуждае от специален зареждащ дял с GPT етикет на диска. За да продължите, моля, създайте 1MB дял от тип 'biosboot'.

en: Your current <a href="" title="%(tooltip)s"><b>%(product)s</b> software selection</a> requires <b>%(total)s</b> of available space, including <b>%(software)s</b> for software and <b>%(swap)s</b> for swap space.
bg: Вашият текущ <a href="" title="%(tooltip)s"><b>%(product)s</b>избор на софтуер</a> изисква <b>%(total)s</b> свободно пространство, включително <b>%(software)s</b> за софтуер и <b>%(swap)s</b> за виртуална памет.

en: Your customizations will result in the following changes taking effect after you return to the main menu and begin installation:
bg: Вашите настройки ще предизвикат следните промени, след като се върнете в основното меню и започнете инсталирането:

en: _Click here to create them automatically.
bg: _Цъкнете тук за да ги създадем автоматично.

en: _Continue
bg: _Продължи

en: _Desired Capacity:
bg: Желан _капацитет:

en: _Done
bg: _Готово

en: _Encrypt my data.
bg: _Криптирай данните ми

en: _Exit Installer
bg: _Изход от инсталатора

en: _I will configure partitioning.
bg: Аз ще конф_игурирам дяловете.

en: _Label:
bg: _Етикет:

en: _Name:
bg: _Име:

en: _New mount points will use the following partitioning scheme:
bg: _Новите точки на монтиране ще използват следната схема на разделяне:

en: _No
bg: _Не

en: _OK
bg: _Добре

en: _Preserve current selections
bg: За_пази текущо избраните

en: _Quit
bg: _Изход

en: _Reset selections
bg: Отхвъ_рли промените в избора

en: _Retry
bg: _Отново

en: _Update Settings
bg: _Обнови настройките

en: _Yes
bg: _Да

en: autopart fstype of %s is invalid.
bg: autopart fstype в %s е невалидна.

en: boot loader stage2 device %(stage2dev)s is on a multi-disk array, but boot loader stage1 device %(stage1dev)s is not part of this array. The stage1 boot loader will only be installed to a single drive.
bg: boot loader stage2 устройството %(stage2dev)s е на многодисков масив, но boot loader stage1 устройството %(stage1dev)s не е част от този масив. Само boot loader stage1 от зареждащата програма ще бъде инсталирана на единично устройство.

en: boot loader stage2 device %(stage2dev)s is on a multi-disk array, but boot loader stage1 device %(stage1dev)s is not. A drive failure in %(stage2dev)s could render the system unbootable.
bg: boot loader stage2 устройството %(stage2dev)s е на многодисков масив, но boot loader stage1 устройството %(stage1dev)s не е. Проблем в устройството %(stage2dev)s може да направи системата незареждаща.

en: checked
bg: отбелязан

en: container
bg: контейнер

en: description
bg: описание

en: disk free
bg: диск своб.

en: eg: "20 GB", "500mb" (minus the quotation marks)
bg: напр.: "20 GB", "500mb" (без кавичките)

en: empty password
bg: празна парола

en: fs free
bg: фс своб.

en: iscsi --iface must be specified (binding used) either for all targets or for none
bg: iscsi --iface трябва да е зададен (binding used) или за всички, или за никоя от целите

en: local ISO file
bg: Локален ISO файл

en: logvol --noformat must also use the --name= option.
bg: logvol --noformat трябва да е и с опцията --name=.

en: malformed URL, cannot parse it.
bg: повреден URL, разборът неуспешен.

en: minute | minutes
bg[0]: минута
bg[1]: минути

en: name
bg: име

en: part --noformat must also use the --onpart option.
bg: part --noformat трябва да е и с опцията --onpart.

en: raid --noformat must also use the --device option.
bg: raid --noformat трябва да е и с опцията --device.

en: selected
bg: избрано

en: storage configuration failed: %s
bg: конфигурирането на запаметяв. устройства се провали: %s

en: summary
bg: обобщение

en: testing status...
bg: тестване на състоянието...

en: unplugged
bg: изключен

en: use
bg: използвай

en: volgroup --noformat and volgroup --useexisting must also use the --name= option.
bg: volgroup --noformat и volgroup --useexisting трябва да са и с опцията --name=.
